Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

pyanie z innej beczki:) czy srednica weza doprowadzajacego wode do myjki ma wpływ na ciśnienie...tzn odczuwalne znaczenie??

 

[ Dodano: 28 Marzec 2010, 19:58 ]

aha ....prosba do MARCTWAIN jak bys kiedys mogl zrobic fotke po umyciu samą piana.... bez gadbki :)z gory dzienx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry nr posesji ;)
na dodatek jedna i druga babcia maja takie same :D ale jest nasz polski orzełek w koronie.
pyanie z innej beczki:) czy srednica weza doprowadzajacego wode do myjki ma wpływ na ciśnienie...tzn odczuwalne znaczenie??

ja mam węże i 1/2 i 3/4 cala. na kazdym chodzi tak samo.
jak bys kiedys mogl zrobic fotke po umyciu samą piana.
nie spodziewaj sie rewelacji. I tak potem wezmę rekawicę i zacznę myć, będzie co, zapewniam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet i zwykła piana aktywna karchera, potrafi nieźle dobić aluminium, powstaje taki biały nalot, przeważnie a dostawczakach burty z aluminium nie są zabezpieczone zadnym lakierem bezbarwnym, dlatego tak sie dzieje

 

efekt jest podobny jak na chromach(zapewne wiesz, ze duzo passatów B5, B6 zamiast swiecacych sie chromow ma białe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się trochę przestraszyłem bo czeka mnie pierwsze mycie aktywną pianą paska B6 no i tam sporo jest elementów aluminiowych. Z poprzedniego samochodu został mi Dimer ale wszyscy tu piszą że to najmocniejsza piana aktywna i teraz nie wiem czy kupić jakąś inną, delikatniejszą - jeśli tak to jaką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pomyliłem alu z chromem (może wieczorem to lepiej spać a nie siedzieć w necie ;) ). Ale podejrzewam że te chromy (dokładniej elementy plastikowe chromowane) też mogą być jakieś bardziej wrażliwe na ostre środki?? Chociaż znam A6 (poprzedni model), która też ma jakieś chromy i znosi mycie Dimerem, a tam też są elementy chromowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka jakoś chromu jest, w drugim aucie A6, gdzie chromu jest masa, naprawdę nie ma żadnego problemu z ostrą chemią, natomiast w pasacie po którejś z wizyt na myjni pojawił się biały nalot na ramkach wokół szyb(wymiana na gwarancji, lecz teraz serwisy tego nie wymienią, uznając to za niewłaściwe użytkowanie auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to trochę niepokojąco :(

Czy ten nalot pojawił się po kilku wizytach na myjni czy raczej po kilkudziesięciu? Bo i tak zaplanowałem, że paska będę starał się rzadziej myć aktywną pianą a raczej utrzymywać nawoskowanego i myć neutralnym szamponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z początku jak go kupiłem myłem na ręcznej myjni i pewniego dnia po której wizycie na myjni wyszedł ten nalot, próbowałem to spolerować autosolem, efekt był ale do kolejnych opadów deszczu znów wyszło wiec pozostała wymiana dobrze, że na gwaracji;)

ja już dosyć dawno zrezygnowałem z piany aktywnej, na rzecz ręcznego szorowania gąbka/mikrofibrą z użyciesz szamponu.

 

jeśli masz odpowiednia pianę to nie powinno chromą zaszkodzić, w mym przypadku była to ewidentna wina myjni i piany jaką tam stosowali jednak po tej przygodzie zraziłem się do aktywnej piany i stosuję ją bardzo rzadko do aut z chromami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do serwisu w sprawie zakupu pianownicy (zółtej)i oto odp:pianownica kosztuje 100 zł + VAT + 24,40 koszt wysyłki za pobraniem 7zł

Jest jeszce lanca do pianowania wysokocisnieniowego (biała) ale nie znam ceny - pewnie droga. Na zdjeciu z katalagu nie wyglada aby robiła jakąś super pianę

59442a5d6d15f_PianownicaLavor-ta.jpg.122f142471bce3423a4e2466d5e8a644.jpg

Lanca.jpg.4673989474b53561cee9350d5a5abe2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że ta wysokociśnieniowa nie wytworzy zadowalającej piany, ale ta żółta? Znalazłem filmik w akcji http://s28.photobucket.com/albums/c246/ ... CF1138.flv

NXT 60ml and 240ml of water
Typową pianą powinno być lepiej.

Szkoda, że cała plastikowa, przynajmniej tak wygląda na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.