Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dokladnie taki sam efekt jak kolega turzol i nie jest to piana ale gęste mleko

 

Tyle ze pianownica się różni - inna jest np nakrętka

 

http://wera-serwis.pl/foto/S8003470_m.jpg]Obrazek[/img]

 

Mamy ten sam szyt :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doniesienia z placu boju.

 

Wlałem do zbiornika pianownicy 300 ml Nielsena Transport 9000 i dopełniłem wodą do 1 litra. Efekt: mizerny. Mleko zagęszczone zrobiło się minimalnie bardziej zagęszczone, ale dalej spływa w ciągu pół minuty. Pokrętłami pianownicy kręciłem na wszystkie strony i osiągnąłem rezultat od zabielonej wody po to, co opisałem wyżej.

 

Także jestem sorry, ale ta pianownica to lipa. Napiszę do sprzedawcy, czy przyjmie zwrot, ale wątpię - w końcu niby działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kupieniu w firmie KASTORmyjki z Brzeska pianownicy za prawie 150 zł zastanawiam się czy ie napisać do centrali Karchera co jego przedstawiciel sprzedaje. Pod przykrywką firmy Karcher sprzedaje pianownice za cene dwa razy wyższą od tej Karcher-owskiej i jest to bubel. Piane to robi marną, wykonane z tandetnych materiałów a dodatkowo brak części zamiennych. Gdyby nie to że ukruszyła mi się końcówka do regulacji kata strumienia przy pierwszym myciu to juz dawno bym im to odesłał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem i przetestowałem dziś tą pianownicę

 

Obrazek

 

Za te cenę rewelacja - używałem kiedyś pianownicy HD i moim zdaniem nie warto dopłacać ponad dwa razy tyle lub więcej.

 

Też ja dziś kupiłem w obi za 82zł. Mam nadzieje że nada się do nakładania szamponu i piany. I oczywiście że chociaż chwilę ta piana się utrzyma. Są takie szanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem eksperyment. Dolałem to roztworu VP neutral PH trochę szamponu poorboysa licząc ,że mocniej zacznie pienić ale efekt był dokładnie odwrotny.

 

Zauważyłem też ,że jak zatka się palcem tę boczną dziurkę doprowadzającą powietrze to pieni mocniej ale idzie więcej środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest normalnie ufajdane (a nie okurzone) to nie ma szans domyć go nawet najlepsza pianą przy rozcieńczeniu 1:20 ;)

Stopień spienienia klasyczny jak w każdej pianownicy dodawanej do myjki.

Karcherowa daje dokładnie ten sam efekt czyli marny.

 

BTW

Nie myjemy auta w słońcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji jest napisane ze to jest pianownica firmy Karcher? Czy jest napisane, że pasuje do Karcher'a?

Oczywiście że nie jest napisane, ale za taką kasę i pod takimi szyldami powinienem dostać towar pełnowartościowy a nie jakiś chiński szajs. To tak jakbyś w sklepie firmowym PIONEER kupił sprzęt PIONIERA. Ciekawe jakbyś się czuł?

 

A ich reklama w internecie to np. cytuje "najlepszy serwis Karchera w Polsce" - patrz http://www.serwiskarcher.pl/

I co Ty na to?

Jednym słowem pod przykrywką Karchera sprzedają chińskie buble za kosmiczne pieniądze, musisz się ze mną zgodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami i uwagami odnośnie pianownic i piany. Otóż jeśli chodzi o te pianownice do domowego użytku (do serii k karchera) to ta 0,6l o której koledzy piszą wcześniej jest przyzwoita- robi takie gęste mleko ale nie jest oczywiście tak dobra jak te litrówki włoskie o których była mowa wcześniej. Ja np. rozrabiam Tenzi tan Cara 1:1 z ciepłą wodą i wychodzi mi całkiem przyzwoita piana aczkolwiek efektem śniegu tego nazwać nie można. Jeśli chodzi o myjke i mycie bez używania gąbki/szczotki/rękawicy/itp to wchodzi to w gre tylko jeśli chodzi o lakier srebrny przy dobrym ciśnieniu karchera. Nakładając piane i spłukując ją po 3 min samochód jest naprawdę czysty (srebrny). Ideał to nie jest ale jest umyty i łądnie wygląda. Całe mycie trwa około 10min. Natomiast nie sprawdza się to jeśli chodzi o lakiery ciemne tj. szczególnie czarny gdzie myjka z pianownicą sobie wogle nie radzi. Po umyciu nie ma brudu raczej ale są zacieki, białe plamy itd. Generalnie to myślę że tutaj nie chodzi o środek jakim myjemy samochód bo wcześniej myłem też DLS-em 125 i było podobnie tylko bardziej o wydajność myjek. Na profesjonalnych myjniach wydajność mają gdzieś koło 900-1000l/h a w tych zwykłych karcherach domowego użytku jest okolo 400l/h i stosunkowo słabe ciśnienie jeśli porównać do tego na myjniach. To powoduje że nie da się dobrze umyć samochodu bezdotykowo przy lakierze ciemnym i słabszych myjkach. A przecież nie chodzi o to żeby myć samochód 1h bo po prostu przy polskiej pogodzie i drogach samochód jest super czysty 1 dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do piany to trzeba rozróznic dwa rodzaje.\Bo sa ala bezdotyk i piany mniej agresywne ale wysokopieniace.agresywne lepiej dac sobie spokój bo dimer w stosunku 1:5 z pianownicy napewno cos wyżreco do tych drugich pian to rozrabia je sie od 1:7 do 1:20.przy czym zalezy to od dwoch czynników.po pierwsze od tem zewnetrznej przy 20 stopniach celcjusza piana w stosunku 1/30 jest gesta i trzyma sie na aucie a ta sama piana zima musi byc zrobiona 1/10 . drugi czynnik to pianownica .wszystko zalezy jaka masz twarda wode.bo sitko w pianownicy jest wrazliwe na twarda wode i zakamienia sie i nagromadza sie wapn.jesli ktos chce miec sprawna pianownice niech pisze na priw podam niezawodny sposób na regeneracje :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.