Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Balzac napisał:

Wczoraj czyściłem fotele. Jako prespraya użyłem Adbl Pre Spray Pro. Przetarłem miękka szczotką. Chwilę doczekałem i potem odkurzaczem wyciągałem. Użyłem proszku Karcher RM 760. Gdzie popełniłem błąd?a7833c8b75d60cc2med.jpg

Najprawdopodobniej słabo wypłukany preparaty...  Albo za dużo proszku do płukania wsypałeś....tak poza tym nie pracowałem nigdy preparaty pro od adbl, może nie dokona dobra płukania do niego dobrana.... Spróbuj wypłukać samą wodą jeszcze raz albo użyj textil rais od adbl który jest dedykowanh.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Posiadam odkurzacz Karcher WD3, który niby wciąga wodę. Czy da się nim jakoś posłużyć żeby wyprać tapicerkę? W poradniku użyty jest profesjonalny piorący. 

Czy warto zaczynać mając tylko taki odkurzacz? Czy lepiej dać sobie spokój? 

Fotele półskórzane. 

19692573_1611849382198748_157320990_n.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dwa komplety siedzeń prałem wd3 z ssawką piorącą, na apc i płukałem samą wodą z opsyskiwacza, prałem fotele w renault Kangoo po wożeniu zapraw gipsowych i fiacie palio weekend, nie czyszczonym od nowości. Nic się nie stało z materiałem, wszystko porządnie wypłukane, tylko apc nie rozpuści wszystkiego jak pre spray.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybkie pytanie. Zakupiłem proszek do prania tenzi ex, na opakowaniu pisze zeby spryskac powierzchnie, przetrzeć i odessac. Teraz pytanie czy robic tak jak piszą czy normalnie spryskać wstepnie rozrobionym proszkiem nastepnie wetrzec i wyplukac rozrobionym srodkieproszkiem przy pomocy odkurzacza czy juz wyplukac samą woda ? Wiem ze nie jest to środek nr jeden ale kupilem go do przetestowania swoich umiejętności z odkurzaczem pioracym oraz do bonetowania zamiast rm760. Do prania docelowego mam kupionego enz-all oraz formule 90. Odkurzacz to karcher se 6.100'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 21.06.2017 o 15:36, Global-Clean napisał:

Produkty zapachowe wystepuja zazwyczaj oddzielnie w zależności od producenta. Zazwyczaj dodaje sie je do detergentu do plukania. Są rozne zapachy slodkie owocowe kwiatowe zapachy świeżości.  Mozna tez naniesc juz rozrobiony neutraliser jako oprysk koncowy w ten sposób nanosze prochem A275 bioenzymatyczny zapach z bakteriami ktory wytrawia to czego nie dalo sie usunac ekstrakcyjnie.

A coś co wytrawia zapach moczu i do tego ładnie pachnie. Czytałem ,ze Prochem cos takiego wypuscił.Jakiś perfumowany zapach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor
Dnia 16.05.2017 o 21:17, danielcio napisał:

Niestety w kilku miejscach wlos dywanikow i wykladzin stal sie 'zbity',w kupki,nie jest juz jednolity,puszysty.

Jaki popelnilem blad?

Zbicie włosa jest spowodowane środkami powierzchniowo czynnymi zawartymi w preparacie, którym czyściłeś dywaniki. Środki powierzchniowo czynne są na ogół bardzo lepkie i produktem, którym czyściłeś dywaniki pozostawiłeś  warstwę, która zlepiła włókna. Przez to też dywaniki będą się szybciej brudziły. W takim przypadki polecam pranie ekstrakcyjne środkami z najwyższej półki (jak na przykład produkty Maxifi ;) ), które po praniu nie pozostawiają lepkiego nalotu, dzięki czemu dywaniki są miękkie, puszyste i przyjemne w dotyku. Dodatkowo nie będą się szybciej brudzić.

Jeśli chcemy wyczyścić brudne dywaniki, tapicerkę bez odkurzacza piorącego polecam z naszych produktów Maxifi Soap Free (proszek do bonnetowania, rozcieńczenie 1:166), FastBrite TS (płyn, bonnetowanie 1:20) lub Shampoo Pro (płyn, szamponowanie 1:5-1:10). Te środki nie pozostawiają lepkiego nalotu na czyszczonych tkaninach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Powiedzcie proszę czy da radę samemu ogarnąć takie siedzenia? Chodzi mi o pranie karcherem metodą ekstrakcyjną. Nigdy nie prałem siedzeń, tylko dywany i łóżka. Z tego co słyszałem to lepiej to oddać do dobrej firmy, bo potem wychodzi brud z siedzeń? Słyszałem o Robo Wash Center, ale samo pranie siedzeń i kanapy kosztuje 180zł, plus obowiązkowe sprzątanie za 50zł. 350zł kosztuje full opcja z praniem podłogi, bagażnika, podsufitki i sprzątaniem.

