Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

On 7/8/2022 at 12:17 PM, kedar said:

Z ciekawości, kładł ktoś CanCoat'a na przednią szybę? Smurzy jak po wosku? Pamiętam dawne czasu jak nałożyłem wosk FK na przednią szybę to zawsze była mgiełka po przejeździe wycieraczek i trzeba było to cleanerem usunąć. Zastanawiam się jak to jest z CanCoat.

nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.03.2022 o 11:26, blazej napisał(a):

Pozwolę sobie zrobić mały update. Używałem do tej pory Autoland, Glaco, Ultra Glaco, FX Protect Rain Shield, do tego płyny do mycia Hybrid Glass i Soft99 Cleaner. Mimo, że rozpiętość cenowa duża, wszystkie działały bardzo podobnie, w tym jeśli chodzi o trwałość. Czy jest coś co jeszcze warto spróbować i faktycznie będzie długo trzymało, czy pozostać przy najbardziej budżetowym RainX i dać sobie spokój?

Aqua Glass Protection podziała trochę dłużej? Kusi mnie, aby wypróbować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam SCS Titanium Glass Guard od @CAR CRAZY. Rewelacyjna wydajność,  docieranie, skuteczność oraz wytrzymałość.  Kładłem tą NW na kabinie prysznicowej i wielu autach.  Zawszę efekt jest znakomity. Swoją drogą jest to mało znana i doceniana NW, a szkoda bo produkt 1sza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak wtrącę swoje 3 grosze, i niestety nie będę oryginalny, akurat położyłem Soft99 Glaco na przednią szybę, oraz RainX-a na boczne i tylną, i jestem mega zachwycony. Glaco poszło 3 warstwy na przednią, a RainX jedna, i jest petarda. Generalnie Glaco mi się skończyło po tych trzech warstwach, nie wiem, czy tylko tyle było, czy odparowało bo leżało i czekało na swoją kolej chyba w sumie kilka lat, czy za bogato kładłem. Niemniej jednak przelałem sobie RainX do opakowania po Glaco i nakładało się go super, choć z docieraniem RainX było odrobinę gorzej.

Także wszystkim którzy zastanawiają czy wahają się, czy warto, szczerze polecam. Ja trochę bałem się skakania wycieraczek po aplikacji, ale mimo że szyba wydawała się trochę tępa po aplikacji to nic takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2022 o 22:08, gprzesniak napisał(a):

Polecam SCS Titanium Glass Guard od @CAR CRAZY. Rewelacyjna wydajność,  docieranie, skuteczność oraz wytrzymałość.  Kładłem tą NW na kabinie prysznicowej i wielu autach.  Zawszę efekt jest znakomity. Swoją drogą jest to mało znana i doceniana NW, a szkoda bo produkt 1sza klasa.

Masz porównanie do Ultra Glaco z trwałością i łatwością aplikacji? 🙂 

W dniu 20.10.2022 o 12:09, blazej napisał(a):

Pozwolę sobie zrobić mały update. Używałem do tej pory Autoland, Glaco, Ultra Glaco, FX Protect Rain Shield, do tego płyny do mycia Hybrid Glass i Soft99 Cleaner. Mimo, że rozpiętość cenowa duża, wszystkie działały bardzo podobnie, w tym jeśli chodzi o trwałość. Czy jest coś co jeszcze warto spróbować i faktycznie będzie długo trzymało, czy pozostać przy najbardziej budżetowym RainX i dać sobie spokój?

 Jak z trwałością i łatwością aplikacji reszty NW, które wymieniłeś do Ultra Glaco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2022 o 12:09, blazej napisał(a):

Aqua Glass Protection podziała trochę dłużej? Kusi mnie, aby wypróbować

Rok spokojnie posiedzi. W zeszłym roku (26 lipca) położyłem szybę czołową i na dzień dzisiejszy widzę, że zaczyna już umierać tak samo jak Ultracoat Umbrella. Auto rocznie robi ok. 15tys.

