Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego tak dodam od siebie kilka groszy. Nie da się powiedzieć o PA czy Axel Marolexa "która jest lepsza". Skoro PA nie daje ostatecznie dużej i mocnej piany to zacznij od sitka bo to małe koszta ;) potem popytaj gdzieś w rodzinie czy znajomych może ktoś ma mocniejszą myjkę i wtedy sprawdź jak Twoja PA daje radę. Ja kupiłem Axela ale co się trzeba namachać z ciśnieniem to moje haha :D chociaż będę miał dowalone przedramiona :D Ale też zauważyłem duże zróżnicowanie pod względem utrzymywania się pian. Różne stężenia, różne sitka. 
Custom Factory siedział długo (5min)
Shiny Garage niebieska krótko (3min)
Shiny Garage zwykła (nie citrus) siedziała średnio (4)

No i też nie wiem jak komuś mogą piany dochodzić po 10 minut, ale to może moja wina, może złe sitka, może za słaby roztwór, nie wiem, ale trzeba się namęczyć i samemu znaleźć recepturę. Jak masz PA to ja bym nie kupował Axel, bo po jaki grzyb? Dłużej się pracuje Axelem i w ogóle niewygodnie :D Oblecisz jedną stronę, przechodzisz w polowie a za chwile ta pierwsza już prawie cała spływa :o Ale no jak wspomniałem to moze coś ze mną jest nie tak i coś robię źle, ale no zobaczymy co pokaże czas i kolejne testy testy testy ... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma opcji żeby odkręcić dyszę i wyciągnąć sitko. Po 4 latach chyba wszystko się tam zablokowało. Włożyłem całość do octu, więc zobaczymy. Jak to nic nie da to trzeba będzie szukać nowej :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo100 też miałem problem z rozkręceniem. Moja była złożona na kleju do gwintów. Włóż w imadło i odkręcisz. Później musisz uszczelnić wszystko na tasmie teflonowej bo lubi puścić wodę. A czym większa nieszczelność tym gorsza piana😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo100 Nie masz kogoś w pracy lub wujka, stryjka, brata , dziadka z i imadłem. W ostateczności może być sąsiad. Nie podawaj się tak od razu. Jak się uda to te 100-120 będziesz miał na co innego. Obejrzyj Jeszce raz na spokojnie film instruktażowy. Jak nikogo nie znajdziesz z wyżej wymienionych osób. Jedż do pierwszego lepszego warsztatu. Przedstaw symulację może udostępnia ci imadło. Albo chociaż istrułuj mechanika lub osobe z tego warsztatu jak ma to odkręcić aby sie udało:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa cały dzień z tym walczę... Spróbuję jeszcze z tym pomysłem podgrzania a jak nie pójdzie to rezygnuję...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Jak dalej nie masz tego imadła, podgrzej w miejscu łączeń gwintów suszarką/opalarką - tylko tak żeby plastików/uszczelnień nie stopić. Powinno pójść lżej
Dzięki wielkie Donik... Puściło :)
Kolejna sprawa Panowie. Czy reanimować w jakiś sposób sitko czy to jest do wyrzucenia i zamówić nowe?
W techkar 12pln + 9 wysyłka....
Gdzieś taniej kupujecie?

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@kolo100 sitko do octu  potem wytrzepac  znowu do octu po czasie znowu wytrzepac . Złóż  i zobacz czy cos sie poprawilo. A z czasem kupisz sobie nowe. Zobacz na al.... kiedys widzialem tanio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli kilka razy do octu... Ma być zamoczone przez jakiś czas czy na zasadzie włożyć - wyciągnąć - włożyć itd.?

Znalazłem u naszego partnera mrcleaner.pl :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, moczy się...
Jeszcze pytanie bo może to problem piany. Czy shinny Garage active foam której używam i citrus Oil, który idzie do mnie, to dobre piany czy może być problem właśnie w nich?
Rozcienczam 100-150ml do 850-900ml wody w zależności jak mi się wleje...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citrus Oil to nie piana. Pytanie, czy teraz masz taką kiepską pianę, czy od zawsze. Zazwyczaj przyczyny są trzy. Sitko, za duża dysza do kiepskiej myjki, nieszczelności. Ja prostym parksidem ubijalme mega pianę na SG, na większym Parkside jest niewiele się różniąca

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie pamiętam jak było na początku czyli 4 lata temu... Z pianownicy nic nie cieknie także nie sądzę żeby były jakieś nieszczelności. Od początku sitko nie było wyciągane stąd dzisiejsze problemy z nim.

Jak citrus Oil nie jest pianą to co nie będzie robił piany?

 

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Co do myjki. To black decker chyba zwykły pospolity porównywalny pewnie do parkside.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citrus Oil będzie robił pianę bo to już bylo na forum pokazane, ale pamiętaj że wszystko zależy od stężenia ;)
Z tego co już zdążyłem przeczytać forum od A do Z @Domel jest w takich kwestiach Forumowym Prekursorem :) 

Halo Halo Inżynierze Domelu :D Poradź coś koledze, cały dzień biedny walczy z głupią PA ;) Chyba promyk zwiastujący dobre nowiny może na niego spłynąć :)  Swoją drogą może masz jakieś doświadczenie z niebieską wersją SG fruit ? Jeśli tak, to mógłbyś powiedzieć czy to tylko u mnie tak nie domywa? 

a tak już na poważnie poważnie, spójrz proszę w wyszukiwarkę @kolo100 i wpisz citrus oil, jest cały dział poświęcony tej "nowince" ;) Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.