Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używa opryskiwacza marolexa do nakładania piany ? tak się składa że mam w domu taki opryskiwacz chyba 13 czy 15l i fajnie byłoby gdybym nie musiał inwestować w specjalną pianownice, widziałem zestaw dysz do dokupienia tylko jak wygląda dysza panująca? ma ktoś może jakiś film jak wygląda nakładanie piany takim opryskiwaczem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy to prawda, że aktywna piana zmywa wosk ??

 

to zależy jaka ale było juz na wcześniejszych stronach w tym temacie.

Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Bo mam myjkę karchera i tam ma ona pojemnik na chemie taki dozownik no i ten szampon/płyn mi się skończył i chciałbym tam wlać już rozrobiona aktywna piana. Czy tak można ?? Czy nie uszkodzę tym myjki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka, nie podam, ale zacytuję.

"Witam,

1) jeżeli chodzi o myjki firmy Karcher to chemia jest podawana tylko na niskim ciśnieniu (tj. samym pistoletem bez lancy)

2) środek chemiczny jest wpuszczany za pompom przez tzw. inżektor

3) piana aktywna jest środkiem alkaicznym (zawiera rozpuszczalniki) i nie może przechodzić przez myjkę, ponieważ może rozpuścić uszczelniacze w myjce jak i w pistolecie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobną pianownicę tyle, że bez regulacji i według mnie do rozprowadzenia szamponu jest ok. Byłam zaskoczona jak rozprowadzałam nią valet pro neutral snow foam i kilka kropel szamponu maxi suds II, nie była to gęsta piana ale też nie mleko, wyglądało to całkiem fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka luźna dygresja po moim pierwszym w życiu pianowaniu który zrobiłęm w dniu wczorajszym.

 

Tenzi Max Car w stosunku 1:1 pieni się doskonale. "Śmietana: ubita elegancko nie spływała po aucie za szybko (natomiast uwijałem się przy jej spłukiwaniu bo słońce prażyło niemiłosiernie).

 

Sprawdził mi się też zestaw pianujacy karchera o pojemności 0,6 (cena ok 80 PLN) więc dodatkowa pianownica z alle o pojemności 1litr (ok.140 PLN) nie jest potrzebna ( oszczędzajcie się kasę na kosmetyki).

Jako że myłem SUVa na mniejsze auta też spokojnie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotek nie miałem bo robiłem sam i w sumie pod presją czasową.

 

Dokładnie pisałem o tej pianownicy. Połowa mocy piany i elegancko się trzymało - może dlatego ze mocna koncentracja nie mniej jednak byłem zadowolony z efektu.

 

Jak będę robił następnym razem to wrzucę fotki/filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ta najlepsiejsza pianownica do karchera http://allegro.pl/pianownica-prof-do-my ... 17728.html ? dzięki

 

To jest zwykły chiński badziew - kupiłem taki w tej firmie i po jednym myciu się rozpadł - zapłaciłem właśnie coś koło 150 zł. Zadzwoniłem czy są cześci zamienne, okazuje się że nie ma więc co to za firma i to wszystko pod przykrywką Karchera sprzedają!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap napisał/a:

to jest ta najlepsiejsza pianownica do karchera http://allegro.pl/pianown...1540017728.html ? dzięki

 

 

 

To jest zwykły chiński badziew - kupiłem taki w tej firmie i po jednym myciu się rozpadł - zapłaciłem właśnie coś koło 150 zł. Zadzwoniłem czy są cześci zamienne, okazuje się że nie ma więc co to za firma i to wszystko pod przykrywką Karchera sprzedają!!!!

 

kurcze a myślałem że właśnie to wszyscy tutaj na forum chwalą :/

nic będe szukał dalej, chyba że macie jakąś propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z aukcji nr 1486406909 i z przykrością stwierdzam, że jest badziewna. Regulacja strumienia działa jako tako - jak się za mocno skręci, to działa jak kreskówkowy pistolet po zatkaniu lufy palcem. z ValetPro Neutral Snow Foam robi trochę gęstsze mleko, które spływa w przeciągu pół minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Może tutaj też przypomnę, że te profesjonalne, włoskie pianownice są produkowane przez różne firmy. Na pierwszy rzut oka są takie same, ale zwracając uwagę na szczegóły takie jak wyprofilowanie elementów do regulacji czy "ząbkowana" nakrętka do pojemnika moża je na zdjęciach odróżnić. Te pianownice, które my będziemy sprzedawać są najwyższej jakości z firmy P.A. i te mogę polecić, bo są co prawda droższe, ale za to bardzo solidnie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z aukcji nr 1486406909 i z przykrością stwierdzam, że jest badziewna. Regulacja strumienia działa jako tako - jak się za mocno skręci, to działa jak kreskówkowy pistolet po zatkaniu lufy palcem. z ValetPro Neutral Snow Foam robi trochę gęstsze mleko, które spływa w przeciągu pół minuty.

 

To chyba robisz proporcje 1:400. Mi pieni wysmienicie zarówno z VP Poseidon jak i Neutralem. Sekretem jest minimalne odkręcenie i starcza mi na 2 auta z nadkolami itd. Nawet jak leję Duraglossa to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.