Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak. W zależności jaką pianę lubisz stosuj wymiennie te 3 dysze ;) na Żółtej leci najdrobniejsza piana, na niebieskiej taka średnia, na czerwonej - przynajmniej u mnie nie jest mega gęsta ale szybko spływa no i tak samo szybko zawartość baniaczka leci.

 

Sam ostatnio zakupiłem marolexa 3000 - i uważam że był to dobry wybór jak za 84.67pln. Choć nie ukrywam że machanie z 2l roztworu męczy trochę rękę, ale myślę że kilka zimowych "pianowań" załatwi sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To moja pierwsza aktywność na forum.

Mój problem tkwi prawdopodobnie w samej pianownicy, ale oceńcie sami. Moje urządzenie to MTM Hydro zakupione ładnych kilka lat temu. Od początku nie działało jak powinno ale zaniechałem tematowi i poszła w kąt (tak wiem teraz mogę tylko żałować że zaraz jej nie odesłałem) Ale teraz, po przeczytaniu prawie całego tego wątku, mając trochę czasu wyciągnąłem ją i wysłałem w celu naprawy do "wera" aby naprawili i sprawdzili z innym urządzeniem i tak odsyłając zapewnili mnie ze odkamienili, dali nowe sitko i jest w pełni sprawna. Domówiłem od razu piane Tenzi car max za jedną przesyłką. Ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu dawała tylko mleko. Z tenzi nawet po nalaniu czystej chemii do pianownicy i rozkręceniu na "-" dała tylko mleko, które nie zdążyło domyć bo szybko zasychało. Domówiłem więc K2 sambo i K2 aktywną piane bo są tanie, a ostatnio wielu chwaliło je, że robią bitą śmietanę a co za tym idzie dobrze myją. Najpierw dałem sambo 1:5 i mleko, dodałem troche K2 Turbo truck - to samo nie domyło oczywiście, kilku dniowego brudu co ukaże na filmie poniżej. Samo Sambo też mleko leciało, aktywna piana podobnie, więc zastanawia mnie tylko na jakiej podstawie stwierdzili w serwisie wery że pianownica jest ok. Bo na moje to te środki powinny dać gęstą pianę. Dodam że moja myjka to Kranzle 130bar o przepływie max 11l/min. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Pozdro...

Film 1 prosto z telefonu wiec sorry za nagranie ale widać o co chodzi

Fim2 sambo 1:1, same sambo już nie filmowałem bo było to samo.

Film3 domywanie, a raczej kiepska jego jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak szybko ubywa ci roztworu (u mnie ubywało bardzo wolno). Ja miałem ten sam problem u siebie i okazało się, że dysza którą wlatuje roztwór do pianownicy była przytkana paprochem. Po odetkaniu pianownica działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naclove, Masz jakis problem z pianownica, to fakt.

Inna sprawa to to, ze piana to tylko prewash, a na domywanie ma wplyw wiele skladowych, takich jak np: zabezpieczenie lakieru, rodzaj i stopien utrwalenia zanieczyszczen, rodzaj piany, stezenie i czas jej dzialania, temperatura wody, cisnienie myjki i sposob mycia itp itd.

Sama piania nie domyje Ci zadnego samochodu. A do testu wybrales chyba najgorszy kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi panowie

 

Sprawdź jak szybko ubywa ci roztworu (u mnie ubywało bardzo wolno). Ja miałem ten sam problem u siebie i okazało się, że dysza którą wlatuje roztwór do pianownicy była przytkana paprochem. Po odetkaniu pianownica działa jak należy.

 

Roztworu ubywa jak na to co tu wszyscy piszą raczej normalnie bo na tego caddego jak zwinnie pryskam to pół butelki gdzieś wychodzi więc na moje to wcale nie mało.

 

Naclove, Masz jakis problem z pianownica, to fakt.

Inna sprawa to to, ze piana to tylko prewash, a na domywanie ma wplyw wiele skladowych, takich jak np: zabezpieczenie lakieru, rodzaj i stopien utrwalenia zanieczyszczen, rodzaj piany, stezenie i czas jej dzialania, temperatura wody, cisnienie myjki i sposob mycia itp itd.

Sama piania nie domyje Ci zadnego samochodu. A do testu wybrales chyba najgorszy kolor.

 

Przestudiowałem cały ten temat bez kilku stron i jedni piszą że domywają pianą, jedni że nie, a na YT wnerwiają mnie filmy gdzie prezentacja piany odbywa się na czystych autach, ale na kilku jest też z brudnymi pokazane i są domyte w zadowalający sposób. W moim przypadku przedstawionym na filmie to 4-dniowy brud, auto nie widziało wosku dawno, a tylko zwykły spid wax od K2 po myciu. Ale zawsze po tym troszke mniej brud przywiera przy jeździe w deszczu. Właśnie mój problem tkwi w tym o czym piszesz stężeniu i czasie działania, bo co z tego że stężenie jest silne, jak zaraz spływa i nie zdąży zadziałać. Temperatura wody niska, normalna zimna bez żadnego podgrzewania. Myć staram się dokładnie, widać nawet na filmie, że lanca w miarę blisko i jedno przy drugim, a na wielu filmach, po prostu spłukują z daleka co w ogóle nie ma nic związane z myciem ciśnieniowym.

 

W pianownicy moiga być 2 problemy albo zatkane sitko albo za duza dysza.najlepiej dysza 1.2

Sitko nowe, dysza nie wiem jaka jest bo nie mam za bardzo jak jej zmierzyć a nie ma na niej żadnych oznaczeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naclove nie jestem ekspertem w detailing'u bawię sie tym dla własnej przyjemności jeżdżenia czystym autem ale myjkę mam już ładnych kilka lat i to w miarę mocną jak na auto (max25bar) i powiem Ci że nigdy nie udało mi się domyś auta do czystości samą pianą i myjką - zawsze jakiś tam film pozostaje, ALE jeśli auto jest nawoskowane to efekt jest o niebo lepszy, brud schodzi łatwiej i nie zostaje taki film. Oczywiście mówię tu o używaniu piany nieagresywnej która nie zżera wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to juz wiem ze bez ręki sie nie obędzie.. Ale wracając do mojego problemu z pianownicą, udało się komuś rozwiązać podobny jak mój? Kiedyś kilkadziesiąt stron wstecz, ktos pisał ze im większy przeplyw ma myjka tym gorzej uzyskać piane, a moja daje max ponad 600L na godzine i wydaje mi się ze w tym moze tkwic problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

znalazlem Marolexa Master 3000 za 52zl

(http://horticenter.pl/opryskiwacz-marolex-master-3000-plus-z-lanca)

i tu gdzie jestem niestety znalazlem tylko taka piane

https://www.stilling.is/vorur/bon-og-hreinsiefni/hreinsiefni/TECDW200/

, czy ktos uzywal kiedys taka piane? czy cena za Marolexa jest dobra? nie wiem nic na temat pian i pianownic wiec cenie sobie kazda dobra rade, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dziś PA Monello bo już od dłuższego czasu robiła mleko a nie pianę i sitko z jednej strony ma gęstą siatkę a z drugiej mniej gęstą i nie pamiętam w którą stronę była wsadzona bo nie przeglądałem się przy wyciąganiu gdyż sądziłem że będzie z obu stron taka sama, w którą stronę sugerując się przepływem wsadzić siatkę/sitko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.