Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

@ tiger1981, przepraszam ale nie umiem odpowiedziec na Twoje pytanie

ale ja skoncentrowalbym sie na zakladzie ktory ma w okolicy dobra

opinie a nie na srodkach ktore uzywa

dedukuje z Twoich postow ze jestes z Katowic lub okolic, nie

powinienes miec klopotu ze znalezieniem dobrej firmy

zerknij na to http://www.groupon.pl/oferty/chorzow/tom-zabrze/574886

67% rabatu to juz cos, moze warto sie tym zainteresowac, zadzwon do

nich, wypytaj ; )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ emilus100, przede wszystkim sa wykonywane profesionalna 'chemia' a

nie srodkami z marketu,

dezynfekcja polega na wprowadzeniu specjalnej sondy i podaniu srodka

bezposrednio na parownik oraz wzdluz calych kanalow wentylacyjnych

gdzie sadowi sie grzyb

marketowe zestawy posiadaja czasem plastikowa rurke ale sadzac po jej

dlugosci, przez kratke wylotu powietrza na pewno jej konca nie

dostarczysz nad parownik

pozdrawiam

Ja tak właśnie odgrzybiałem. Preparat absolutnie nie marketowy.

 

[ Dodano: 24 Lipiec 2011, 15:06 ]

BTW stereotypowe powiedzenie 'dobic klime' nie jest tylko

uzupelnieniem czynnika R, dobrze wykonany zabieg polega na odessaniu

czynnika z ukladu, wyczyszczeniu ukladu i jego kontrolii szczelnosci,

ponownym napelnieniu ukladu czynnikiem z olejem smarujacym i gazem

 

pozdrawiam

To oczywiste jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak właśnie odgrzybiałem. Preparat absolutnie nie marketowy.

 

wobec powyzszego nie badz taki lakoniczny i podziel sie informacja co to byl

za preparat, jaka jest jego cena i gdzie mozna go dostac? (jesli to nie tajemnica ; )

pewnie wiele osob chetnie skorzysta z tej wiedzy a przy okazji bede mial skale

porownawcza czy upolowany rabat w ASO o ktorym wczesniej pisalem

jest dobra inwestycja czy zla ; )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej ofercie na grouponie w cenie jest tylko 100 ml czynnika i nie wiadomo czy to wyjdzie ekonomiczniej. Ostatnio jak nabijałem klime w bmw, to zapłaciłem 200 zł bez kuponów żadnych, a wchodzi tam ponad litr, więc tutaj wychodzi nawet drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neclocus na poprzedniej stronie jest - pianka CRC Airco Cleaner, jeśli chodzi o smrodek to w wiekszości go usunął, czyli i bakterie również. Po aplikacji przez jakiś czas z nawiewów leciał ładny świeży zapach. W zestawie była dość długa rurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić preparat odgrzybiający Airco Cleaner firmy KENT - dość ładnie na dłuższy czas czas wykosił "zapach" klimy. Kupowałem go tutaj:

http://www.brasner.pl/sklep/index.php?p ... prod_id=49

Jednak najlepszy jak do tej pory efekt osiągnąłem robiąc w aucie ozonowanie. To jest zdecydowanie najskuteczniejsze i nie trzeba rozbebeszać auta żeby zaaplikować jakieś środki (ja dostawałem się przez tunele za radiem/klimą aby dotrzeć jak najbliżej parownika...).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ten generator ozonu ma w sobie ozon tak?? ile kosztuje napełnienie tego generatora i jakie są koszty utrzymania czyli ile zużyje tego ozonu

 

Jak się domyślam, generator ozonu działa na zasadzie wiązania cząsteczek tlenu dwuatomowego pobieranego z powietrza w tlen trójatomowy czyli ozon, więc żadne uzupełnianie generatora nie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat.

Klepie z nawiewów po wyłączeniu klimy - w zakładach jak się pytam o odgrzybienie parownika to proponują mi tylko zdejmowanie deski rozdzielczej. Chciałem spróbować sam preparatem wurtha http://allegro.pl/wurth-odgrzybiacz-kli ... 16100.html . Czy ten zabieg jest bezpieczny? Tj. czy ten środek nie przedostanie się nigdzie w okolice elektroniki powodując zwarcie? Jak lepiej stosować - od strony filtra czy odprowadzenia wody? Głęboko trzeba włożyć tą rurkę (czy poczuje ,że już jestem "na miejscu")?

 

Mam nadzieję ,że nie za dużo pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ZyBI68 i co warto kupić taką maszynę do ozonowania ? W warsztacie krzycza ok 100 za ozonowanie więc 3 ozonowania i się zwraca... do tego można dac ogłoszenie i zawsze coś tam się zwróci:)

 

 

Z doswiadczenia wiem ze ozonatorki do 5g/h mozna spokojnie potraktowac jako gadzety.

Tematem ozonu,czy ozonoterapii zajmuje sie 15 lat.Ozonatorami przedmuchowymi ostatnie

3 lata.Przy wydajnosci 10g/h spokojnie ozonujemy pojazd przez 30-40 minut bez obaw zniszczen,chyba,ze ktos ma np siedzenia lateksowe.Ozonowanie i tak powinno sie przeprowadzic dwukrotnie.Pozostaje inny problem.Ozonator w zamknietym samochodzie miele ozonem a nie ma juz skad brac tlenu a ma g i tak raptem 20% w powietrzu.

A wiec dostep (staly) powietrza.Dlatego bede musial robic specjalny typ ozonatora do samochodu gdzie silikonowym sr 8mm (odpowiedni silikon)przewodem wpuszcza sie ozon

przez uchylona szybe do samochodu.Ozonator spokojnie lezy przy samochodzie.To dopiero

daje pewnosc napelnienia samochodu ozonem.O tym bede pisal wiecej na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Co sądzicie o odgrzybianiu klimatyzacji/tuneli/nawiewów za pomocą pary? Widziałem oferty myjni parowych za parę groszy , ale nie wiem czy to pomaga czy nie?

 

nie wiem czy ozonowanie nie będzie lepsze. Wszystkie grzyby i pleśnie powstają właśnie w skutek wilgoci, a czym jest para? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem sobie ozonator na wlasny uzytek taki co ma 500mg/h dla Randolfa to tylko gadzet a ja jestem zadowolony z posiadania tego sprzetu a i znajomym od czasu do czasu sie cos odgrzybi a ze nie robie tego profesjonalnie to moge tym gadzetem wiecej czasu poswiecic na auto niz w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.