Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem tak:

T&G -> piana -> płukanie

Zostawiłem aż wyschnie  -> deiron -> piana  -> mycie na 2 wiadra

Została mi piana więc znowu nałożyłem i rękawicą to jeszcze przejechałem 

Płukanie, suszenie i potem cleaner

Dlatego wydawało mi się, że lakier jest czysty, a aplikator był bardzo brudny po całym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, tryhp3 napisał:

Czym aplikujcie Fireball Ultimate Paintwork Cleaner? Może być tri color? - miękka czy twarda strona? 

Dobierałem pod lakier. Na srebrnym jechałem żółtym, na czarnym - czarną, miękka stroną.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach będę miał do nawoskowania 2-3 auta. Będą to moje pierwsze prace z cleanerami na maszynie i mam kilka pytań. 

1. Dodo Juice Lime prime vs Poorboy’s World Pro Polish 2. Który lepiej kryje rysy i na którym wosk polezy dłużej? Cleanery nie będą wymywane. Na wierzch pójdą woski Softa (fusso i water block). 

2. Do aplikacji użyje hamrona i czarne, karbowane Naty. Pady impregnowac i czyścić tak samo jak w przypadku pracy z pastami? 

3. Na jakich biegach i z jakim dociskiem pracować na hamronie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba95 napisał:

. Dodo Juice Lime prime vs Poorboy’s World Pro Polish

Bez znaczenia

Godzinę temu, Kuba95 napisał:

Który lepiej kryje rysy i na którym wosk polezy dłużej?

Pierwsze pierwszy, a dłużej drugi

Do krycia i maskowania równie dobrze możesz zastosować sprawdzony ag srp

A do trwałosci i niezaburzonego mocnego softowego hydro to M37 CCP.

Godzinę temu, Kuba95 napisał:

aplikacji użyje hamrona i czarne, karbowane Naty. Pady impregnowac i czyścić tak samo jak w przypadku pracy z pastami? 

 

Godzinę temu, Kuba95 napisał:

jakich biegach i z jakim dociskiem pracować na hamronie? 

Nie trzeba impregnować w tym przypadku.

Próbuj na różnych, to tylko cleaner i to na mega miękkim padzie. Nie spotkałem jeszcze nikogo utalentowanego, żeby popsuł ten etap, więc nie martw sie na zapas

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kuba95 napisał:

3. Na jakich biegach i z jakim dociskiem pracować na hamronie? 

Ostatnio nakładałem Meguiars Cleaner Wax (AIO) na ADBL Roller 9mm na padzie soft polish też od ADBL, wg mnie był lepszy od normalnego padu finish, który jest trochę za miękki. Docisku nie używałem wcale bo to cleaner i maszyna chodziła tylko pod swoim ciężarem na biegach 3-4. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na szybko poszukuje 2 cleanerow. Pierwszy ma jak najbardziej wydłużyć wlasciwosci wosku finish kare hi temp oraz fusso drugi zaś ma dam jak najlepszy efekt na ciemnych pakietach tez pod takie woski. Tak wiem że przeszukiwać wątek je odnajdą Ale złożyłem zamówienie w sklepie i na szybko chciałbym jutro z rana przydzwonic I je odmówić A w takim czasie raczej nie ogarnę tego. Z gory dzięki

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trwałość to mckee"s 37 coating prep polish a na wygląd np prima Amigo, dużo kryje. 
 
Dzięki za szybką odpowiedź odnosnie wyglądu chodzi aby lakier zrobił się szklisty i miał głębię. Myślisz że Prima Amigo sobie poradzi ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź odnosnie wyglądu chodzi aby lakier zrobił się szklisty i miał głębię. Myślisz że Prima Amigo sobie poradzi ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Na czym Ci zalezy? Wlasciwosci scierne czy wypelnienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof nie ma to dla.mnie znaczenia wazne aby byl jak najlepszy efekt głębi koloru ( chodzi o ciemne lakiery )

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Więc może być jedno lub drugie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] nie ma to dla.mnie znaczenia wazne aby byl jak najlepszy efekt głębi koloru ( chodzi o ciemne lakiery )
 
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Więc może być jedno lub drugie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Ja sobie podzieliłem tak: wypełniające - ręcznie, ścierne - maszyna.
Czym będziesz pracował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof A jak ma się w porównaniu do Prima Amigo? Głównie chodzi o kolr bmw szary

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Prima amigo raczej nie jest scierny, oczyszcz chemicznie i maskuje. Ale w zamian za prima amigo wole jednak BH cleanser polish, dobrze czysci, cos wypelnia ale ma na maszynie fajne wlasciwosci scierne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mckee's 37 - niespodziewałem się, że tak fajnie oczyści mi lakier. Po zastosowaniu struktura ziarna wyraźnie bardziej widoczna. Aplikacja łatwa, ale mimo wszystko oblecieć całe auto ręcznie to ciężka robota, zapach na szczęście ułatwia pracę. Lakier po aplikacji jest jakby gładki ale nie śliski (palec się nie ślizga), jednak po ipie jest bardziej tępy i myślę, że pod wosk zimowy to jeszcze bym prysnął po cleanerze. Ciekawa sytuacja była podczas aplikacji na masce, z początku czysta maska a podczas aplikacji zaczęło się pokazywać coś w rodzaju water spotów, ale już po przetarciu mf wszystko zniknęło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 minut temu, Mirabel napisał:

Mckee's 37 - niespodziewałem się, że tak fajnie oczyści mi lakier. Po zastosowaniu struktura ziarna wyraźnie bardziej widoczna. Aplikacja łatwa, ale mimo wszystko oblecieć całe auto ręcznie to ciężka robota, zapach na szczęście ułatwia pracę. Lakier po aplikacji jest jakby gładki ale nie śliski (palec się nie ślizga), jednak po ipie jest bardziej tępy i myślę, że pod wosk zimowy to jeszcze bym prysnął po cleanerze. Ciekawa sytuacja była podczas aplikacji na masce, z początku czysta maska a podczas aplikacji zaczęło się pokazywać coś w rodzaju water spotów, ale już po przetarciu mf wszystko zniknęło. 

Masz jakies 50/50 przed/po ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.