Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

rogo, a Tobie chodzi o pianownicę o tą która jest wbudowana w myjkę, ten dozownik? Tutaj też podbnie się ma sprawa z rozcieńczeniem, ale trzeba brać poprawkę na to w jakich proporcjach myjka pobiera wodę i roztwór z dozownika.

 

 

 

dokładnie mowa była o pianownicy do myjki ciśnieniowej dlatego pisałem odnośnie posta kolegi Mazder że stężenie 1:20 w przypadku takiego stosowania piany będzie raczej za małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym my cały czas mówimy? Nie o pianownicy z nakręcanej na pistolet, z litrowym zbiorniczkiem, do którego wlewa się roztwór piany aktywnej z wodą?

 

Stężenie o którym pisał EXCEDE i które Ty zastosowałeś jest zalecane do opryskiwaczy ciśnieniowych czy pianownic typu np. Gloria, robiąc pianę pianownicą z myjki ciśnieniowej moim zdaniem przy ustalaniu proporcji środka musisz sprawdzic ile wody "przeleci" przez myjkę w czasie opróżniania pojemnika pianownicy i na tej podstawie ustalalisz właściwe stężenie środka, jeśli nie uwzględniasz przepływu myjki to masz roztwór rozwodniony i piany z tego nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym my cały czas mówimy? Nie o pianownicy z nakręcanej na pistolet, z litrowym zbiorniczkiem, do którego wlewa się roztwór piany aktywnej z wodą?

 

pianę pianownicą z myjki ciśnieniowej moim zdaniem przy ustalaniu proporcji środka musisz sprawdzic ile wody "przeleci" przez myjkę w czasie opróżniania pojemnika pianownicy i na tej podstawie ustalalisz właściwe stężenie środka, jeśli nie uwzględniasz przepływu myjki to masz roztwór rozwodniony i piany z tego nie będzie

 

:good: Nic dodać nic ująć. Lepiej napisać:

z przykrością stwierdzam, że jest badziewna. Regulacja strumienia działa jako tako - jak się za mocno skręci, to działa jak kreskówkowy pistolet po zatkaniu lufy palcem. z ValetPro Neutral Snow Foam robi trochę gęstsze mleko, które spływa w przeciągu pół minuty.
Ja mam na opakowaniu Neutral Foam napisane - dobierz rozcieńczenie do możliwości pianownicy. Forum to dla początkujących osób (w tym i dla mnie) jest bardzo opiniotwórcze, więc czasami naprawdę warto się zastanowić nad słowami. Jeśli przy stężeniu 1:10 nie będzie piany jak śmietana to wtedy dać ją na gwarancję. Podkreślę jeszcze raz. Zamówiłem 2 pianownice od Wera i zarówno mi robi śmietane jak i drugiej osobie której zamówiłem. Ja robię pianę zarówno Neutralem jak i Poseidonem a kumpel śmiga pianę z Obi i też działa. Spróbuj na minimalnym odkręceniu zaworka - powinno pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arielo88 Ja mam na opakowaniu Neutral Foam napisane - dobierz rozcieńczenie do możliwości pianownicy

 

dokładnie o to chodzi, niestety w opisach produktów często brakuje wyraźnego zaznaczenia, że pianownica z myjką ciśnieniową wymaga trochę pokombinowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Taka:

dsc03696640x480.jpg

dsc03695640x480.jpg

 

Pokretlo gorne przekrecamy zgodnie z ruchem wskazowek zegara maksymalnie i wracamy tak 3/4 obrotu - jesli piana za slaba to posuwamy sie zgodnie ze wskazowkami zegara. Drugie pokretlo, przednie to szerokosc strumienia - tu w zaleznosci od upodoban i powierzchni na jaka tryskamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokretlo gorne przekrecamy zgodnie z ruchem wskazowek zegara maksymalnie i wracamy tak 3/4 obrotu - jesli piana za slaba to posuwamy sie zgodnie ze wskazowkami zegara. Drugie pokretlo, przednie to szerokosc strumienia - tu w zaleznosci od upodoban i powierzchni na jaka tryskamy.

 

pokrętła pokrętłami, ale tu mowa o dobraniu właściwego stężenia środka w zbiorniczku pianownicy, tym górnym możesz trochę regulowac dozowanie środka ze zbiorniczka, ale i tak rozcieńczenie piany trzeba właściwie dobrac i zawsze będzie ono inne niż zalecane dla opryskiwaczy ciśnieniowych czy np. Glorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, opróżnienie zbiorniczka pianownicy to przepompowanie przez myjkę około wiadra (10 litrów) wody. Żeby rozrobić z taką ilością wody pianę aktywną 1:20, musiałbym do każdego mycia zużywać pół litra piany.

 

Z opisów na forum wynika, że większość osób wlewa około 50 ml piany i jest dobrze. Ja wlewam tyle same, a uzyskuję lekko zagęszczone mleko.

 

Wniosek - ta pianownica to szyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, opróżnienie zbiorniczka pianownicy to przepompowanie przez myjkę około wiadra (10 litrów) wody. Żeby rozrobić z taką ilością wody pianę aktywną 1:20, musiałbym do każdego mycia zużywać pół litra piany.

 

Z opisów na forum wynika, że większość osób wlewa około 50 ml piany i jest dobrze. Ja wlewam tyle same, a uzyskuję lekko zagęszczone mleko.

 

Wniosek - ta pianownica to szyt.

 

Wniosek albo gwarancja albo spróbuj popracować zaworkiem u góry. Nie wiem, jak można coś nazywać szytem jak innym działa?? Chyba, że oczekujesz piany na pół godziny to dorzuć jeszcze trochę białka od jajek. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.