IMG_20180312_173537.jpg

IMG_20180312_173634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wd3 za 300zł, do tego apc, i wyprałem 2 auta. Co prawda były okropnie brudne w błocie, ale bez jakichś tłuszczy, czy dziwnych zabrudzeń. Efekt był identyczny jak w aucie pranym i czyszczonym w studio (cena to dwukrotność sprzętu i chemii której użyłem). Tylko ja używałem 2 kwazarów do rozpylania i płukania wodą, ale osobiście do płukanie polecam cokolwiek z pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.03.2018 o 19:17, lol19pl napisał:

Ja kupiłem wd3 za 300zł, do tego apc, i wyprałem 2 auta. Co prawda były okropnie brudne w błocie, ale bez jakichś tłuszczy, czy dziwnych zabrudzeń. Efekt był identyczny jak w aucie pranym i czyszczonym w studio (cena to dwukrotność sprzętu i chemii której użyłem). Tylko ja używałem 2 kwazarów do rozpylania i płukania wodą, ale osobiście do płukanie polecam cokolwiek z pompką.

I to sie nazywa "kosmetyka aut" ?! Kolego zostań może przy przegladaniu facebooka bo to forum to nie ten poziom co tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wincu Nic o żadnym facebooku nie wiem, ale na swoją obronę wstawię kilka zdjęć.

Było tak:

Spoiler

LB0lDPoh.jpgd75tEJjh.jpgkAzIWhch.jpg

A po wypraniu:

Spoiler

Ra9DxLHh.jpg

6nG1cOwh.jpg

fRq6Et6h.jpg

Co prawda przednie fotele bardzo wyblakłe, bo auto stało kilka lat sporadycznie ruszane pod chmurką, przodem do słońca, ale babcia była kosmicznie zadowolona.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt widac golym okiem :wink: Prales recznie i odsysales WD3 ?
Ręcznie? Nie wiem, czy to ręcznie, ale według normalnego opisu, psikałem apc z gorącą wodą, szorowałem szczotką i potem po kilku minutach odsysanie, przy tym po przejeździe psikałem woda dopóki leciała jakaś piana.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam za sobą pranie powyższą metodą (WD3 i końcówka przezroczysta do odsysania - jedynie jako pre-spray użyłem VP Heavy Duty Carpet Cleaner 1:10 z gorącą wodą na dwa kwazary (jeden z chemią, drugi z czystą). Syf szedł jak zły. Następnym razem po prostu dokupię bardziej "pro" chemię, bo VP akurat jest na wykończeniu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

to może ja sie wypowiem bo wyprałem juz trochę samochodów :P

Ekstrakcji to nie zastąpi na pewno, ale efekt widać na plus (wielu zadowoli).

Jedyny problem prania bez płukania wysokociśnieniowego jest to ze jakaś cześć chemi jednak zostaje w materiale co powoduje to ze tapicerka sie będzie szybciej brudzić i będzie twarda. Wiadomo ze nie jest to az tak widoczne po praniu i odciągnięciu odkurzaczem np WD3,WD4 itd. Fajnie by było taka tapicerkę potraktować jeszcze ekstrakcja żeby udowodnić ile jeszcze siedzi zabrudzeń w materiale  :P ale to może kiedyś zrobię tak zeby pokazać różnice.@lol19pl bardzo fajna praca ważne ze odzyskało blask  i zadowala właściciela :) Następnym razem kup cos do prania a umili ci tylko prace, APC średnio sie nadaje do tapicerki

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, też podejrzewałem, że tapicerka będzie twarda, dlatego płukałem bardzo dokładnie i wręcz zmiękła po wyciągnięciu brudu, ale pranie zajęło mi dwa razy więcej niż normalna ekstrakcja, z tym że dla siebie robiłem bardzo dokładnie.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 27.03.2018 o 14:59, rustin napisał:

Efekt można ocenić po czasie a szczególnie jak się siadzie w mokrym ubraniu. Właśnie po to jest odkurzacz piorący a dokładnie ekstrakcyjny aby wypłukal wszystko.

