Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Ręczna korekta nigdy nie będzie tak dobra jak maszynowa, no i namachasz się niemiłosiernie, tak, że odechce Ci się wszystkiego.

Kup maszynę z K2 za 200 zł plus do tego talerz i pady i UC i myślę że w 400 zł się zmieścisz, poświęć ze dwa dni i będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Luki1982 wlasnie przed chwila wrocilem z podworka. Testowalem pada MF od Megsa z UC na masce testowej.Dla testu pojezdzilem troche papierem wodnym 2000. 2 podejscia po 4 przejazdy. Rysy po wodnym zniknely.. gdzies w necie patrzylem jakies testy ktos tam gdzies robil z tym ze na rotacji i uc tnie lepiej na mf niz na gabce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie tegoż specyfiku. Otów maluję aerografem różnego rodzaju powierzchnie, najczęściej kaski motocyklowe po czym całość zabezpieczam lakierem bezbarwnym. To ostatnie ciągle doskonalę, ale jak wiadomo w jakich sterylnych warunkach nie byłoby to robione i tak zawsze coś na tym siądzie. Zazwyczaj jest to zaledwie kilka małych pyłków, które chcąc nie chcąc trzeba wyrównać papierem i wypolerować.

Przez moje ręce przewinęło się już mnóstwo past polerskich od popularnego zestawu każdego Mirka Handlarza (czyli Tempo + Farecla G3) po jakieś inne polecone mi przez różnych "fachowców" (nie przypadkowo w cudzysłowiu) jak Brayt T1. Obecnie z tej kolekcji bardziej i mniej przydatnych środków najlepiej egzamin zdaje to T1, ale szukam czegoś co byłoby w tym celu naprawdę dobre, najlepiej co by nie pozostawiało hologramów. Podkreślam, że to musi być środek na sucho i do ręcznego polerowania dosłownie miejscowych punkcików o powierzchnii 2cm x 2cm.

 

Znajomy prowadzący AutoSpa polecił mi właśnie Megiuar Ultimate Compound. Czy moglibyście powiedzieć mi jak się sprawuje ta pasta i czy nada się do tego typu prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

na dniach bede walczyl tym preparatem z fiatowskim lakierem. Miala byc pelna korekta ale z braku czasu musze znalezc polsrodek.

 

Pytanie jak pracowac tym srodkiem aby uzykac jak najlepszy efekt.

 

Wiadomo przygotowanie lakieru to podstawa i tak tez bedzie.

 

Pracowac mam zamiar maszynowo jakie gabki, jakie obroty jak dlugo sie tym "tnie" lakier.

 

Myslalem jeszcze nad opcja zeby caly samochod przeleciec menzerna 400 i wykonczyc potem UC czy to dobry pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się najlepiej poleruje średnim padem (polishing), nie wiem jaką masz maszynę DA czy rotację. Według informacji, które udało mi się znaleźć Fiat ma miekki lakier więc spróbowałbym UC na średnim padzie. Ja UC rozporawdzam na 2, następnie większy docisk i wolne ruchy bieg 5 aż wypracuje się paste, następnie jeden psik wody na pad i lecę dalej, na sam koniec zmniejszam docisk i robię parę przejazdów, według tego co sam testowałem u mnie się to sprawdza. Pasty oczywiście nie daję dużo. Jak widze, że pad się zapycha to biorę frotę i czyszczę go według tego filmiku

Na początku eksperymentowałem z paroma padami, najgorzej polerowało mi się twardym Flexi, może innymi twardymi byłoby lepiej (nie wiem), pomarańczowym Flexi było ok ale rozpadł się po zrobieniu maski a żółtym NATem przejechałem całego swojego i brata właśnie UC, i jedynie delikatnie rzep się odkleja na rogach. W moim przypadku UC i średni pad jest za słaby, na dniach zamawiam trio Menzerny i pad z MF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Syzbkie pytanie po przeczytaniu 60 stron tego wątku:) Była u mnie robiona polerka (Merc w124 w oryginalnym lakierze)Auto pieknie się błyszczy, lecz niestety wyszło dużo hologramów (robione bez glinkowania, po solidnym umyciu więc zakładam że niestety dużo syfu poszło na lakier).

