Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

To musisz poczytać bardziej ;) nie tylko temat, ale całe forum, koledze drumer_x, też to szczerze polecam.

Tak też zrobiłem. Przeczytałem wątki "IPA to nie cleaner" oraz interesujące mnie punkty z wątku "Poradnik dla początkujących - wersja rozwojowa"

Na część moich pytań znalazłem odpowiedź, ale pojawiły się też nowe...

Z wątku o pracy ręcznej:

Meguirs UC + "german" + AG SRP + colli 476s to będzie dobre połączenie?

Być może źle zliczyłem ceny, ale czy razem nie będzie to ponad 200 zł?

Do punktowego usuwania rys ktoś polecił środek ScratchX 2.0? Czy on się sprawdza? Co po nim najlepiej zastosować ?

 

Gdyby ktoś chociaż wytknął błędy i niedorzeczności z moich postów byłoby to jak podpowiedź nauczyciela dla ucznia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i druga sprawa. Przeczytałem trochę ten temat i piszecie ze po polerce tym środkiem nalezy użyć IPA. Teraz tak myśle, przecież UC to wypełniacz. Jeżeli przejedziemy po nim IPA to cała praca pójdzie na marne ?

 

Megs UC nie posiada w sobie wypełniaczy.

To typowa pasta polerska Megsa do maszyn DA

Użycie IPA po UC jest po to by, usunąć resztki pasty polerskiej z lakieru

 

drumer_x

 

Do usuwania pojedyńczych rys rzeczywiście ScratchX jest dobry, ale UC również usuniesz te rysy (UC jest silniejszy) więc w mojej ocenie nie ma sensu dublować tych produktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Berd - wielkie dzięki za odpowiedź :good:

 

Czy z zestawu: Meguirs UC + "german" + AG SRP + colli 476s można zrezygnować z wosku collinite 476s (ze względu na koszty całej operacji) ??

 

Może ktoś wyporstuje / uzupełni / poprawi punkty wg których planuję korektę?

 

1. Mycie (prawidłowe!) ==> glinkowanie (rozcieńczony szampon jako lubrykant) ==> osuszanie

2. Meguiar's Ulitmate Compound + Monster Shine Tri Color (strona twarda) ==> Microfibra ==> IPA

3. Powtórzenie punktu 2 do uzyskania satysfakcjonującej korekty.

4. ??

5. AG SRP

6 collinite 476s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka kolejność będzie prawidłowa?

1. Mycie na 2 wiadra

2. Osuszenie

3. Glinkowanie (Bilt Hamber Auto Cly Medium)

4. Mycie na 2 wiadra

5. Osuszenie

6. Meguirs Ultimate Compound + Tri Color

7. Tenzi IPA Cleaner

8. Autoglym Super Resin Polish SRP

9. Collinite 476s

Pacjent to Avensis z 2004 roku w kolorze granatowym lakier miękki sporo drobnych rys. Samochód był 2 miesiące temu na poprawkach u lakiernika i teraz ja muszę go poprawić po nim :evil: na samochodzie nie widać smoły ani tym podobnych osadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku "Krótkie pytanie" http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=6&t=21223&start=9075

 

pojawia się post:

 

(...)

UC czy inna pasta polerka i ręczne nakładanie, to mordęga , a efekty mizerne plus duże ryzyko pozostawienia bałaganu na lakierze! Kup cleaner lekko ścierny i tym zaatakuj swoje autko ;)

 

... no tak, ale część z was osiągnęło całkiem niezłe efekty ręcznie. "Bałagan" - czy chodzi o hologramy i swirle ? Jak uniknąć pozostawienia "bałaganu" przy ręcznej polerce? Zadanie co do prac ręcznych są podzielone. Może wypowie się ktoś kto wielokrotnie pracował ręcznie z UC + Tricolor... Warto czy nie warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pracowałem maszyna rotacyjną z pastą UC i padem czerwonym od RoyalPads (finish). Nie wiem co było powodem, ale maska nadkola i dach wyszły idealnie, a drzwi i klapa mają troszkę hologramów :( poprawiałem i stare zniknęły, ale pojawiły sie nowe.

