Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Tenzi Tan Car różni się od Tenzi Car Max tym że TC nie domywa i zostawia straszne zacieki a CM myje idealnie i zero smug ;)

Cena nieznacznie większa.

 

Przypominam że myjemy środkiem a nie pianą.

Spienienia środka ma jedynie spowodować dłuższe utrzymywanie się roztworu na aucie - przydatne zwłaszcza latem gdy jest gorąco.

 

Na zimę polecam bezdotyk żeby nie wcierać w lakier brudu ,którego będzie mnóstwo.

Przy rozcieńczeniu 1:2 lub 1:3 wosk powinien dać radę i przy nawoskowanym aucie wydaje mi się że można sobie pozwolić na większe rozcieńczenie a auto i tak powinno się domyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proximo, A jak wosk padnie to nie będzie szkoda ? Nie będziesz nakładał nowej warstwy :o Mało tego że auto nie będzie miało wosku i będzie narażone na sól to jeszcze bardziej chcesz niszczyć lakier silna pianą? Myślę że na tym forum nikt nie pochwali takiego działania. :thumbdown:

 

jak wosk padnie to trudno, watpie zebym mial warunki (temperatura) zeby nalozyc wosk na autko. W garazu w zimie temperatura od +5 do -5 takze ciezko z woskiem bedzie.

 

Car Crazy co polecasz w takim razie :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

proximo, ja nie CarCrazy ;), ale jeśli masz garaż, to rozważyłbym wosk w sprayu, który można nakładać w dużo niższych temperaturach niż tradycyjne woski, z racji dużo szybszego wiązania z lakierem. Choćby Opti-Seal albo Optimum Car Wax, oba by się sprawdziły,sam mam taki plan na zime. Zawsze takie szybkie nawoskowanie będzie lepsze niż katowanie auta aktywną pianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

proximo, Dokładnie tak jak napisał EVO jak nie masz możliwości klasycznego woskowania to woski w spray-u będą najodpowiedniejsze. Do zestawu EVO można dopisać UQW z megsa, BLITZ z CG.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaką wybrać aktywna pianę

 

Pianownica ciśnieniowa

 

1. lakier metalik srebrny

 

 

2. lakier mat ciemny niebieski

 

piana aktywna nie nadaje się do lakierów akrylowych (czerwony, niebieski), ponieważ zmatowi je.

może potraktować czerwony, czy niebieski akryl taką pianą jednak musi zdawać sobie sprawę z tego, że po takim zabiegu będzie czekał go jeszcze jeden - polerowanie auta

 

Nawiązując do Cytatu (z profeo.pl) i zawartym w nim opinii, czy to prawda?

Czy stosować pianę do lakieru mat ciemny niebieski?

 

Wstępny wybór

 

Wasze sugestie i opinie

Co kupić ?

Jakie pH ?

 

Pozarawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie rozumiem wybierania piany pod kolor lakieru :o

Obydwie piany stosowałem i obydwie polecam.

Kilka ładnych lat stosuję i żadnych zmian na lakierze: akryl, metalic, osobowe, dostawcze.

Przy rozcieńczeniu 1:2 czy 1:3 ma szans żeby coś się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja do mycia mocno zabrudzonych samochodów robie mieszanke :1L.Tenzi Super Green Specjal (do rozpuszczenia brudu) i do tego 1 L. Tenzi Shampo Aktiv dla utworzenia dobrej piany i to wlewam do baniaka 5l litrowego i reszta wody ;) . Do umycia lekko brudnych samochodow uzywam tylko shampo aktiv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.