Pytanie, czy ręczna walka UC z holosami ma sens czy od razu szykować się na maszynę?. Ewentualnie do likwidacji stosować miękiego czarnego pada czy lepiej średnim?

Zakupiłem tak czy owak aplikator megsa, trochę mikrofibry tylko nie wiem czy faktycznie opłaca mi sie machać rękoma. Zaznaczam, chodzi tylko o usunięcie hologramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Syzbkie pytanie po przeczytaniu 60 stron tego wątku:) Była u mnie robiona polerka (Merc w124 w oryginalnym lakierze)Auto pieknie się błyszczy, lecz niestety wyszło dużo hologramów (robione bez glinkowania, po solidnym umyciu więc zakładam że niestety dużo syfu poszło na lakier).

Pytanie, czy ręczna walka UC z holosami ma sens czy od razu szykować się na maszynę?. Ewentualnie do likwidacji stosować miękiego czarnego pada czy lepiej średnim?

Zakupiłem tak czy owak aplikator megsa, trochę mikrofibry tylko nie wiem czy faktycznie opłaca mi sie machać rękoma. Zaznaczam, chodzi tylko o usunięcie hologramów.

 

Jeżeli ktoś robił tą polerkę to zrób zdjęcia pod kątem światła i jedź do fachowca, niech włączy latarkę inspekcyjną o ile będzie wiedział co to jest jednak nie łudziłbym się, że zrobi to poprawnie :)

Aplikatorem typu słoneczko wiele nie zdziałasz, prędzej jakiś ręczny pad typu tricolor, bądź Dual Polish od Royal Pads :good: Ogólnie Meguiar's Ultimate Compound ma lekkie właściwości ścierne, dlatego czasem po niej również pozostają buble jak hologramy ;) jednak ręcznie na pewno usuniesz te defekty.

 

Czyli UC + aplikator Dual Polish :good: oczywiście przed zabawą dokładne mycie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj walczyłem UC ręcznie lakierem swojej ibizy do aplikacji użyłem żółtego aplikatora Meguiars, efekt wszelkie zanieczyszczenia typu ślady po ptasich odchodach i owadach znikneły lakier (czarna perła) pociemniał, najdrobniejsze rysy również, niestety te większe zostały. Błyszczenie lakieru (czarna perła) minimalne lepsze po zabawie z UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalnie?? to chyba ci coś nie wyszło albo słabo wypracowałeś. Po UC się auto świeci jak psu.. ;),zwłaszcza czarne

Uc pracujemy na germanie twardą stroną aby coś usunać...słoneczkiem megsa możesz sobie wosk położyć co najwyżej bo jest za miękkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalnie?? to chyba ci coś nie wyszło albo słabo wypracowałeś. Po UC się auto świeci jak psu.. ;),zwłaszcza czarne

Uc pracujemy na germanie twardą stroną aby coś usunać...słoneczkiem megsa możesz sobie wosk położyć co najwyżej bo jest za miękkie :)

 

Był to pierwszy raz więc z tąd ten błąd, dzięki za uwagę, myślałem że przez to że ręcznie a nie maszyną nakładane było i dlatego nie usunołęm rys:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyną na pewno lepiej o wiele jednak skoro nie posiadasz to ja próbowałbym 3 colorem z racji tego że słoneczko jak pisałem za miękkie.Pamiętaj że uc trzeba dobrze wypracować i nieraz nawet powtórzyć żeby był jakiś efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyną na pewno lepiej o wiele jednak skoro nie posiadasz to ja próbowałbym 3 colorem z racji tego że słoneczko jak pisałem za miękkie.Pamiętaj że uc trzeba dobrze wypracować i nieraz nawet powtórzyć żeby był jakiś efekt :)

ok dzięki za info :) po UC black hole potem Megs#16 i blask powinien być, bo jak na razie po operacji mycie glinkowanie Uc Megs#16 rewelacji nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalnie?? to chyba ci coś nie wyszło albo słabo wypracowałeś. Po UC się auto świeci jak psu.. ;),zwłaszcza czarne

