Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Michał, jeśli nie chodzi o pianę a o samo działanie środka to byle co, co będzie w stanie nanieść produkt na karoserię będzie spełniało swoje zadanie ;)

Chociaż podejrzewam, że piana gruba jak bita śmietana utrzyma się na lakierze dłużej co skutkować będzie dłuższym działaniem preparatu.

Jeśli się mylę to proszę o korektę.. :idea::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marctwain, mowie o wymianie tej żółtej na metalową, włoską z tego co pamietam z podwójną regulacją

 

Zastanawiam sie mocno czy warto wydawać na to 200zł....

Bedzie wielka róznica ? Nie mowie o wyglądzie samej piany ;)

 

rewelacji nie ma. trzeba mocno zapuścić, żeby to się przydawało częściej. Po zimie, do pomocy przy ściąganiu wosku-raz na 2-3 miesiące. Tyle. Kupiłem i mam. Ale tez bym się zastanawiał czy kupować. No, ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z tej aukcji - 998343475. Mam myjkę od 3 lat i powiem szczerze, ze miałem zawsze chęć na prawdziwą pianownicę. 185 zł z przesyłką :cry: , ale nie żałuję. Daje naprawdę świetną pianę, a przecież nie zawsze myjemy tylko własne auto. Jeśli ktoś ma wolne tych parę groszy, to moim zdaniem warto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy ktoś zakupił może pianownicę z aukcji podanej powyżej (użytkownik weraserwis) tylko, że do myjki Lavor ???

Do mnie właśnie przyszła i końcówka mimo, że jest podobna to nie styka się szczelnie z lancą, te dwa "skrzydełka" są ewidentnie za małe w porównaniu z pozostałymi org końcówkami Lavor.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zainteresował temat pianownicy i poczytałem troszkę to forum. Jak się okazuje żeby robiła się piana musi być porządna pianownica z tego co wyczytałem i pooglądałem sobie na youtube. Sama myjka jak widać na niektórych filmach ma mniejsze znaczenie, bo z dobrą pianownicą byle czym z marketu za parę groszy można niezłą pianę uzyskać jak na tym filmie widać.

 

 

I teraz powstaje problem o którym wyżej napisaliście wiele postów że dobre pianownice nie za bardzo można do mniej markowych myjek zaadoptować i podłączyć. Karcher ma złącza gwintowane M22 x1,5, a myjki budżetowe jakieś dziwne wciskane złączki, co jedna to inne. Ja mam akurat Black&Deckera PW1400K. Myjka w zupełności wystarczająca, aby ogarnąć bałagan przydomowy, umyć samochód czy motocykl. Tylko problem jak w innych jest z przyłączem porządnego osprzętu. Ja trochę sobie majsterkuję więc wymyśliłem że dokupię dobrą pianownice i zaadoptuję ją do mojej myjki. Na allegro można kupić pianownicę o jakiem mowa w tym temacie najtaniej jak znalazłem za 135zeta. Zakończona jest nakrętką M22x1,5. I teraz żeby to podłączyć do innego pistoletu niż Karcher musi być przejściówka w moim przypadku Karcher > Black&Decker. Na próżno z dwa wieczory szukałem w necie takiej przejściówki. Nie przewidzieli jak do tej pory możliwości podłączenia osprzętu Karchera do mojej myjki. Jak można też przeczytać w tym temacie, pianownice które sprzedają na Allegro z przejściówkami do innych myjek też średnio pasują lub w ogóle nie pasują. Jest do rozwiązania ten problem tylko trzeba mieć najlepiej jakiegoś majstra z tokarką pod ręką. Można taką przejściówkę z powodzeniem wykonać i zaadoptować do dowolnej myjki pobierając wymiary np. z oryginalnej lancy. I tak też właśnie zrobiłem. Dotoczyłem przejściówkę do mojej myjki na akcesoria Karchera. Nie ma za bardzo pogody żeby to wypróbować, ale pora deszczowa ma minąć, więc lada chwila będę patent testował na samochodzie i motocyklu. A tak to wygląda :

 

0.JPG

 

1.JPG

 

2.JPG

 

3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senio, świetna robota :good:

Makita również nie ma dedykowanych złączek, więc zostaję rzeźba w tym co jest albo robienie od podstaw. Na początku chciałem pójść tą drugą drogą, ale jak widzę jest sposób łatwiejszy i szybszy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem pójść tą drugą drogą, ale jak widzę jest sposób łatwiejszy i szybszy.. :)

 

Tak, i moim zdaniem nie ma co wymyślać za bardzo. Zrobić jedną przejściówkę do swojego pistoletu z wyjściem pod oryginalne końcówki myjki, której akcesoria będziemy chcieli w zastosować. To najprostsze, najtańsze i moim zdanie najskuteczniejsze podejście do tematu. Skoro myjki tańsze się sprawdzają, po co wydawać krocie na drogie urządzenia i mieć bardzo zbliżone efekty. A z tego co poczytałem myjki jak Makita, Bosch czy Black&Decker z alu pompami sprawują się całkiem dobrze, a kosztują 300-400 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senio, wypróbowałeś już swój patent na przejściówkę z pianownicy Karcher na Black&Decker ? Byłem pewien że ta pianownica, którą sprzedają na allegro z końcówkami do wyboru będzie pasować do B&D ( wyglądało że ta sama końcówka co Lavor) ale zadzwoniłem do kolesia i powiedział, że właśnie do B&D nie bardzo i ludzie odsyłają pianownice spowrotem. Jeśli twój sposób działa to myśle, że by mi w jakimś zakładzie metalowym dotoczyli taką przejściówkę. W skrócie chodzi o to czy przejściówka nie wpływa jakoś negatywnie na właściwości pianownicy? Rozumiem, że przejściówkę wykonałeś od podstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senio, wypróbowałeś już swój patent na przejściówkę z pianownicy Karcher na Black&Decker ?

 

Zrobiłem już dwa testy. Niestety fotkę mam tylko z pierwszego gdzie nie zdążyłem jej dobrze ustawić bo myłem moto i za mało powierzchni było. Jednak pieniło już ładnie. Drugie podejście już na spokojnie ustawiłem dyszę dopływu piany, strumień etc. Leci tą pianownicą co się chce jak na filmach. Ma być kremówka jest kremówka. Ma być rzadsza piana jest rzadsza. Ma być mocno spieniona jest mocno. Wszystko zależy od ustawień. Nie prawdą jest i pisze to z pełna odpowiedzialnością, że myjki budżetowe nie dają rady zrobić piany. Bzdura. Robią taka pianą jaką sobie tylko zażyczymy. Jestem osobiście bardzo zadowolony. Fotka z pierwszego użycia :

 

Piana.jpg

 

W skrócie chodzi o to czy przejściówka nie wpływa jakoś negatywnie na właściwości pianownicy? Rozumiem, że przejściówkę wykonałeś od podstaw?

 

Nie ma żadnego wpływu negatywnego na działanie myjki. To tylko przejściówka i nic więcej. Ja osobiście w środku zrobiłem w niej otwór fi 6mm. oczywiście wykonałem ja od podstaw. Wałek mosiężny + kawałek duralu jako skrzydełka do zabezpieczenia w pistolecie. jak będziesz chciał wymiary to mogę rozrysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianą po skórach? :shock:

 

I jeszcze woskiem na koniec :). Jakiś problem w tym widzisz ?. Umyj kiedyś uwalone moto to pogadamy :)

 

Po myciu skóry należy wytrzeć i to wszystko. Dalej środek do konserwacji co któreś mycie i jest OK. A tak po wysuszeniu to wychodzi

 

Drag1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.