Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

1. Możesz tak zrobić.

2. Niestety nie wskażę Ci który, każdy jest lepszy niż sam RM760.

I zapraszam do lektury: "Prespray jaki wybrać?" http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=17&t=4142&view=unread#unread

Tam na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja do tej pory stosowałem proszek RM760 i jakoś sobie radził, ale chcę teraz zacząć stosować przed tym proszkiem jakiś pre-spray.

Czytałem forum i wiele osób poleca Tersus PR 101 lub Chemspec Enz All.

Których z tych dwóch produktów byście mi polecili ? Dodam, że dalej będę stosował RM760 ponieważ mam jego spory zapas.

 

Jak polecanie prać podsufitkę?

Wiem, że najlepiej jest nanosić roztwór np. RM760 na mikrofibrę lub gąbkę, wycisnąć i szorować a drugą szmatką wciągać wilgoć, ale jeśli mamy bardziej uporczywe zabrudzenia i sam proszek nie daje rady do efektu który byśmy chcieli uzyskać to co wtedy zastosować ? Czytałem, że kanar nie poleca Pr 101 na podsufitkę, ponieważ może powodować zacieki itp. a prespray trzeba wypłukać ekstrakcyjnie. Co dodatkowo by naraziło podsufitkę na "odklejanie".

 

I teraz ostatnia kwestia, która mnie męczy.

Zawsze piorąc auto, po proszku RM760 robiłem jeszcze jedno przejście z płynem do płukania. Czy jest to potrzebne czy zwykła strata czasu ?

Czy podsufitkę powinno się w jakiś sposób płukać choćby tak samo jak nanosi się szmatkami roztwór do czyszczenia RM760 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie bo nie wiem czy odpowiednio to robię.

Chodzi o pranie tapicerki.

Posiadam urządzenie karcher SE 5.100 oraz środek prespray: NERTA INTERIOR CLEANER KONCENTRAT.

Koncentrat mieszam z ciepłą wodą i wkładam do pojemnika z karchera.

Najpierw siedzisko (fotel) dokładnie odkurzam,potem psikam presprayem ( z pistoletu z urządzenia chodzi o tą mgiełkę), następnie dokładnie szczotką wcieram w tapicerkę preparat, odczekuje 10 minut i wciągam wodę z presprayem do urządzenie karcher.

 

I tu pytanie bo na niektórych filmikach widziałem jak niektórzy psikają prespray z jakiegoś pojemnika,potem wcierają a na koniec "sikają mgiełką" z urządzenia podczas ściągania wody...

 

o co chodzi w tym? Robię coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci to na przykładzie produktów Chemspec.. Jest sobie enz-all który używam jako prespray (opryskuję opryskiwaczem zwykłym ręcznym i pozostawiam na 10min, a następnie szczotkuję), jego rolą jest wnikanie w brud i jego rozpuszczenie. Następnie jako ekstrakcji (czyli psikanie "z pistoletu" jak to ująłeś) używam formula 90 którą używam podczas wciągania prespray'a (natryskuję podczas wciągania). Jego zadaniem jest ułatwienie wypłukania tapicerki z prespray'a no i pewnie jakieś właściwości czyszczące też ma. Z tego co gdzieś wyczytałem możesz płukać samą wodą, ale dużo trudniej jest wypłukać tapicerkę z środków chemicznych użytych podczas natryskiwania prespray'a.

 

W twoim przypadku używasz jednego środka dla dwóch etapów, poszukaj gdzieś instrukcji rozcieńczania, bo z pewnością prespray należałoby natryskiwać z większym stężeniem z "jakiegoś pojemnika" , a ekstrakcję prowadzić z mniejszym stężeniem. Jeśli w ogóle ta Nerta ma właściwości do prowadzenia ekstrakcji (płukanie przy wciąganiu zanieczyszczeń z prespray'em z tapicerki)

 

chyba Ci to wytłumaczyłem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić o jakieś wypowiedzi na temat moich pytań z poprzedniej strony :) ?

 

Dodatkowo kupuje Shiny Garage Cleaner Leather + Cream. Mam nadzieję że to dobry wybór. Pojemność obu specyfików po 500ml. Taki zestaw starczy chyba na wiele skórzanych tapicerek :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci to na przykładzie produktów Chemspec.. Jest sobie enz-all który używam jako prespray (opryskuję opryskiwaczem zwykłym ręcznym i pozostawiam na 10min, a następnie szczotkuję), jego rolą jest wnikanie w brud i jego rozpuszczenie. Następnie jako ekstrakcji (czyli psikanie "z pistoletu" jak to ująłeś) używam formula 90 którą używam podczas wciągania prespray'a (natryskuję podczas wciągania). Jego zadaniem jest ułatwienie wypłukania tapicerki z prespray'a no i pewnie jakieś właściwości czyszczące też ma. Z tego co gdzieś wyczytałem możesz płukać samą wodą, ale dużo trudniej jest wypłukać tapicerkę z środków chemicznych użytych podczas natryskiwania prespray'a.

 

W twoim przypadku używasz jednego środka dla dwóch etapów, poszukaj gdzieś instrukcji rozcieńczania, bo z pewnością prespray należałoby natryskiwać z większym stężeniem z "jakiegoś pojemnika" , a ekstrakcję prowadzić z mniejszym stężeniem. Jeśli w ogóle ta Nerta ma właściwości do prowadzenia ekstrakcji (płukanie przy wciąganiu zanieczyszczeń z prespray'em z tapicerki)

 

chyba Ci to wytłumaczyłem :kox:

 

No i to jest fachowe wytłumaczenie :)

Teraz wszystko wiem co i jak :) Sam enzill-a zamówiłem kilka dni temu i czekam na dostawę. Także browar kolego za mega pomoc :):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robicie jeszcze płukanie z płynem do płukania lub samą wodą?

