Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Tak mam taka pianownice... cuda to to nie sa bo to plastik, aczkolkwiek do amatorskich potrzeb w zupelnosci mi wystarcza (3 samochody regularnie + ewentualnie klient)

U mnie wspolpracuje z myjka K2.70 tyle ze dokupilem dodatkowo przedluzke lancy i przekladam sobie calosc bo w tych pianownicach czesto oringi wymiekaja i potem cieknie na polaczeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pianownica z aukcji nr 1440306862. Czy złączka B będzie pasować do myjki Black&Decker PW1400? Na oko niby tak, ale może ktoś już przerabiał temat i okazało się, że coś jest za grube/za cienkie?

 

Z innej beczki. Na forum widziałem jeszcze pianownicę podłączoną do odkurzacza i lecącą z niej pianę tak gęstą, jak bita śmietana. Czy da się taki efekt uzyskać np. z odkurzaczem Rainbow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiem, bo dopiero co przeczytałem cały wątek :) Tyle że tam kolega podszedł do sprawy kompleksowo - zrobił sobie sam przelotkę Karcher - B&D. Mnie interesuje, czy to, co jest sprzedawane na Allegro, podejdzie do Deckera, czy też muszę iść do pana Miecia i tłumaczyć, o co mi chodzi, a i tak w efekcie dostać co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazder przerabiałem w grudniu temet przejściówki do PW1400 i faktycznie okazało sie, że jest nie do kupienia, teoretycznie podobne przejściówki różniły się szczegółami co je dyskwalifikowało i w końcu robiłem zgodnie ze schemtem z forum. Co prawda jak ja dostałem to okazało się, ze wymaga lekkiego "tuningu" po tokarzu ale udało sie dopasować.

Pianownice mam identyczna z linku który pokazałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lycone pokazal pianownice ktora mam i uzywam z Karcherem K7 9.1 . Niestety jest ona zrobiona na wydajnosc wody 1000-1200l/h . W moim przypadku gdzie karcher ma 600l/h piana wychodzi dosc slaba, ale utrzymuje sie na lakierze ok 5-8min. Podobno trzeba zmienic jakas zwezke w pianownicy tak aby dawalo mniej wody i wtedy bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

kupusso, Zadając to pytanie zasugerowałem się wypowiedzią kolegi

 

Lycone pokazal pianownice ktora mam i uzywam z Karcherem K7 9.1 . Niestety jest ona zrobiona na wydajnosc wody 1000-1200l/h . W moim przypadku gdzie karcher ma 600l/h piana wychodzi dosc slaba, ale utrzymuje sie na lakierze ok 5-8min. Podobno trzeba zmienic jakas zwezke w pianownicy tak aby dawalo mniej wody i wtedy bedzie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do pianownicy pracującej przy większym przepływie wody, jednak w moim przypadku czyli przy 360L/h ubita piana jest jak najbardziej OK.

Na youtube można zobaczyć takie pianownice jak sobie radzą w połączeniu najtańszymi myjkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.