Niestety przy obu powłokach strasznie podskakują wycieraczki. Położyłem teraz na drugim aucie tylko samą Aqua i podskakiwanie również występuje. Strasznie mnie to irytuje. O dziwo aby nie podskakiwały wystarczy psiknąć płynem do spryskiwaczy. Przez kilka cykli pracy nie podskakują. 

 

Na aucie gdzie umierają powłoki niebawem je ściągnę i położę NW od Prostaff. Pamiętam, że nie miałem tego problemu przy niej ale to było zupełnie inne auto. Prostaff wytrzymał niecały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rudi0018 napisał(a):

Masz porównanie do Ultra Glaco z trwałością i łatwością aplikacji? 🙂 

 Jak z trwałością i łatwością aplikacji reszty NW, które wymieniłeś do Ultra Glaco?

Nie, nie miałem Glaco. Jeśli chodzi o SCS Titanium od @CAR CRAZY to aplikacja i  docieranie jest banalne. Wytrzymuje do roku w moim przypadku. Zawsze daję 3 warstwy i hydro jest znakomite. Do tego nigdy na żadnym aucie nie było problemu ze skakaniem wycieraczek. Produkt bardzo dobry i wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, xadamx napisał(a):

Rok spokojnie posiedzi. W zeszłym roku (26 lipca) położyłem szybę czołową i na dzień dzisiejszy widzę, że zaczyna już umierać tak samo jak Ultracoat Umbrella. Auto rocznie robi ok. 15tys.

Niestety przy obu powłokach strasznie podskakują wycieraczki. Położyłem teraz na drugim aucie tylko samą Aqua i podskakiwanie również występuje. Strasznie mnie to irytuje. O dziwo aby nie podskakiwały wystarczy psiknąć płynem do spryskiwaczy. Przez kilka cykli pracy nie podskakują. 

 

Na aucie gdzie umierają powłoki niebawem je ściągnę i położę NW od Prostaff. Pamiętam, że nie miałem tego problemu przy niej ale to było zupełnie inne auto. Prostaff wytrzymał niecały rok.

Jak już jesteśmy przy Aqua glass - jak ją przechowywać? Zamierzam na dniach położyć ją na całe auto, ale wiadomo, całej buteleczki nie zużyje. Załóżmy że na aucie przetrwa rok, po czym znów będę chcial ją położyć. Jak przez ten rok ją przechowywać aby nie starciła swoich właściwości? 

Słyszałem o kilku sposobach - ciemna szafka, lodówka, owijanie folią... Jak zabrać się za to aby mialo sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JakubBe napisał(a):

Jak już jesteśmy przy Aqua glass - jak ją przechowywać? Zamierzam na dniach położyć ją na całe auto, ale wiadomo, całej buteleczki nie zużyje. Załóżmy że na aucie przetrwa rok, po czym znów będę chcial ją położyć. Jak przez ten rok ją przechowywać aby nie starciła swoich właściwości? 

Słyszałem o kilku sposobach - ciemna szafka, lodówka, owijanie folią... Jak zabrać się za to aby mialo sens? 

Ja owijam szczelnie taśmą papierową. Dodatkowo można włożyć do woreczka strunowego aby ograniczyć dostęp powietrza. Kilka dobrych miesięcy potrafiła wytrzymać bez zaczątków mętnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy szukam alternatywy dla Ultra Glaco, w której denerwuje mnie wyłącznie wysoka prędkość startu kropel, poza tym ideał.
Szukam NW, która będzie miała trwałość podobną do Ultra Glaco lub wyższą, będzie tak samo łatwa w aplikacji i docieraniu, ale będzie miała start kropel od niższej prędkości. Bo w Ultra Glaco w moich Accordach jest to około 75-80 km/h, aby sprawnie uciekały. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea  Z tym kątem to oczywiste, ale tak samo oczywiste jest, że NW X z tej samej szyby startuje od niższych prędkości od NW Y, mówimy przecież o tych samych warunkach. Więc szukam takiej NW, która niezależnie od kąta nachylenia szyby będzie startowała szybciej od Ultra Glaco. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jezeli o łatwość docierania to tutaj chyba jedynie Korrek (niedostepny w polsce) jest porównywalny, trwałość też bardzo dobra i przy tym fajny start kropelek. Ewentualnie mozesz sprobówac glaco rollon tylko tam trzeba docierac na mokro i juz jest troche wiecej zabawy z machaniem fibrami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, penkus5 napisał(a):

@dizel1982 Nigdy nie używałem osobiście,  ale koleżka chwali mocno Soft99 do lusterek. 

