Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje piany aktywnej do ciagników i przyczep tenzi truck bedzie odpowiednia, czy jest cos mocniejszego?

Ja używam do aut dostawczych itp. daje radę i mogę śmiało polecić :)

Jest sens kombinowania z ciepłą (40*C +/-) woda do pianowania? Tzn. ciepła woda "z kranu" i ciepła woda w pianownicy.

Powiem Ci szczerze że zauważyłem że kiedy dam właśnie ciepłą wodę do pianownicy (PA) + do tego roztwór danej piany to jeszcze lepiej mi się pieni oraz lepiej chwyta brud. Także zawsze tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do ręcznej epoci mam sg snow. Szału nie ma prawde mówiąc. Kombinowałem z filcami i powiedzmy że coś tam jest lepiej. Chce kupić coś lepszego . Z tego co czytam to magifoam nr1? Tylko czy są jakieś różnice miedzy blue, green i tą "zwykłą" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam piane do kubeczka z podzialka. Dolewam wody zeby wyplukac bo yeti jest dosc gesta. Wlewam do pianownicy, dolewam wody, zakrecam, mieszam i wsio ;)

 

ja też mieszam właśnie i nie wiem czym to jest spowodowane, leci dobrze i czasem sie krztusi lekko i wtedy zmienia się też konsystencja piany, a po chwili normalnie.

 

A ile dajesz yetiego na litr wody?

I z tymi filcami to jest tak, że im mniej tym rzadsza piana, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja daje 40 ml na 1 litr i myśle czy nie za mało bo jakoś słabo domywa :/ wiadomo, że nie oczekuje by auto było czyste jak po ręcznym myciu, ale wczoraj na szybko samą pianą umyłem i czarne auto jest matowe i nawet z daleka widać że brudne mimo że jest wosk :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar zamówić pianownice Techkar i mam takie pytanie czy jeśli podepne pianownice wężem bezpośrednio do kranu to wytworzy się intensywna piana czy będzie za małe cisnienie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jestem pod wrażeniem systemu który używa Matt.

Szybko, sprawnie, wygodnie i poręcznie beż długich cudów na kiju.

 

 

 

 

Mailowałem sobie z firmą TechKar.

Są w stanie zrobić taki system.

 

Witam

 

Tak, możemy coś takiego przygotować na włoskich podzespołach renomowanej firmy P.A lub MTM.

 

Pistolet PA złącze obrotowe - 149,00zł

Pianownica PA - 129,00zł

Komplet szybkozłączy - 49,00zł

Lanca 600mm - 49,00zł

 

Pozdrawiamy

TECHKAR S.C.

 

Oddział: 32-800 Jasień

ul. Klonowa 58

REGON: 122959490

NIP: 677-237-73-63

TEL. 14 6277300, 660447153

http://www.techkar.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam piane do kubeczka z podzialka. Dolewam wody zeby wyplukac bo yeti jest dosc gesta. Wlewam do pianownicy, dolewam wody, zakrecam, mieszam i wsio ;)

 

ja też mieszam właśnie i nie wiem czym to jest spowodowane, leci dobrze i czasem sie krztusi lekko i wtedy zmienia się też konsystencja piany, a po chwili normalnie.

 

 

 

A nie czasem pianę na sam koniec wlewamy????????????

 

Dodane po 8 minutach 17 sekundach:

Jestem pod wrażeniem systemu który używa Matt.

Szybko, sprawnie, wygodnie i poręcznie beż długich cudów na kiju.

 

 

 

 

Mailowałem sobie z firmą TechKar.

Są w stanie zrobić taki system.

 

Witam

 

Tak, możemy coś takiego przygotować na włoskich podzespołach renomowanej firmy P.A lub MTM.

 

Pistolet PA złącze obrotowe - 149,00zł

Pianownica PA - 129,00zł

Komplet szybkozłączy - 49,00zł

Lanca 600mm - 49,00zł

 

Pozdrawiamy

TECHKAR S.C.

 

Oddział: 32-800 Jasień

ul. Klonowa 58

REGON: 122959490

NIP: 677-237-73-63

TEL. 14 6277300, 660447153

http://www.techkar.pl

 

 

 

 

Czym to się niby różni od zwykłej PA?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie czasem pianę na sam koniec wlewamy????????????

Co to ma za znaczenie? :P Yeti ma dość "trudną" konsystencję, więc lepiej go wypłukać z naczynia. Inne piany bywają całkowicie płynne (np. Tenzi) i takiej potrzeby nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
709100 Czym to się niby różni od zwykłej PA?????

Słuchaj, temat rzeka :good:

Nie wiem jakie masz doświadczenie z myjkami i pianownicami, jak często myjesz auto i jakim sprzętem, w jakich warunkach, na jakim podjeździe czy gruncie etc ....

 

Jeśli jesteś "Obsessed Garage" to liczy sie dla Ciebie ergonomia, wygoda, poręczność.

Z taką lancą wyglądasz jak z Glockiem w ręku a nie jak ze starym Kałasznikowem.

Tak zwana lekka ręka.

 

Zawsze mam bekę z tego filmiku. Kto to projektował ? :wallbash:

 

Szkoda ze ta laska nie ma dwumetrowej tej rurki :D:D:D:D "skok o tyczce"

 

Tutaj typowo nasze warunki (randomowy filmik z YT)

Oczywiście nie ma tragedii w uchwycie dla kogoś kto myje raz na tydzień lub nawet rzadziej.

 

 

 

Ale tutaj masz po prostu inną bajkę ergonomii pracy dla kogoś kto musi codziennie machać lancą.

 

 

2017-05-06_16.35.25.png

2017-05-06_16.36.20.png

2017-05-06_16.36.46.png

2017-05-06_16.36.57.png

 

A całą resztę masz na kanale Matt'a.

I tyle, może komuś ta informacją się to przyda bo mi w najbliższej przyszłości na pewno :ad::ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiałyGTi dzięki :good:

 

708831 Polecacie coś

ZACZĄĆ CZYTAĆ !!!

przepraszam ale na 300 stron tego tematu po wpisaniu "kranzle" nic konkretnego nie znalazłem, a zależało mi o opinii o piaskownicy pod daną myjkę.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy używał ktoś planownicy ST-73? Także nie mogę znaleźć nic na jej temat na forum??

wygląda tak

f1484c024eb4b3028e439bfd00ba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale na 300 stron tego tematu po wpisaniu "kranzle" nic konkretnego nie znalazłem, a zależało mi o opinii o piaskownicy pod daną myjkę.

Moim zdaniem nie ma co się doktoryzować. W Techkarze można kupić pianownicę PA z dowolnym adapterem, a to bardzo porządny, skuteczny produkt. Masz kawał porządnej myjki i nie spodziewałbym się problemów z wytworzeniem piany. PA ma dwa pokrętła, dzięki którym dojdziesz do ładu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.