Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

To w takim razie na wszelki wypadek doposażę się w twardy pad. Myślałem nad Menzerną 2500, ale to chyba dublowanie tego co już mam(UC) :) a kupowanie pasty 500 hmm musiałbym robić najpierw 500, potem UC, a potem wykończenie i robi się tydzień pracy... :) nie będę walczył o każdą najmniejszą rysę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sailer45, Do UC pad polishing czyli czarny odpada.

Dlaczego? Praca UC twardą gąbką na miękkim lakierze zostawi hologramy ( tym bardziej na czarnym , granatowym)

Przeleć UC czymś średnim lub twardym a potem miękkim padem wykończeniowym i zobaczysz efekty :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy taka kombinacja na rotacje bedzie wlasciwa:

1 UC na polishingu od Flexi

2 UC na finishu od Flexi

 

Czy moze

1 UC na polishingu od Flexi

2 PB Profesional Polish na finiszowym padzie?

 

Lub

1 UC na polishu od Flexi

2 Megs Ultimate Polish na padzie finiszowym?

 

Mam jeszcze Menzerne 400 / 2500 / 4000 ale to moje pierwsze podejscie

do maszyny i chcialem najpierw pokombinowac z UC / PBPP / MegsUltimatePolish.

Lakier "pacjenta" bez glebszych uszkonien, ciemno szary, fiatowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam maszynke Da vander oraz posiadam UC i UP oraz achillesa

 

Czy UC nadaje/sprawdzi się z padem flexipads twardym z mikrofibry, dedykowanym do maszyn DA?? lakkier auta miękki alfoski

 

zamierzam kupić pady mf twardy i miękki ( miękki do achillesa i UP),

 

Czy jednak do mojej pierwszej pracy z UC na maszynie nie kombinować i kupić biały i żółty tradycyjny gąbkowy, też flexi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Bylo przecierane IPA.Sam sie zdziwilem, ze tak latwo poszlo.Moze dlatego, ze to Opel wiec lakier dosyc miekki.Jak tylko pogoda sie poprawi to biore sie recznie za zrobienie calego samochodu i mam nadzieje, ze efekt na innych elementach bedzie taki sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Zaopatrzyłem się w UC i 2 pady: żółty i czarny z urbana. Którego z nich użyć do jednoetapowego przejazdu na lakierze Seata ? Dodam, że lakier jest w dobrym stanie. Chciałbym głównie pozbyć się świrli widocznych pod słońce po szczotkach.

I na jakich obrotach pracować z tą pastą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat, do zrobienia dwa Ople Astra G, jeden granatowy Z282, drugi czarny 298 Mitternachtsschwarz, pytanie czy wystarczy na to pad Flexipads Gąbka polerska waflowa Finish robione maszyną Festool Rotex RO 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat, do zrobienia dwa Ople Astra G, jeden granatowy Z282, drugi czarny 298 Mitternachtsschwarz, pytanie czy wystarczy na to pad Flexipads Gąbka polerska waflowa Finish robione maszyną Festool Rotex RO 150

 

Wg mnie (być może się mylę), lepiej sprawdziłby się żółty 3M... Czarnym Flexi nie zdziałasz zbyt wiele z UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.