Nie sposób się nie zgodzić z kolegą @rustin. Zdarza się, że podczas prania zużywa się np 40-50 litrów produktu do ekstrakcji. Nie da się tego zrobić bez odpowiedniego urządzenia. Nie neguję wersji z rozpylaniem za pomocą opryskiwacza i odsysaniem ale jest półśrodek (i to dość mocno naciągany). Nie liczy się to, czy opryskamy wodą/ekstrakcją ale pod jakim ciśnieniem będzie to zrobione i pod jakim pod ciśnieniem będzie odessane.

Oczywiście jeśli ktoś jest zadowolony z efektu swojej pracy to doskonale ale trzeba zdawać sobie sprawę, że nie wypłukane detergenty są częstą przyczyną powstawania plam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W najbliższym czasie zamierzam zakupić swój pierwszy własny odkurzacz piorący i mam do Was pytanie odnośnie tego jaką chemie zastosować i jak to dobrze zrobić.
trochę poczytałem i obejrzałem parę filmów i mniej więcej wiem o co chodzi.
Nie zamierzam robić tego profesjonalnie, ani zarobkowo, więc nie są mi potrzebne nie wiadomo jakie produkty. Na początku chciałbym uprać 2-3 samochody.
Obecnie posiadam produkt od Shiny Garage Carpet Cleaner można go potraktować jako pre spray? A czym wypłukać tapicerkę? Dobry będzie ADBL Textile Rinse?
Mam też ważne pytanie odnośnie płukania tapicerki. Dobrze rozumiem że preparat do płukania muszę zmieszać z wodą i wlać do pojemnika w odkurzaczu i rozprowadzić za pomocą dyszy która się w nim znajduję, a następnie wciągnąć to ssawką? Czy to się robi jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matixs
Tak, wodę + środek do wypłukiwania do zbiornika w maszynie. Rozcieńczasz odpowiednio SG Carpet Cleaner'a, następnie aplikujesz na tapicerkę i wcierasz go w tapicerkę. Czekasz aż chemia zacznie działać i potem odciągasz ją i wypłukujesz tym płynem jednocześnie. Ważne, żeby nie przemoczyć tapicerki do gąbki, bo będzie straszna lipa. Także pokryj całość preparatem, wetrzyj, odczekaj i odciągnij wypłukując np. Textile Rinse. 
Ja wypłukuję samą woda, gdyż używam Nielsena Low Foam i efekt pienienia w ogóle nie występuje. Z wypłukiwaniem też nie ma problemów, więc po co przepłacać. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sT3VE napisał:

Ważne, żeby nie przemoczyć tapicerki do gąbki, bo będzie straszna lipa. Także pokryj całość preparatem, wetrzyj, odczekaj i odciągnij wypłukując np. Textile Rinse. 

O tym wiem czytałem że jest to bardzo istotne. I jeśli dobrze rozumiem to po aplikacji Carpet Cleanera odciągam ssawką z odkurzacza jednocześnie spryskując preparatem z odkurzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Matixs napisał:

O tym wiem czytałem że jest to bardzo istotne. I jeśli dobrze rozumiem to po aplikacji Carpet Cleanera odciągam ssawką z odkurzacza jednocześnie spryskując preparatem z odkurzacza?

Dokładnie, bo natrysk jest pod ssawką i wtedy równocześnie wypłukujesz i odciągasz całość.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2018 o 17:39, sT3VE napisał:

@Matixs

Ja wypłukuję samą woda, gdyż używam Nielsena Low Foam i efekt pienienia w ogóle nie występuje. Z wypłukiwaniem też nie ma problemów, więc po co przepłacać. 😉

Płukanie samą wodą ma pewne negatywne skutki. Po pierwsze czysta woda mocno penetruje materiał. Jeśli kiedyś zdarza się sytuacja, że komuś zabraknie produktu do ekstrakcji to można użyć około 50 ml apc aby woda się lekko pieniła przy natrysku, zmmiejszymy wtedy jej zdolność to głębokiej penetracji materiału czyli tak szybko nie dotrze do gąbki. Profesjonalny środek do płukania zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, dzięki temu lepiej wiąże się z tluszczami i szybciej je wypłukuje. I kolejną ważną sprawą jest to, że środki do płukania mają składniki stymulujace wypłukiwanie detergentów co również ułatwia i przyśpiesza płukanie.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.