 

Teraz jakbym kupił koch antihologram zrobiłbym lakier tak jak trzeba czy tym środkiem mogę narobić następnych holsow lub coś nowego :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przewertowałem prawie pół tematu i nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.

Powoli przygotowuję się na pierwszą polerkę i zastanawia mnie jedna kwestia, otóż z jakiego pada najlepiej skorzystać do UC nakładanego maszynowo w Audi A3 8P?

Celem jest usunięcie drobnych, gdzieniegdzie głębszych rys i hologramów. :ad:

 

Na tą chwilę myślę o Megs Cutting i na to Polishing ale z chęcią posłużę się wiedzą bardziej doświadczonych detailerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że różnica będzie polegała tylko na tym, że w tym miejscu lakier będzie wyglądał na "świeższy", odświeżony. Zrobisz - będziesz widział, czy takie coś Cię zadowala :)

Ręcznie będziesz musiał włożyć trochę pracy, ale wg mnie ogarniesz to na tyle, żeby nie było widoczne na pewno z jakieś dalszej odległości. Jest to dolna partia zderzaka? Jeśli tak, to dopóki nikt nie kucnie to nie zobaczy dawnego defektu :)

Masz pad tricolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tricolorze czytałem, na razie nie mam ale chyba się bez tego nie obejdzie.

Partia zderzaka - mniej więcej środkowa - bo na dole jest sporej wielkości plastikowa, nielakierowana dokładka. Passat b6 kombi. Przy kombi jest też taki "plus" że ledwo się człowiek ruszy po myciu a i tak tył zakurzony cały i nie widać. Kupię UC i tricolora i będę walczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tricolorze czytałem, na razie nie mam ale chyba się bez tego nie obejdzie.

Partia zderzaka - mniej więcej środkowa - bo na dole jest sporej wielkości plastikowa, nielakierowana dokładka. Passat b6 kombi. Przy kombi jest też taki "plus" że ledwo się człowiek ruszy po myciu a i tak tył zakurzony cały i nie widać. Kupię UC i tricolora i będę walczył.

 

haha mam identyczne przetarcie tylnego zderzaka tylko, że na rogu od strony pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem prawie pół tematu i nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.

Powoli przygotowuję się na pierwszą polerkę i zastanawia mnie jedna kwestia, otóż z jakiego pada najlepiej skorzystać do UC nakładanego maszynowo w Audi A3 8P?

Celem jest usunięcie drobnych, gdzieniegdzie głębszych rys i hologramów. :ad:

 

Na tą chwilę myślę o Megs Cutting i na to Polishing ale z chęcią posłużę się wiedzą bardziej doświadczonych detailerów.

 

Panowie, ponawiam pytanie.

 

Brakuje mi tylko padów do kompletnego zestawu i leci zamówienie - niedługo pogoda się polepszy więc trzeba być przygotowanym.

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam butelkę Ultimate Compound jeszcze z czasów nie detalingowych. Teraz planuję kupić polerkę Kraussa DA i jakieś pady.

Co najlepiej nada się do UC? CarPro Cool Pad czy jakaś gąbka? Zaznaczę że samochód w zeszłym roku przeszedł pełną korektę, teraz chcę tylko usunąć holosy i drobne ryski "od ręcznika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pasta sama w sobie fajna ale nie do użytku ręcznego. No chyba że ktoś jest masochistą. Polerką DA osiągniesz dużo lepsze efekty i nie zrazisz się do dalszej pracy.[/quot

 

Jestem właśnie po Inicjacji jak Kosakowski :) i popieram kolegę ręcznie to masochizm. Do odświeżenia lakier OK a tak to większość rys i tak pozostała. Następny razem bez maszyny nie podchodzę było o tym na forum setki razy i niestety nie posłuchałem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.