Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem na forum, ale chciałem się upewnić na 100%, po kolei działam następującymi środkami:

 

mycie+glinka+UC Megsa+ DC2 + #16 Megsa

 

Czy muszę używać cleanera przed DC2 i woskiem? Wydaje mi się, że nie, bo glinka i UC zadziałają czyszcząco, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zdaje mi się że cleaner zawsze trza stosować , bo przedłuża żywotność Wosku :)

A ktoś może używał SmartWax - SmartCarpet ? Bo zastanawiam czy się w niego nie zaopatrzyć , bo jak się myje skode to tapicerka jest szara i po 12 latach już zdaje mi się że trza ją ożywić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana + ipa (nawet spokojnie 50/50 z woda) wystarczy i wosku nie bedzie, zasadniczo samo ipa wystarczy ale milo najpierw umyc samochod i tutaj piana aktywna bedzie ok :) Glinka do usuwania wosku raczej nie koniecznie sie nadaje... ale przyda sie mimo wszystko przed korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy do recznej pracy z UC lepszy bedzie MONSTER SHINE APLIKATOR TRI COLOR czy CHEMICAL GUYS APLIKATOR GERMAN, TRI KOLOR.

 

czy twarda strona bedzie dobra do pracy z UC a miekka do SRP ?

 

czy piankowy aplikator na ktorym rozprowadzalem FK 1000p po praniu moze byc uzywany do colli 476 albo megsa 16?

 

bo gdzies czytalem ze lepiej nie mieszac chemii a zawsze cos w tej "gabce" zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy do recznej pracy z UC lepszy bedzie MONSTER SHINE APLIKATOR TRI COLOR czy CHEMICAL GUYS APLIKATOR GERMAN, TRI KOLOR.

 

Jak na moj gust to one sa identyczne... z drugiej strony nigdy nie probowalem recznie polerowac wiec sie nie wypowiem czy one sie do tego nadaja - z drugiej strony czemu mialyby sie nie nadawac :)

 

czy piankowy aplikator na ktorym rozprowadzalem FK 1000p po praniu moze byc uzywany do colli 476 albo megsa 16?

 

Jasne ze najlepiej oddzielny do roznych produktow, chociaz z drugiej strony nie popadajmy w paranoje - od dluzszego czasu uzywam tego samego aplikatora piankowego megsa do przeroznych woskow zarowno naturalnych jak i syntetycznych a piore go wylacznie w szarym mydle w plynie "bialy jelen" i nie zauwazylem problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, ja tez sprzedaje urzywane jak mi jakies zostana po aucie bo po co blokowac kase jak mi sie nie prydadza ?? ;-)

sam kupowałem z allegro po fajnej cenie z felgami gdzie za ta sama kase bym kupil moze jedna opone, a gosciu chciał sprzedac co swoje auto rozbil ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym myslalem piszac ten post o zimowkach

oczywiscie chodzi o komplet 4 zimowych a nie 3 letnich jak na poczatku napisalem :P

 

 

a pytam czy sie oplaca bo raczej 3 letnia opona nie traci wlasciwosci, biorac pod uwage ze w miare dobry bieznik.

 

nowki kosztuja min 205 zl za sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jutro od rana zabieram się za niestety szybkie przygotowanie samochodu znajomego do zimy. BIAŁY KOLOR, samochod ma poł roku i 13tys

i mam pytanko,

będzie mycie, usuwanie cętek asfaltu, glinkowanie, cleanner i teraz mysle nad ex-p (bo mam) i na to wosk colline? mysle dobrze czy odpuscic sobie ex-p??? , mam tylko okolo 7 godzin z wnetrzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zedrzec stary wosk. mycie pianom, IPA + glinka to dobra kombinacja? czy moze lepiej zamiast ipa benzyna ektraktcyjna lub jakis inny APC np megsa? na koniec glinka.

 

chce dobrze wyczysc z wosku lakier bo beda robil korekte UC.

UC usunie stary wosk. Będzie to skuteczna metoda, w przeciwieństwie do tych, które wymieniłeś, ponieważ mogą one nie poradzić sobie z trwałym sealantem :) UC nie będzie miało żadnych problemów, ponieważ jest to produkt ścierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Co powiecie o tym wosku: migliore primo,rozważam zakup między nim a swissvax scuderia

Który powinien dać lepsze efekty?

kolor to taki złotawo beżowy, zaś jak robi się wieczór to pod pewnym kątem wydaje się srebrny.

Do swissvaxa wiem jaki cleaner, a jaki pod migliore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Co powiecie o tym wosku: migliore primo,rozważam zakup między nim a swissvax scuderia

Który powinien dać lepsze efekty?

kolor to taki złotawo beżowy, zaś jak robi się wieczór to pod pewnym kątem wydaje się srebrny.

Do swissvaxa wiem jaki cleaner, a jaki pod migliore?

 

Pomijając kwerstie wizualne które są dość dyskusyjne, to łatwość użycia Migliore Primo i dowolnego Swissvaxa ( poza Endurance) to dwa różne bieguny,mając taki dylemat i środki na kupno tych wosków nie zastanawiałbym się nawet chwili tylko brał SV.

 

W budżecie Primo są IMO dużo fajniejsze woski do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w takim razie odpuszcze sobie ten migliore.

 

A co do tego koloru to co będzie lepszym wyjściem ten sv scuderia czy zymöl glasur, chodzi przede wszystkim o wosk na lato, ma być efekt.

a tak poza tematem to który powinien być bardziej wytrzymalszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.