Mirror coat czy jakoś tak. 

Też się na to natknąłem. Taki pomarańczowy spray. No nic, zamówię sobie go zatem do lusterek i dodatkowo na szyby wezmę SCS Titanium który tu polecacie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2022 o 19:39, rudi0018 napisał(a):

Koledzy szukam alternatywy dla Ultra Glaco, w której denerwuje mnie wyłącznie wysoka prędkość startu kropel, poza tym ideał.
Szukam NW, która będzie miała trwałość podobną do Ultra Glaco lub wyższą, będzie tak samo łatwa w aplikacji i docieraniu, ale będzie miała start kropel od niższej prędkości. Bo w Ultra Glaco w moich Accordach jest to około 75-80 km/h, aby sprawnie uciekały. 😉 

Sprawdź sobie Titanium Glass Guard od @CAR CRAZY. Świetna wydajność i docieranie, doskonała trwałość, start kropel przy około 60km/h (  wiadomo że są zmienne, przygotowanie szyby, intensywność deszczu, kąt nachylenia itd ). To jest bardzo mało znany na tym forum i doceniany siuwaks, a ja już przelewam 3 buteleczkę i jestem bardzo zadowolony. i mogę co nieco napisać na ten temat. Co do aplikacji to kładziesz płatkiem kosmetycznym, a potem docierasz. Nawet po 15 czy 20 minutach nie ma kłopotu z usunięciem nadmiaru produktu. Kładłem też TGG na kabinie prysznicowej i też pięknie siedziała. Wyszła laurka, ale polecam zdecydowanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2022 o 19:39, rudi0018 napisał(a):

Koledzy szukam alternatywy dla Ultra Glaco, w której denerwuje mnie wyłącznie wysoka prędkość startu kropel, poza tym ideał.
Szukam NW, która będzie miała trwałość podobną do Ultra Glaco lub wyższą, będzie tak samo łatwa w aplikacji i docieraniu, ale będzie miała start kropel od niższej prędkości. Bo w Ultra Glaco w moich Accordach jest to około 75-80 km/h, aby sprawnie uciekały. 😉 

chodza pogłoski ze, AngelWax H2GO, startuje od 40, jednak na calym internecie nima dowodu na to, cos tam wspominaja , ze od 50, takze i tak lepij od Glaco. Mam ja, czeka w piwnicy  na wiosne, tera tez mam Glaco, i tez mnie tak w.... zrusza ;-)  jak Ciebie

"Szukam NW, która będzie miała trwałość podobną do Ultra Glaco"

na to nie licz, albo-albo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, yas napisał(a):

chodza pogłoski ze, AngelWax H2GO, startuje od 40, jednak n

Możesz mi wierzyć lub nie ale u mnie H2GO działał nawet na postoju 😁

Przy ogromnej wichurze z deszczem, pogoda ma duży wpływ na to kiedy startuje NW 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 04:36, rudi0018 napisał(a):

@Streat @penkus5  po prostu chodzi o to, aby aplikacja była przyjemna, a docieranie bezproblemowe. Taki Rain-X przy UG to masakra, tłusty film, który trudno zebrać 😉 

Spróbuj powłokę od Aqua. Nie wiem jak będzie startowała na Twoim aucie ale na Koleosie juz od nieco ponad 40 zaczynała pracować.

Docieranie jej jest bajecznie proste. U mnie na Lagunie po roku zauważyłem jej znaczne osłabienie na szybie czołowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.