Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Citrus Oil będzie robił pianę bo to już bylo na forum pokazane, ale pamiętaj że wszystko zależy od stężenia
Z tego co już zdążyłem przeczytać forum od A do Z [mention=2113]Domel[/mention] jest w takich kwestiach Forumowym Prekursorem  

Halo Halo Inżynierze Domelu  Poradź coś koledze, cały dzień biedny walczy z głupią PA  Chyba promyk zwiastujący dobre nowiny może na niego spłynąć   Swoją drogą może masz jakieś doświadczenie z niebieską wersją SG fruit ? Jeśli tak, to mógłbyś powiedzieć czy to tylko u mnie tak nie domywa? 

a tak już na poważnie poważnie, spójrz proszę w wyszukiwarkę [mention=4178]kolo100[/mention] i wpisz citrus oil, jest cały dział poświęcony tej "nowince" Powodzenia !
Nie no czytałem dlatego zamówiłem citrus Oil bo jest chwalony...
Stężenie wydaje mi się dobre, które stosuję.
Na szczęście walka z PA wygrana, więc pozostaje czekać na lepszą pogodę i testy...
Jak będzie dalej to samo to zamówię nowe sitko i przy okazji lepszą pianę na próbę dlatego chciałem zapytać, która jest niezawodna czyli taka gdzie przy sprawnej PA musi robić gęstą pianę.
To mi da odpowiedź co jest nie tak i będę dalej myślał....

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie robiłem piany citrusem z PA jeszcze. Dopiero na wiosnę. Piankę robiłem tylko z marolexa.

@krd pokazał piankę z PA:

 

 

4 minuty temu, Karbo napisał:

niebieską wersją SG fruit

nie miałem jej. Dopiero zamówiłem.

@BiałyGTi używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mam pytanie odnośnie Autobrite Magifoam....
Czy faktycznie wystarczy 10ml na 1l wody.... Czy tak mocno jest skoncentrowany, że takie stężenie wystarcza czy jest to tylko chwyt marketingowy?
0.5 litra kosztuje prawie tyle co baniak innego, więc cena wysoka.
Czy faktycznie ta piana jest gęstą i skuteczna?

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo100 proszę łap :P 
 


Sam niedawno zadawałem sporo pytań, zanim nie przeczytałem sporą ilość razy "wpisz w szukajke, po to ona jest"  :D no i faktycznie wystarczyło wpisać ;) 

Poczytaj sobie od 4 strony bodajże, ktoś powinien dostać złotą łopatę, ale w sumie elegancko trzyma jeśli chodzi o czas :D:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... Trzyma z tego co przejrzałem na szybko super jednak już proporcje nie takie piękne jak producent podaje.. Warto brać baniak bo wychodzi nieporównywalnie taniej ale to już prawie 200pln :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Karbo taka sobie i zostawia barwnik zarowno na kostce jak i na lakierze trzeba bardzo dobrze opłukać lepiej dolozyc i kupic Goodstuffa.

@kolo100 magi ja mam i uzywam wstawialem tez tam moje testy. Po kazdej aplikacji z pianownicy wyplukaj ja sama woda i bedzie piana jak zawsze. Ja w swojej uzywalem magi yeti sg gs i jeszcze z 10 innych i kazda ubijala piane ale zadna tak nie siedzi jak magia . Jedynie BH domywa porownywalnie ale z niej to tulko mleko mozna zrobic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, kolo100 napisał:

1:100

Proporcje rozcieńczania podane przez producenta są wartościami maksymalnymi.
- Rekomendowana proporcja przy użyciu lanc pianujących to 1:9 (100ml produktu i 900ml wody).
- Przy użyciu pianownic ręcznych (typu GLORIA) 25-40ml na 1L wody, zależnie od ilości wkładek filcowych i twardości używanej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje rozcieńczania podane przez producenta są wartościami maksymalnymi.
- Rekomendowana proporcja przy użyciu lanc pianujących to 1:9 (100ml produktu i 900ml wody).
- Przy użyciu pianownic ręcznych (typu GLORIA) 25-40ml na 1L wody, zależnie od ilości wkładek filcowych i twardości używanej wody.
Ok to mam jasność :)
Najlepsze ze w czwartek zamówiłem citrus a trzeba kompletować kolejne zamówienie :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aktywnej piany SG Fruit plus Pianownica PA. Dodam od siebie, że rzeczywiście mizera piana a czas siedzenia na aucie krótki. Kupiłem potem ADBL Yeti i jest różnica spora, ale nie jest to jeszcze efekt jak koledzy mają po megi. Teraz będę testował białego miśka od Good Stuff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, david2888 napisał:

Co do aktywnej piany SG Fruit plus Pianownica PA. Dodam od siebie, że rzeczywiście mizera piana a czas siedzenia na aucie krótki. Kupiłem potem ADBL Yeti i jest różnica spora

mam odmienne zdanie na ten temat ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pytanie. Posiadam pianownice  D-Wash Foamer Nilfisk zakupioną w ShiningCar.pl. Przekręcam na maxa na „minus” i pianownica bardzo słabo ciągnie roztwór ze zbiornika. Raz działa raz nie działa. Jest to bardzo irytujące. Posiadam SG Snow Foam. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić aby poanownica działa zawsze tak jak tego oczekuję ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, seba1642 napisał:

Siemka, mam pytanie. Posiadam pianownice  D-Wash Foamer Nilfisk zakupioną w ShiningCar.pl. Przekręcam na maxa na „minus” i pianownica bardzo słabo ciągnie roztwór ze zbiornika. Raz działa raz nie działa. Jest to bardzo irytujące. Posiadam SG Snow Foam. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić aby poanownica działa zawsze tak jak tego oczekuję ? 

"Raz działa ,raz nie działa" - rozumiem, że myjka nie pracuje płynnie i cyklicznie się wyłącza. Jeśli tak to w pianownicy jest założona za mała dysza w stosunku do wydajności myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekc001 Myjka działa bez problemu, natomiast raz piana leci gęsta, a raz bardzo rozwodniona (głównie woda). Tak jakby przestała pobierać roztwór ze zbiornika.

@Dreamer42 Myjka to jakiś chińczyk. Mocowanie do dyszy jak Nilfisk. Myjka działa bez zarzutu i ma około 150bar, natomiast problem leży w pianownicy. Tak jakby od czasu do czasu nie pobierała roztworu. Tak roztwór rozrabiam w ciepłej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbiórka i czyszczenie głównie dyszy ale najlepiej całości ostatnio miałem taką sytuację tyle że całkowicie przestała pobierać roztwór ze zbiornika po rozbiórce okazało się że w dyszy maź nie puszczona dalej a doprowadziło do tego używanie wyższych stężeń poprostu się zapchała i brak płukania po użyciu. Płuczemy na drugim oddzielnym zbiorniku aby pobierał wodę również ze zbiornika ewentualnie można dolać octu do płukanki.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moją pianownicą. dodam że niedawno była cała rozebrana, wyczyszczona. wymienione sitko na nowe, wyczyszczenie dyszy wewnątrz oraz wymiana wszystkich oringów. myjka podczas pianowania nie przerywa. 

 

problem polega na tym że podczas piwanowania myjka jakby przestała pobierać chemię z butli. trzeba delikatnie przekrecic pokrętłem od ilości pobieranego środka i zaczyna normalnie działać. podczas stałego pianowania nie występuje problem, występuje tylko jak zwolnie pistolet i chce od nowa zacząć pianować

 

co może być nie tak? wcześniej działało wszystko dobrze. da się zdjąć pokrętło regulacji żeby tam coś jeszcze oczyścic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.