Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wiedziałem gdzie więc wrzucę tu; FX Protect Spectral Rain Coating Z-2. Aplikacja banalna, dotarcie również (szyba przygotowana wcześniej SG Glass Polish Pro na filcu przy użyciu rotacji, wymyta porządnie CT TechCleaner i Karcherem, filnalnie  - CP Erasser). Auto odstało w garażu kilka dni, po ok 2 tyg. delikatne przemycie z kurzu - szyba symbolicznie potraktowana IPA 1:1. Dziś po raz pierwszy udało się trafić na deszcz, dystans ok. 200 km (70% "trasa"). Uczucia mieszane; wcześniej od kilku lat używałem Ultra Glaco i RainX (na przeróżnych autach) i świeżo położone działały od 50-55 km/h - robiły to również małe kropelki, FX zbiera się szybko w krople jednak dopiero te większe zaczynają uciekać, robią to bardzo leniwie od ok 60-65 km/h. Przy prędkościach "80+" jest już zupełnie przyzwoicie. Wiadomo warunki pogodowe mają znaczenie, intensywność deszczu określił bym jako przeciętną - mijane auta zazwyczaj miały wycieraczki włączone w trybie ciągłym.  Co do auta - peugeot 508, natomiast tydzień po swoim bolidzie położyłem tą wycieraczkę w taki sam sposób  na 4ro letnim Galaxy który w 90% robi trasy Polska - Norwegia i czekam na ocenę (poprzednio wrzucałem tam Ultra Glaco). Subiektywnie; nieco rozczarowany jestem ale jeżeli trwałość wyniesie przynajmniej rok (połowa deklarowanego czasu) to może być ciekawą propozycją dla aut robiących trasy.  Postaram się wrócić do tematu za jakiś czas 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Widzę, że tu wszyscy używają ultra glaco, które tak na prawdę wytrzymuje kilka dni jazdy w zimie z zimowym płynem. 

Ja zdecydowanie wolę prostaff 240. W idealnych warunkach (20-25 stopni, niezbyt wilgotno) dociera się jeszcze lepiej niż ultra glaco. W mniej sprzyjających warunkach jest trochę gorzej niż glaco i nie można docierać na wilgotno, bo w ogóle się nie przyjmie. Startuje jak glaco, w jakichś vanach z pochyłą szybą na spokojnie od 45kmh, ale zdecydowanie lepiej działają na niej wycieraczki. 

Najważniejsze jest to, że nakładana w listopadzie, do marca będzie jeszcze przydatna, a glaco słynie z zimowym płynem w maks miesiąc. 

Teraz będę próbował na nowym aucie wcześniej wspominane FX Protect Spectral Rain Coating Z-2, podobno aplikacja fajna, mam nadzieję, że będzie dobrze, Rain Shield miał dobre opinie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl kolego mam auto pod opieką, gdzie Ultra glaco leży już rok i ani razu nie podbijany nadal działa jak należy (średnio przebieg 10tys.km na rok). Na domowych autach podobnie, więc nie wiem skąd twierdzenie że UGlaco pada zaskakująco szybko.... 🙄🤔

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zeea napisał(a):

@lol19pl kolego mam auto pod opieką, gdzie Ultra glaco leży już rok i ani razu nie podbijany nadal działa jak należy (średnio przebieg 10tys.km na rok). Na domowych autach podobnie, więc nie wiem skąd twierdzenie że UGlaco pada zaskakująco szybko.... 🙄🤔

Ultra glaco jak nałożysz w marcu i nie będziesz używać zimowego płynu do spryskiwaczy, to do grudnia dotrzyma nawet i przy przebiegu 15kkm. 

Ale zimy całej nigdy nie przetrzyma, chyba, że bedzie jak zimy kilka lat temu, że był sam deszcz i nie trzeba zmywać ciapy płynem, to też by wytrzymało. 

Było to wałkowane wielokrotnie, produkty glaco używają jako jednego z rozpuszczalników alkoholu zawartego w zimowych płynach i po prostu on NW zmywa. Z doświadczenia wiem, że płyn zimowy w aucie z podgrzewaną szybą i podgrzewanymi dyszami spryskiwaczy i UG nie wytrzymał 1000km trasy w zimie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, mariuszzar napisał(a):

Ale chodzi mi o preparat w sprayu do szybkiej aplikacji przed trasa.

Ale mówimy o aplikacji na aucie z NW? 

Jak tak, to jak zaaplikujesz dobrą, to nie ma potrzeby przed trasą. 

Ewentualnie możesz wspomoc jakimkolwiek płynem do szyb, np. Adbl hybrid Glass. 

Jest też opcja, z której ja korzystam po każdym myciu ręcznym, czyli jadę po szybach QD. Nie każde QD się sprawdzi, niektóre mają wyszczególnione, że mogą być użyte na szkle, jak na przykład adbl SSW czy Gtechniq QD. U mnie też bardzo dobrze sprawdzał się water gold CC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@CarlosBlack roczny spoko nic się nie dzieje.

Fajne to ultra się aplikuje. Ale. Pierwsze podejscie u mnie - działanie - bez rewelacji. 

Na boczne - czemu nie ultra 🙂 w sumie drogie nie jest a ile posiedzi to zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.