Po ekstrakcji z proszkiem ?

 

Jak najlepiej zrobić poddufitke ?

Wyszorować szmatką wilgotną w wodzie z proszkiem ?

Ale czy później w jakiś sposób trzeba to wypłukać ??

 

Jeśli chodzi o podsufitkę ja mam patent taki że najpierw zakrywam wszystkie plastiki (wrażliwe na chemię) potem natryskuję prespray'em i szmatką z mikrofibry delikatnie rozprowadzam środek ( nie stosuję żadnej szczotki twardej ani miękkiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ściągasz ten prespray :) ?

 

O ile mi wiadomo to ten środek nie tylko należałoby by wciągnąć samą ssawka, lecz przeprać ekstrakcyjnie :)

Nie robi ci później plam i zaciekawków?

 

 

Ja z mojego małego doświadczenia nie natryskiwalbym środka bezpośrednio na podsufitke bo może się okleić miejscami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Maciek_93[/ref], ja natomiast ze swojego małego doświadczenia jak trzeba to natryskuję delikatnie podsufitkę i jeszcze żadna mi nie spadła, a z różnymi miałem do czynienia, a w sezonie trochę ich ogarniam. czasem nawet pomagam sobie delikatną szczoteczką, na koniec przecieram czystą zwilżoną mikrofibrą żeby wszystko ładnie wyrównać. ale nie odważyłem się jeszcze prać podsufitkę ekstrakcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odważyłem ruszyć podsufutke ekstraktorem.

jak zrobisz szybkie przejście i nie przemoczysz to nic złego stać się nie powinno.

Ale trzeba bardzo uważać.

A poza tym brud i tak lepiej schodzi mechanicznie za pomocą szmatki i nie ma ryzyka że zostaną ślady po końcówce ssacej.

 

a powiedz mi jedno.

Pluczesz tapicerkę płynem do płukania albo samą wodą po przejściu ekstrakcyjnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wcześniej pisałem, na koniec zawsze przejeżdżam zwilżoną fibrą, płukaną co kawałek w czystej wodzie, po takim zabiegu ładnie znikają ślady gdzie wcześniej musiałem mocniej coś doczyścić, całość robi się jednolita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadlem sie na enzall jako pre spray i formula 90 jako ekstrakcja i jak narazie nie bylo tapicerki i plam ktorym by nie dały rady .....

 

Dodane po 1 minucie 56 sekundach:

Kt22 tez mam ale używam juz tylko do czyszczenia podsufitek i w miare sie sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu.

Koledzy powiedzcie mi proszę jaki jest koszt wyprania przednich foteli, kanapy oraz podłokietnika ?

Orientacyjnie tylko ponieważ kompletnie nie wiem jaki to jest przedział jeśli chodzi o kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę opisać bardzo prosty i tani sposób prania tapicerki, bez użycia odkurzacza piorącego. Wyprałem tym sposobem dziesiątki aut, ponieważ zajmuję się tym na co dzień i piorę auta dla komisów samochodowych :)

 

Będziesz potrzebował/a:

1.Wiaderko (takie 5litrowe starczy).

2.Ciepłą wodę.

3.Wanish 500ml do prania dywanów (koszt to 10zł).

4.Firanę (duży kawałek firany, aby objętością miała tyle co zwinięty w kulkę ręcznik ;) ).

5.3-4 duże szmaty mikrofibry lub ręcznik jeśli ktoś nie ma szmatek.

 

Jak prać?

1.Odkurzamy fotele i elementy z materiału, które chcemy prać :)

2.Wlewamy ciepłą wodę do wiaderka (4-5 litrów).

3.Wlewamy Wanish do wiaderka z wodą i mieszamy aby wytworzyła się piana.

4.Zamaczamy firanę we wiadrze, wyjmując lekko ją wyciskamy, aby za bardzo z niej nie kapało.

5.Rozprowadzamy firaną płyn po całej tapicerce, wcieramy energicznie płyn. Ważne aby cały prany element był dokładnie zamoczony płynem, inaczej mogą powstać zacieki po wyschnięciu.

6.Wycieramy prany element mikrofibrą lub ręcznikiem.

7. Uważaj na elementy plastikowe podczas prania, niektóre samochody są uczulone na wanish i mogą zostać odbarwione, więc jak Ci kapnie gdzieś płyn to od razu wycieraj!

 

Sufit również można wyprać tym sposobem, jednak staraj się mniej moczyć firanę w płynie, a więcej korzystać z piany, która powstaje z tego płynu :)

 

 

Jeśli nie masz ekstremalnie brudnej tapicerki to wyżej przedstawiony pomysł powinien Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem wcierasz tylko syf wglab materialu , nie mowiac juz o tym ile sie przy tym narobisz. Kupujac odkurzacz za 500(hyundai w macro) oszczedzasz sobie pracy , no i brud wyciagasz z auta ...tyle ze Tobie i komisowi pewnie wszystko jedno co sie dzieje z brudem, byleby wyglad fotela byl lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić odkurzacz piorący i prać normalnie a nie bawić się w firanki. Używane odkurzacze można znaleźć już za gorsze. Firanką tylko zamaskujesz bród i wetrzesz go w tapicerke głębiej, co może równać się z tym że zostaną ci plamy po wyschnięciu i wszystko powychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze temat nie odpowiedni do końca, ale nie bede zakładał nowego dla takiego błachostki. Mianowicie, panowie, czym robicie takie efektowne pasy na dywanikach? ( często w dziale w&w). Próbowałem twarda szczotka do dywanów aczkolwiek nie dało to takiego efektu jak na niektórych zdjęciach z waszych prac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.