Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

odgrzybilem dzisiaj parownik tym preparatem wurtha i pozniej posicnalem garanat wurtha

 

odkrecajac najwiecej jak sie da dostalem sie do takiego etapu:

 

http://postimage.org/image/2zmewmn0k/

 

nastepnie wypsikalem cały! a nie pół preparatu... najlepiej jak sie da itd

 

efekt przed: smród po włączeniu klimy ...po wyłączeniu można było sie zhaftać

 

efekt po: po włączeniu klimy nic nie czuć ... po wyłączeniu czuć tylko lekki smrodek, który da sie wytrzymać bez problemu... mysle ze powtórze to samo ze ok miesiac i mam nadzieje ze wybawi na 100% smród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak chcesz skuteczniej odgrzybić parownik kupując do tego jakiś preparat to daj sobie spokój z wszelkimi K2 doktorami i innym marketowym badziewiem bo tylko kasę wyrzucisz w błoto.

Zamiast tego kup preparaty takie jak:

- PROPANO AF

- Ecolab INCIDUR

- Ecolab INCIDIN

Służą one do dezynfekcji i odgrzybiania narzędzi medycznych i innych tego typu celów. Po zastosowaniu trzeba chwilę wywietrzyć auto bo lekko śmierdzi (choć jesli wytargasz parownik do domu to ten problem masz z głowy) ale za to dużo skuteczniej ubije grzybki i bakterie niż te marketowe maskownice smrodu.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popryskałem wg Waszej rady "Ecolab INCIDUR" i faktycznie, nawet po wyłączeniu klimy nie ma tego efektu wilgoci jaki mam w aucie. Chyba teraz muszę zrobić to samo z parownikiem w aucie, ale tam dostęp jest utrudniony... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten INCIDUR i INCIDEN to typowe środki do dezynfekcji szpitalnej czyli bardziej skarżone i wzbogacone o jakieś dodatki IPA. Mam tego za darmo na litry pod nazwą Mikrozid.

Jak znowu zacznie capić to wypróbuje tylko będę musiał przełożyć i jakoś umocować wężyk/sonde od Wurth'a bo u mnie by uzyskać bezpośredni dostęp do parownika chyba trzeba całą deskę ściągnąć :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wylotu skroplin, u mnie w Ave najprostsza droga do parownika jest pod dywanikiem i dalej jak w dobrym filmie - najgłębiej jak się da i pod koniec powoli wysuwam... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem tak,że na klimie nic nie waliło,a po wł. ECON zaczynało walic okrutnie,a najgorzej jak w upalne dni auto stało na słońcu,a później się wsiadało i nawiew dmuchał, yhhh. Zdjąłem schowek itd i zadziałałem bezpośrednio na parownik,niestety tylko preparatem z K2,bo tylko taki dostałem w sklepie,gdy już miałem wszystko porozkręcane. Napsikałem na parownik,szczoteczką delikatnie przyszorowane no i smrodu nima,czy to na ECONie czy normalnie. :D Kiedyś jeszcze przy okazji zaaplikuje tego WURTHa dla spokoju. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z klimą objawiający się tym, że po wyłączeniu klimatyzacji przez 10 sek było czuć lekko octem. Zrobiłem profesjonalne odgrzybianie w autoryzowanym serwisie VW (była promocja) i nic. Po kilku dniach zaczęło walić z klimatyzacji grzybami. Kupiłem

Loctite Hygiene Spray, odpaliłem w aucie. 15 minut i od miesiąca spokój. Sprzedawca mówił mi że aktualnie jest to najlepszy środek typu "granat" na rynku, który ma o 70% skuteczniejsza moc od pozostałych tym podobnych. Wczoraj też sprawdził to mój kolega na swoim aucie i tez jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do samej aplikacji takich preparatów jak Propano, Indicur, Indicin to myślę, że dobrym sposobem byłoby wykorzystanie do tego pistoletu firmy Wurth przeznaczonego właśnie do aplikacji tego typu płynnych środków.

 

http://www.wurth.pl/katalog2/karty/A0891%20764%201.pdf

 

lub forch:

http://www.forch.pl/product.aspx?p=4f72 ... 0fe76ea59e

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko akurat w przypadku parowników w samochodach znacznie przydatniejszy będzie pistolet z giętkim wężykiem, który można wsunąć przez odpływy wody z parownika. Taki ze sztywną lancą nie za bardzo jest gdzie zaaplikować. No chyba, że w zestawie jest giętki wężyk. Ewentualnie można by coś dorobić we własnym zakresie.

Poza tym - płyn dodawany do tego zestawu kosztuje 255pln więc wychodzi na to, że sam pistolet kosztuje coś około 111pln. Trzeba by poszukać takich pistoletów gdzieś w Casto itp - podejrzewam, że coś by się znalazło, w lepszej cenie.

BTW: Swego czasu zamawiałem w tym sklepie preparat CRC Airco Cleaner Kenta i sam sklep mogę polecić jeśli chodzi o realizację/wysyłkę zamówienia.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to zapraszamy na ozonowanie i serwis klimatyzacji.

Pamiętam jeszcze ze szkolenia jak nam gościu pokazywał zdjęcia z "czyszczenia klimy pianką" ktoś tak wpychał rurkę, że trafił w jakiś otwór techniczny w kanale powietrznym i zaaplikował całą puchę, efektem tego czyszczenia była zalana elektronika po deską rozdzielczą.

Tłumaczili nam też na jakiej zasadzie działa większość tych pianek. Oklejają one ścianki kanałów powietrznych i przez to zamykają dostęp powietrza grzybom, ale w większości przypadków ta powłoka pęka po krótkim czasie, a grzyby bardzo dobrze rozwijają się na tym środku, zaletą ozonowania jest to, że ozon ZABIJA grzyby i drobnoustroje.

Jak chcecie kontakt to prosze na PW.

Pogadam z szefem i moze uda mi się wymęczyć jakąś zniżkę dla forumowiczów, lub np: przy serwisie klimy może ozonowanie gratis...

Zobaczymy jak coś wymęcze to dam znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.