Skocz do zawartości

Dywagacje na temat LETNIEGO płynu do spryskiwaczy...


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba do któregoś z użytkowników 303 WASHER TABLETS - kilku z Was kupiło i miało zacząć użytkować ten wynalazek. Macie już jakieś spostrzeżenia?

 

Ja używałem, i jak dla mnie to nie ma chyba lepszego płyunu na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mialem jakis dziwny plyn do spryskiwaczy, smierdzial strasznie nawet nie alkoholem a czyms wiecej:) Jakby sie tam jakis grzyb zalegl. Zmienilem plyn na jakis tani cytrynowy i na poczatku nie bylo zapachu tego brzydkiego. Teraz po jakis 2-3 tyg przy pierwszym uzyciu znow tak smierdzi, potem jest ok. Zakladam, ze faktycznie cos tam sie zadomowilo. Czym to usunac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem jakis dziwny plyn do spryskiwaczy, smierdzial strasznie nawet nie alkoholem a czyms wiecej:) Jakby sie tam jakis grzyb zalegl. Zmienilem plyn na jakis tani cytrynowy i na poczatku nie bylo zapachu tego brzydkiego. Teraz po jakis 2-3 tyg przy pierwszym uzyciu znow tak smierdzi, potem jest ok. Zakladam, ze faktycznie cos tam sie zadomowilo. Czym to usunac?

 

Kup lepszy płyn to zobaczysz że nic Ci się nie zadomowiło, co możesz mieć użyte do produkcji taniego płynu ? Syf :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Merida ma preparat o nazwie LUXIN. Można go rozrobić tak, by służył jako płyn do spryskiwaczy. PH po rozrobieniu to coś koło 7,5 więc nie powinien ruszyć wosku. Przynajmniej nie w znaczącym stopniu. Sam czasami tak robiłem. Te wysokowydajne koncentraty (np. Sonax nano coś tam coś tam) po rozrobieniu mają PH chyba też na akceptowalnym poziomie bo mi przynajmniej nie zmywa wosku. Lidlowski koncentart też nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na wczesną wiosnę tego roku rozcieńczyłem 303 Washer Tablets zgodnie z zaleceniami czyli 1 piguła na 4 litry. Użyłem wody destylowanej. Wlałem go kiedy resztka zimowego była minimalna (auto mi krzyczy wtedy i wkurza więc trzeba uzupełnić ;)) I w sumie nie korzystałem wiele, aż do teraz.

Do sedna: kiedy go użyłem ostatnio zamiast normalnego płynu leci mi coś w rodzaju gluta :shock: tzn. wylatuje z dysz normalnie, ale na szybie widać że to ma ewidentnie większą gęstość niż woda. Czyści normalnie. Zważyło się pierunie? :o Miał ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4ciek, miałem tak samo, na wiosnę dolałem 303, do resztki zimowego i leciała mi ze sprysków nie ciesz, lecz zawiesina, zużyłem, zalałem od nowa 303 i po problemie. Kolejny raz nie będę mieszał. Doleję zwykłej wody, wypryskam w celu przeczyszczenia/rozcieńczenia i zaleje na świeżo 303. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja natomiast szukam czegoś innego w płynie, o czym prawie nie ma nic w tym temacie.

Poszukuje płynu który doczysci rozbryzgujace się robactwo na szybie.

Obecnie używane płynu z lidla i jestem zadowolony , prócz tego ze nawet nie ruszy insektów.

Wiec usuwanie robaków to najwyższy priorytet, następny zaś to nietykalność wosku.

Co polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście sporo o płynie w tabletkach z Biedronki, więc kupiłem 2 x tabletka coś około 5-6zł, wrzuciłem do 5 litrów wody demineralizowanej i zalałem na wyjazd, Wracając z urlopu wieczorową porą miałem szybę tak zaklejoną robactwem, że bałem się ruszać wycieraczkami co by jej tylko nie rozmazać, ale trudno nic już nie widziałem więc trzeba było umyć. Ku mojemu zdziwieniu tabletki Biedronkowe doczyściły szybę praktycznie w 100%, później wrzucę szybki film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używam różnych płynów

Aura z biedronki-dość dobry płyn, bezkonkurencyjny w swojej cenie. Dobrze domywa, choć pozostawia zacieki, ładnie pachnie. 6/10 5 zł/5L

Sonax jest ok ciut lepszy od aury, pozostawia zacieki, ale łatwiejsze do usunięcia iż z aury. Dobrze myje, choć wydaje mi się że wycieraczki nie mają takiego poślizgu jak na aurze. Ładnie pachnie, choć ciut za intensywnie. Dość drogi jak na swoje działanie 7/10 9zł/4l

Psik Psik- Bezkonkurencyjny. Świetnie domywa nawet zaschnięte owady, już po kilku ruchach wycieraczek. Super jeźdzą po nim wycieraczki, dosłownie jak po maśle, nie piszczą i nie skrzypią. Lepszego płynu nie znalazłem 10/10 13 zł 5L ale w kauflandzie promo za 8zł/5L

Płyn prima z tesco jest fatalny. Wogóle się nie pieni, wyglada jak płyn do chłodnic. Ładnie pachnie i na tym się kończą tego zalety. Owadów prawie nie usuwa, nadaje się jedynie do miasta do ścierania kurzu. 3/10 6zł/5L

Płyn z tesco value. Domywa średnio, Owady też średniawo. też raczej do miasta do usuwania kurzów. Zacieków nie zostawia, Super extra pachnie. Za zapach dam 5/10 4,5z; za 5L

koncentrat z kauflanda GDtrade . Średni, ładnie pachnie w miarę domywa. Dołałem sobie go do primy z tesco bo do niczego się nie nadawała i jest lepiej. Taka mixtura zmywa coś jak aura. Polecam go dolewać do tanich płynów, lub do zimowego żeby lepiej czyścił. Sam z wodą lepiej rozdzieńczyć w 1:50 zamiast 1:100 7 zł za 250ml 5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu wlałem koncentrat wurtha. Używałem różnych płynów - gotowych sonaxów, autolandów, koncentratu z lidla, z forda, wurth jest bezkonkurencyjny. Nie ma zacieków, mazów, owady znikają po jednym psiknięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

2 dni temu wreszcie miałem okazję przetestować Wurtha na autostradzie. Jak na złość robali jakoś nie za wiele ale może to i lepiej, bo z jednym męczył się dość długo i dało się go zmyć dopiero przy mniejszej prędkości po zjeździe z autostrady. Drugi zrobił jakąś mazę nie do ruszenia mimo mocnego psikania.

Niestety cudów nie ma - robali z autostrady nie domyje ani Psik-Psik, ani Sonax i Wurth też wymięka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę temat i zapytam się o letni płyn. U mnie w tesco jest PRIMA z G4 Garage. Bańka 5l kosztuje 1,99zł. Na opakowaniu ani w msdsie na necie nie ma słowa o metanolu. Interesuje mnie domywanie, ktoś coś może napisać. Wyżej kolega kondzio777 opisał jako płyn fatalny :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.