Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

atvmmz - przy mnie używany był żółty 3M z UC na DA, na Golf-ie V ("naprawa" brzydkich zarysowań na tylnym zderzaku od obcierki parkingowej na szarym lakierze). Wynik był wg mnie bardzo dobry (mało co zostało i to po przetarciu IPA) i nie wymagał żadnego wykończenia. Ja sam usuwałem (właściwie próbowałem) lekkie ryski na czarnym waflu Flexi, na lakierze Octavii - praktycznie żadnego efektu, poza delikatnym "zamaskowaniem". Wg mnie, jeżeli na twardym lakierze VAG żółty 3M spisał się z UC, to można go polecać do bardziej miękkiego lakieru Opla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atvmmz - Kogo/co miałem dotykać :?: Jeżeli chodzi o żółty 3M - nie napisałem, że usunął całkowicie uszkodzenia. Napisałem, że mało co zostało z tego, co pierwotnie było widoczne.

A co do czarnego wafla Flexi - odnosiłem się do pytania kolegi Exodos, a nie do Twoich spostrzeżeń. Nie wiem, jaki będzie efekt po pomarańczowym Flexi - nie używałem, nie widziałem efektów z UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odświeżyć lakier i nie bawić się w 2 pady (holosy etc) używam żółtego Flexi, niby jest to finish ale twardy jest.

http://www.flexipads.pl/produkt/317/gab ... -flexipads

 

Na ori VAGowksich lakierach przy Scholl S17+ i polerką DA wychodzą fajne efekty, na malowanych elementach wychodzi cudo. Po tym na miękkim padzie Menzerna (podobny do czerwonego Flexi) nakładam cleaner lub politurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Lakier - Wiśnia metalik, Red Rubin z palety Seata.

 

Chcę przed położeniem kwarcu usunąć niezbyt tragiczne swirle. Ręczna robótka.

 

VP Citrus Pre Wash -> Mac 124 -> 4nano UV -> Glinka VP YCB -> 4nano UV -> UC + Tri Color -> IPA -> VP Citrus Pre Wash -> 4nano UV -> dedykowany IPA pod powłokę -> Powłoka

 

hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironx -> Mac 124 -> VP Citrus -> 4nano UV -> Glinka VP YCB -> 4nano UV -> UC + Tri Color -> IPA -> VP Citrus Pre Wash + APC -> Ludwik -> dedykowany IPA pod powłokę -> Powłoka

 

Tak będzie lepiej, jeśli dasz radę ręcznie wyprowadzić lakier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale to sa cleanery dedykowane pod powloki a nie IPA, cytując klasyka :mrgreen: IPA to nie cleaner :kox: Potem przychodzi taki b...n i wypisuje glupoty bo cos gdzies przeczytal i juz wszystko wie.

IPA to IPA i tego sie trzymajmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio taki zestaw:

92898361918876443186_thumb.jpg

Przy nakładaniu UC za pomocą czarnej strony gąbki zauważyłem, że pasta zaczyna się rolować, a przy mocniejszym, czy przy dłuższym pracowaniu zasycha tworząc trudny do usunięcia nalot. Czy robię coś nie tak, czy po prostu taka jest charakterystyka pasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastek1980 - do UC używa się żółtej strony pada. Czarna służy do aplikacji produktów nieściernych, typu wosk (Sealant), jakaś odżywka (glaze) itp.

 

Czarna strona jest twarda, a żółta miękka. Myślałem, że twardą stroną wypracowuje się UC a miękką wypracowuje się politury i woski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.