Uc pracujemy na germanie twardą stroną aby coś usunać...słoneczkiem megsa możesz sobie wosk położyć co najwyżej bo jest za miękkie :)

Neo-29, słoneczko megsa to dobry aplikator, ale zbyt delikatny do pracy z pastą. Jeśli nie masz tri-colora, to możesz użyć pada z mikrfibry lub bawełny. Uważam, że mają większą siłę z UC niż tri-color. Jeśli nie masz takich padów to możesz w ostateczności użyć kawałka ściereczki frotte lub MF. Je jest to ani profi, ani wygodne - ale działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalnie?? to chyba ci coś nie wyszło albo słabo wypracowałeś. Po UC się auto świeci jak psu.. ;),zwłaszcza czarne

Uc pracujemy na germanie twardą stroną aby coś usunać...słoneczkiem megsa możesz sobie wosk położyć co najwyżej bo jest za miękkie :)

Neo-29, słoneczko megsa to dobry aplikator, ale zbyt delikatny do pracy z pastą. Jeśli nie masz tri-colora, to możesz użyć pada z mikrfibry lub bawełny. Uważam, że mają większą siłę z UC niż tri-color. Jeśli nie masz takich padów to możesz w ostateczności użyć kawałka ściereczki frotte lub MF. Je jest to ani profi, ani wygodne - ale działa.

dual polishing pad firmy royal pads zamówiłem (nie tricolor) ponieważ kupowałem szampon duragloss 901 a ten allegrowicz miał oba produkty a chciałem zaoszczędzić na wysyłce kupując u jednego.

 

Dodane po 8 minutach 26 sekundach:

masz w planach wymyć uc?

Po Uc politure poloże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słoneczko megsa to dobry aplikator, ale zbyt delikatny do pracy z pastą. Jeśli nie masz tri-colora, to możesz użyć pada z mikrfibry lub bawełny. Uważam, że mają większą siłę z UC niż tri-color. Jeśli nie masz takich padów to możesz w ostateczności użyć kawałka ściereczki frotte lub MF. Je jest to ani profi, ani wygodne - ale działa.

 

Słuszna rada. Próbowałem tricolorem,twardym aplikatorem od ValetPro ale najlepiej pracuje mi się aplikatorem bawełnianym. No i widaćefekty.Kupiłem czarne aplikatory w Showcarshine. Za cenę tricolora będziesz miał ich kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Do tej pory moja zabawa z pielęgnacją lakieru polegała na porządnym umyciu-Dekontaminacja-Cherry glaze-wosk.Chcę iść krok dalej i spróbować delikatnej korekty przy pomocy UC.Planuję zakup polerki KRAUSS DB DUAL ACTION 900W.Pady jakie zamierzam stosować to LC CSS.

Pacjent to Mazda6(swirle i delikatne ryski).I tu mam kilka pytań.

Jak zacznę od pomarańczowego pada(light cutting) i efekt będzie zadowalający to czy następnie mogę wykończyć czarnym padem(finishing) i UC ,czy powinienem użyć innej pasty np.KOCH ANTIHOLOGRAM .A może na wykończenie wystarczy DJ LP na czarnym padzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznę od pomarańczowego pada(light cutting) i efekt będzie zadowalający to czy następnie mogę wykończyć czarnym padem(finishing) i UC ,czy powinienem użyć innej pasty np.KOCH ANTIHOLOGRAM .A może na wykończenie wystarczy DJ LP na czarnym padzie?
Antihologram Kocha jest bardzo dobrą pastą finishową i to właśnie takiej powinieneś użyć do wykończenia. Cleaner z cząstkami ściernymi jak DJ LP też daje radę, ale Dodo akurat nie używałem. Jeśli masz Kocha i DJ LP to zrób test spota i sam spróbuj, która opcja Ci bardziej odpowiada. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.