Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Czy z UC + ten aplikator http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... color.html dam radę coś zdziałać ręcznie na twardym lakierze Audi ? Będą jakieś efekty ciężkiej pracy czy lepiej sobie darować ten zabieg i zaoszczędzić stówkę ? Korci mnie strasznie żeby spróbować ale też z drugiej strony nie chcę być rozczarowany i żyć z myślą że tyle czasu poszło na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ...

Pacjent czerwona honda civic (lakier miekki z tego co wiem )

najpierw przygotowanie ...

mycie

glinka

mycie

MEGUIARS ULTIMATE COMPUND + pand tri kolor (którą stroną co i jak bo się zgubilem ... )

Cherry Glaze

 

na to ewentualnie jakis wosk ? ... da radę coś takiego zrobic ? moze zostać taka kolejnosć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

słuchajcie może mi ktoś odpowiedzieć fachowo czego uzyc a czego nie i dlaczego :)

 

Otóż mam taki zestaw:

- UC

- IPA Tenzi

- cleaner dodo lime prime

- politure MEGUIARS DEEP CRYSTAL POLISH STEP 2

- wosk collinite 476s

Prawdopodobnie będę UC nakładać ręcznie chyba że budżet przewidzi jakąś tanią polerkę do pracy :)

a więc czy po użyciu UC mam przetrzeć lakier ipą czy samo zastosowanie cleanera po UC wystarczy żeby zebrać jakieś resztki pasty ? i czy użycie politury po cleanerze i UC przyniesie jakiś lepszy efekt?

Ewentualnie jeśli bym nie robił całego auta UC to mogę stosować go miejscowo na jakieś zarysowania :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planuję zająć się lakierem mojej Madzi, mam do was jednak małe pytanko. Samochód ma już swoje lata i lakier jest trochę zniszczony. Najgorsze są wszechobecne ryski, jakby ktoś po krzakach jeździł. :( Pracowałem już z nim w zeszłym roku Ultimate Compound i było zdecydowanie lepiej. Teraz chce to ponownie ładnie zamaskować (polerką ręczną) i mam tylko pytanie jaki cleaner położyć na UC. Wosk jaki chce użyć na koniec to FinishKare 1000P Hi-Temp. Nie chcę UC wymywać IPĄ, bo wyjdą te rysy i cała praca na marne. Czytałem, że Prima Amigo nadaje się pod ten wosk, tylko czy można i czy przede wszystkim warto kłaść go na Ultimate Compound? Może znajdzie się jakiś tańszy odpowiednik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi, żeby trochę poleżał, bo rzadko mam okazję popracować przy samochodzie (parkuję pod blokiem). Może zrezygnować z UC, po glince dać tylko cleaner i wosk? Myślicie, że coś zatuszuje, czy nie iść tą drogą?

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum. Moje pierwsze pytanie dotyczy UC chcę nim przepolerowac Hondę 8gen granat. Posiadam maszynę DA i pad NAT pomarańczowy. Czy ten pad nie będzie za twardy? Krekta lakieru była robiona w tamtym roku. Zależy mi tylko na odswiezeniu lakieru. Na koniec pójdzie półtora megasa na czarnym padzie i wosk ręcznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Jestem nowy, młody i niedoświadczony dlatego sięgam rady u fachowców!

Na moim samochodzie są straszne hologramy, jak mogę się ich pozbyć w miarę małym kosztem? Czy Meguiar's Ultimate Compound + ściereczka wystarczy? Czy może Scratch X2.0? Nie mam specjalistycznych narzędzi, tylko chęci do nadania blasku mojej megi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jestem nowy na forum i prawie zielony jeśli chodzi o temat pielęgnacji nadwozia :mrgreen: dlatego proszę o wyrozumiałość. Rysy po przyciskaniu płaską gąbką podczas ręcznego mycia. Moja robota (=głupota, żeby nie powiedzieć więcej...) Skoda Fabia 2004 r. Zdjęcia poniżej

 

Zdjęcia

 

Cel: przywrócenie zniszczonych elementów przynajmniej do stanu sprzed feralnego mycia na możliwie długi okres. Budżet 150-200 zł.

 

Mój plan i jednocześnie pytania do Was.

Nie mam polerki elektrycznej (ani możliwości pożyczenia). Planowałem ręcznie (wiem, że to wysiłek nie lada, a efekty...):

1. Mycie (prawidłowe!) ==> glinkowanie (rozcieńczony szampon jako lubrykant) ==> osuszanie

2. Meguiar's Ulitmate Compound + Monster Shine Tri Color (strona twarda) ==> Microfibra ==> IPA

3. Powtórzenie punktu 2 do uzyskania satysfakcjonującej korekty.

4. dalej szczerze mówiąc nie bardzo wiem...cleaner + wosk ?? ?? Jakie konkretnie?

 

Czy można nakładać wosk zaraz po ostatniej korekcji UC ( i przetarciu IPA) ? Co polecacie?

Czy korekcja tylko wybranych elementów będzie dobrym rozwiązaniem ?

Mam pod ręką środek SIMONIZ colour polish. Wg opisu to wosk koloryzujący więc chyba lepiej sobie odpuścić ?? Co wy na to?

Czy w grę wchodzi jakiś skuteczny środek All-in-one? Jeśli tak to jaki?

 

Najważniejsze: Czy na tego typu rysy warto w ogóle zaczynać ręcznie?

 

Za wyrozumiałość z góry dziękuję. Będę wdzięczny za przynajmniej jednokrotne rozwinięcie skrótów w ewentualnych odpowiedziach :)

Serdecznie

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.