Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele razy pisałem ,że piana nie jest głównym wyznacznikiem aktywności/działania chemii. Piana fajnie wygląda i powoduje ,że można dłużej pozostawić środek przed spłukaniem żeby bardziej przegryzło. Sam osobiście nanosiłem aktywną pianę za pomocą opryskiwacza za 10 zł - konsystencja była wody z delikatnymi bąbelkami - i elegancko domywało do czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same doswiadczenia jak kabul . Swego czasu nakladalem na matiza pseudopiane 2 litrowy opryskiwaczem Kwazara i domywalo jak piana ostra. I tak piana ma byc na aucie chwile. Wiec nawet to mleko zrobi robote .Jednak na przykladzie mojego Boscha Apua podam wade fabrycznych zbiornikow na plym. Idzie bardzo duzo srodka. Dlatego wtedy robilem to opryskiwaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis uzylem po raz pierwszy pianownicy (ta wloska z allegro za okolo 140 pln) z K5.55. Tak wyglada piana - szampon z obi za okolo 20 pln (jakis polski producent - 5L), proporcje okolo 300ml szamponu + ciepla woda uzupelniona do pelna.

 

dsc02825r.th.jpg dsc02824w.th.jpg dsc02826u.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego pytam... bo ja mam myjke makity a nie karchera... chciałem wiedziac czy ta pianownica by do mojej pasowała

 

Tez posiadam myjkę makity i tez bym chęte dowiedział się czy ta pianownica będzia pasowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pianownice maja rozne koncowki akurat moja ma mosiezna koncowke do karcher serii K ale moze byc do innych rowniez (one sa wkrecane - dostosowywane) - pytajcie na allegro uzytkownika serwiskarcher mozesie uda do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byl czysty ale moj samochod jeszcze wosku nie widzial nigdy wiec brud po prostu sie wzera i trudno go "bezdotykowo" umyc. Natomiast na pewno przed uzyciem rekawicy i myciem recznym fajna sprawa mniej syfu jest na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabulnie poprawiales gąbką??

 

Nie.

 

czego uzywasz??

 

Teraz już rzadko używam. Piana Car Valet naniesiona za pomocą opryskiwacza ogrodowego i postępowanie zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Przemas22 też używa zdaje się tej kombinacji i również jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.