Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Z glinkowania chyba zrezygnuje,gdyz moge wiecej szkod narobic niz zyskow, jesli nie mam o tym pojecia. Znalazlem na forum norweskim opinie o polaczeniu tych wlasnie srodkow, o ktorych napisalem i na forum US. Kazdy sobie to chwali, wiec sprobuje jak tylko bedzie cieplej. Mnie bardziej raza w oczy hologramy, ktore po pol rocznym myciu na myjniach recznych sa nie do zniesienia, a lakier byl naprawde w dobrym stanie jak kupilem samochod.

Niestety mala dostepnosc myjni bezdotykowych, zmusza do mycia u ciapakow, bo mechaniczna bedzie jeszcze gorsza. Ciezko zyc w duzym miescie, nie majac chaty z podjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z glinkowania zrezygnujesz...To nie rób lepiej nic. Będziesz rozcierał wżarty w lakier syf megsem to się dowiesz co to są hologramy dopiero ;).Co można zepsuć glinką...Kupujesz taką np. valet pro yellow clay bar ,ugniatasz w rękach przez chwilę ,pryskasz na lakier trochę wody z szamponem i delikatnie pocierasz i to wszystko-co jakiś czas zagniatając brudne miejsce. NA YTube masz pełno filmików jak czym co robić i tu na forum mnóstwo wiedzy. Czytaj oglądaj. Podstawowych rzeczy się nie da spierniczyć ;)Każdy z nas zaczynał nie mając pojęcia o niczym tylko tyle co gdzieś coś w necie przeczytał. Jak już się mega boisz to otwórz drzwi i spróbuj na progach, wnękach na początek .Ważne tylko żeby lakier nie był suchy żebyś nie tarł po suchym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, tylko po co wtedy sa zestawy z glinka?

Spokojnie, bez nerwow. Powinienem szukac i oczywiscie jak idiota pytam. Mial byc post, gora dwa, a wyszlo inaczej.

Teraz wiem juz duuuuzo wiecej i bede mogl spokojnie dbac o swoj dobytek, bez strachu o rysy na lakierze.

Dzieki za pomoc i rozjasnienie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punisherrr kolega imiennik dobrze radzi właśnie nie dawno widziałem auto kolego potraktowane pastą polerską bez przygotowania tragedia to mało powiedziane. Więc glinkowanie i ipa do inspekcji niezbędne przed UC żeby miało to sens no i efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam przeczytałem caly temat ale na teat hond prawie nic nie znalazlem oprocz jednej crv , chce pozbyc sie kilka wiekszych rys z lakieru , z gre wchodzi tylko polerowanie reczne , rysy najglebsze sa szczegolnie na drzwiach :

 

czy UC razem z tricolorem nie bedzie za mocny na miekki lakier hondy z 98 ? boje sie ze moge narobic wiecej zlego niz dobrego biorac sie do tego pierwszy raz .

 

img-20150226-100647.jpg

 

img-20150226-100700.jpg

 

img-20150226-100714.jpg

 

img-20150226-100727.jpg

 

img-20150226-100742.jpg

 

img-20150226-100749.jpg

 

img-20150226-100806.jpg

 

img-20150226-100815.jpg

 

img-20150226-100832.jpg

 

img-20150226-100841.jpg

 

img-20150226-100852.jpg

 

img-20150226-100854.jpg

 

img-20150226-100909.jpg

 

img-20150226-100920.jpg

 

img-20150226-100930.jpg

 

img-20150226-100939.jpg

 

img-20150226-101121.jpg

 

img-20150226-101128.jpg

 

img-20150226-101141.jpg

 

img-20150226-101156.jpg

 

img-20150226-101227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie ! Troche sie bałem go uzywac ale w takim razie gdy tylko pogoda sie poprawi biore sie za hanie ! moglbym zadac jeszcze kilka pytan odnosnie uzywania UC recznie ?

bo na jedym filmiku na poczatku tematu widzialem ze koles polerował recznie ale jeszcze nie 'wytarł' calego UC i mowi ze nie moze byc tak aby aplikator był suchy i nakłada go wiecej wtedy.

Czy mam robic tak czy machac reka poki zobacze ze srodka juz nie ma , przetrzec mikrofibra , i wtedy kolejna tura ? Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aplikacju UC wystarczy przeleciec lakier cleanerem przed nalozeniem wosku PB nattys?

Im wiecej czytam ten temat to mam wiekszy dylemat. Bo jedni pisza, ze trzeba przeleciec lakier IPA po UC a jedni, ze nie trzeba. Albo, ze wystarczy cleaner ale wosk bedzie krocej siedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy cleaner.

W sensie wystarczy w 100% czy lepiej kupic IPA i przeleciec nim lakier po korekcie i na koncu cleaner? Sorry za dociekliwosc ale chce sie dowiedziec jak to w koncu jest by juz zaspokoic swoja dociekliwosc... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC ręcznie pełnej korekty nie zrobisz, jak wymyjesz IPA to ujawnią się te rysy, które UC w jakimś stopniu wypełniło.

 

I chwała Ci za to, teraz już wszystko wiadomo.

 

A tak z ciekawości, jak UC zapełni ryski to wosk nie będzie się gorzej tzn. krócej utrzymywał ?

 

A co do pełnej korekty to już wcześniej ustaliliśmy, że lakier nie wymaga konkretnej polerki, bo lakier nie jest bardzo zrysowany. Rysy takie które znikają po najtańszej paście z marketu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jestem po wiosennym odswiezeniu autka,mycie,glinka,UC na to cleaner DJLPT i na koniec wosk Purple haze pro,wszystko pieknie autko blyszczy,tylko zauwazylem w niektorych miejscach takie jakby jasne smugi :/ o dziwo nie widoczne calkiem pod swiatlo i w sloncu a tylko w takim jakby polmroku :shock: Niby prawie niewidoczne ale jednak troche psuja calosc :/ Co moglo to spowodowac?,mysle ze raczej nie wosk czy cleaner,tylko bardziej niedokladnie nalozony UC? Nie daje mi to spokoju i mam ochote od nowa przeleciec zaczynajac od UC :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.