Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie masz tri-colora, to możesz użyć pada z mikrfibry lub bawełny. Uważam, że mają większą siłę z UC niż tri-color. Jeśli nie masz takich padów to możesz w ostateczności użyć kawałka ściereczki frotte lub MF. Je jest to ani profi, ani wygodne - ale działa.

 

a czy taki aplikator z mikrofibry nada sie ?

http://phototive.com/di-CY5LI40O.jpg
http://phototive.com/di-REPVJ57U.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się, ale jak jest miękki to będzie Ci niewygodnie. Używałem UC na różnych padach i ściereczkach i uważam że tylko Tri Color!

Poręczniejszy i bardziej efektywny niż mikrofibry. Kosztuje nie wiele a starcza na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metoda prób i błędów ;) skoro masz w domu aplikator z mikrofibry to spróbuj zrobić jeden mniejszy element i będziesz widział efekt ;) nie bój się, pół butelki różnicy nie będzie ;) u mnie kiedyś dobrze współgrał UC z Dual Polishem od Royal Pads ale także dobry efekt był po aplikatorze z mikrofibry od Shiny Garage czyli tym tradycyjnym no name :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko , czy UC wypracowywać póki nie zniknał tłuste slady na lakierze ? oczywiscie chodzi o polerowanie reczne . Jesli nałoze go na lakier pracowalem z nim dobre 8 - 10 minut a nadal tłuste slady zostawały , czy pracował dluzej ? zdaje mi sie ze nie wypracowuje go dobrze , na miekkim lakierze hondy , swirle znikaja ale rysy juz nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak myślicie na lakierze opla UC da radę, obecnie była by praca ręczna czy lepiej kupić jakąś rotację np tą K2, nie duża cena a na jeden samochód czy dwa w roku to raczej nie opłaca mi się kupować coś lepszego. Najpierw UC a później poszło by KOCH ANTIHOLOGRAM, jakie pady proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie to można co innego robić.

 

Ostatnio robiłem zafire mega zniszczony lakier.UC ,twardy pad i DA dało rade. Wygląda jak z salonu :-) wiadomo ze głębokie zostały ale swirle zniknęły. Pad był cały czerwony juz po pierwszym przejeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie to można co innego robić.

 

Ostatnio robiłem zafire mega zniszczony lakier.UC ,twardy pad i DA dało rade. Wygląda jak z salonu :-) wiadomo ze głębokie zostały ale swirle zniknęły. Pad był cały czerwony juz po pierwszym przejeździe

 

a co myślisz o rotacji K2 ? jaką DA robiłeś ? u mnie nie aż tak zniszczony bo jakoś zawsze starałem się nie zaniedbywać ale jakieś ryski zawsze się pojawiają jak to przy codziennym użytkowaniu, jak masz jakieś fotki to podeślij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Krótkie pytanie od laika.

 

Jeden z partnerów forum, mam w ofercie UC z Tri Colorem w dobrej cenie.

Korci mnie jego zakup.

Tu do Was pytanie odnośnie lakieru.

Pacjenci to Kangoo I ( niebieski Menthe TE J42 ) z 2007 oraz Megane III Grandtour srebrne z 2012.

Jak UC poradzi sobie z tymi lakierami ?

Czy ręka laika, nie robiąca nigdy polerki, czy to ręcznej, czy mechanicznej, nie porobi swirli ?

Do usunięcia będzie troszkę drobnych rys z Kangoo, oraz nadanie głębi lakieru - dość ciekawego i rzadkiego. W Megance wygląda to lepiej, drobnych rys za wiele nie ma, natomiast jest parę większych po spotkaniu z blachą oraz ... pazurkami psa :evil:

Niestety, nie mam do dyspozycji maszyny, pozostaje tylko silnie umięśniona ręka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup maszynke DA basspolska za ok 300 , menz 3w1 i obskoczysz tym bezpiecznie i bez wysilku te 2 auta . Po robocie reszte pasty i maszynke opylisz na naszej gieldzie ...max 80-100zl stracisz. Wierz mi iz nie dosc ze ta pasta jest lepsza od UC , to po 30 min recznej walki z lakierem na pierwszym elemencie przypomnisz sobie moje slowa i pomyslisz ...szkoda ze nie posluchalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Prawie nic :).Jechałem nim na bogato 2 x mercedesa i 3 x seicento ręcznie i jeszcze mam 1/3 opakowania.+ usuwam czasem jakieś ryski jak ktoś życzliwy rąbnie mi w auto drzwiami..

Tego dajesz większą kroplę na na tri colora i napradę długo działasz w pewnym obszarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czyli nie ma sensu ręcznie używać UC jeśli po użyciu IPY stan lakieru będzie jak wcześniej..

 

Powiedzdaniel87, jeśli na UC bez ipy dam od razu cleaner np ścierny i go też nie wymuje ipa to skróci się żywotność wosku typu fusso colli? Lub jeśli po cleanerze przeleca ipa to jego stan będzie jak przed UC czy chociaż w połowie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczna korekta nigdy nie będzie tak dobra jak maszynowa, no i namachasz się niemiłosiernie, tak, że odechce Ci się wszystkiego.

Kup maszynę z K2 za 200 zł plus do tego talerz i pady i UC i myślę że w 400 zł się zmieścisz, poświęć ze dwa dni i będziesz zadowolony :)

Maszynke K2, rozumiem że masz na myśli K2 mesner? Rozumiem że wówczas Muse dokupić pady do UC, cleanera i wosku? Co dokładnie polecisz? UC nakładać i wyrównać K2 mesner? Cleaner i wosk też nakładać i wypracować maszynka czy ręcznie i wypracować maszynka? Mam lakier czarna perła więc nie chcę popełnić żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Są to moje początki z detailingiem stąd kilka pytań.

Kolor samochodu czarna perła. Zależy mi na pozbyciu się jak największej ilości mikrorys i świrli oraz pogłębieniu koloru i nadaniu mu lustrzanego połysku.

Samochód będzie woskowany, przed tym zostanie potraktowany również glinką oraz cleanerem.

Co lepiej kupić Meguiars Ultimate Compound czy Meguiars Ulitimate Polish?

Jaka jest różnica między tymi produktami?

I czy w ogóle któryś z tych prodkutów spełni chociaż troche moje wymagania nakladając go ręcznie

 

z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem po lekturze tego wątku i nie znalazłem nic na temat który chciałem poruszyć. Mam czarnego Opla Insignię, lakier nie jest może jakiś tragiczny ale swirli niestety sporo. No i biorę się za UC + Tripad. Wiem że to nie polerka, jestem tego świadomy ale na pierwszy raz chcę pojechać ręcznie. No i w związku z tym moje pytanie - czy po UC jest sens od razu kłaść coś takiego jak Meguiar's Black Wax? Czy to jest dobre połączenie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robię polerkę lakieru maszyną K2 i megsem UC i pytanie czy wymyć to IPĄ czy zmywaczem do silikonu. Zastanawiam się jeszcze czy nie dokupić cleanera jeśli tak to jaki ? (w miarę tani i dobry). Czy po cleanerze też trzeba wymyc lakier IPĄ? (ewentualnie zmywacz?). Na konieć położę wosk coli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.