Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Są efekty przy ręcznej polerce uc ale trzeba się dobrze namachać.Polecam test na vw foxie opisany w necie.Gościu robił to ręcznie.Bierzmy też po uwagę że jeżeli ktoś pyta o ręczną polerkę to nie znaczy że mu sie nudzi tylko istnieje duże prawdopodobieństwo że nie posiada polerki elektrycznej a chciałby coś podziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy biały lakier BMW będzie ciężki do zrobienia UC ręczną polerką ?

 

Jeżeli naprawdę chcesz robić "delikatną korektę" ręcznie UC - już teraz współczuję i życzę duuuużo samozaparcia i siły w rękach... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiego rodzaju opisy typu "Megs UC nadaje się do ręcznej polerki lakieru" jest to zwykły chwyt marketingowy! Człowiek przeczyta takie coś... później przeglądnie forum, gdzie są opinie, że trzeba się napracować żeby jakikolwiek efekt osiągnąć. I co? Pomyśli sobie, "co ja nie dam rady..." po czym kuje rzeczonego Megsa, gąbkę lub 5 różnych gąbek polerskich i wierząc w swoje nadprzyrodzone siły zaczyna trzeć, polerować i się denerwować, bo przecież w sklepie w opisie produktu pisali, że nadaje się on do ręcznego usuwania rys... a tu nic. No niestety... nic! Tak było w moim przypadku. Powierzchnię przygotowałem, następnie zacząłem nakładać pastę i polerować do wypracowania. Oprócz podbicia koloru i usunięcia mikro rys widocznych jedynie pod mikroskopem nic się nie stało. Później człek zgodnie ze sztuką przetrze polerowane miejsce jakimś zmywaczem lub IPA i co...? I mamy stan sprzed kilku godzin kiedy zaczynaliśmy tą pseudo polerkę ręczną.

Ja niestety też popełniłem ten błąd i oprócz straconych pieniędzy wydanych na pastę i pad, oraz straconego czasu nie osiągnąłem nic. Dodam, że pracowałem na lakierze średniej twardości Peugeota.

Lepiej uczyć się na cudzych błędach niż swoich i od razu zainwestować w polerkę elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zbieram do ruszenia ręcznie z UC, co najmniej samej maski bo oczy krwawią jak na nią patrze :oops: , a jak zdrowie pozwoli to więcej. Cały lakier jest zszargany szczotami, a maska to już wisienka

 

Aż wstyd wrzucać jak wygląda maska z odbiciem :shock: i tu chyba ręcznie UC mam nadzieje że coś pomoże, bo jest masakra :thumbdown:

 

Temat przeglądem razy kilka jak większość i się pogubiłem, ale kto pyta nie błądzi . Czy przy pracy tylko ręcznie zostaną jakieś hologramy ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może i ja się zapytam zanim wezmę się do roboty :)

UC + czarna gąbka + polerka obrotowa na lakierach - Octavia II, Focus MK1 - zdziałam coś? :ad:

 

Chodzi mi o odświeżenie lakieru i usunięcie mikro rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy użyciu UC na pewno nasycisz kolor. Jeżeli chodzi o usuwanie rys, to polecam Menzernę FG400. Stosowałem dzisiaj na polerce DA Vandera i powiem Ci, że daje radę. Może nie usunąłem głębszych rys ale to co chciałem osiągnąć to osiągnąłem. Jeżeli chodzi po porównanie FG400 vs Megs UC, to nie ma nawet co porównywać - oczywiście na korzyść Menzerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Hej, dobrze pamiętam że pracując na UC ręcznie i używając pada Tri color ścieramy tak długo aż aplikator nie będzie się brudził? Oczywiście lakier czerwony akryl golf 3. Pytam się ponieważ latem całe autko zrobilem recznie UC a teraz w słoncu zauwazylem ze ,,wychodzi mat" pamietam tyle, ze nie czekalem az aplikator nie bedzie sie juz brudził, tylko kilkanascie ruchów, ale energicznych(oczywiście aplikator płukany w ciepłej wodzie), wytarcie resztek, potem Ultimate Polish i wosk, i bylo oki, a teraz taki dziwny mat sie zaczyna pojawiać...pewnie tylko prawdziwa polerka pozostaje :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dopiero zaczynam zabawę i widzę że UC jest często stosowany na forum. Niestety przed poznaniem forum zamówiłem Menzerna PP Ultra i do jego rozprowadzania Meguiar’s even coat applicator pad. Teraz się zastanawiam który jest lepszy do średnio zadbanego lakieru. W między czasie doczytałem że lepszy będzie od mikrofibry aplikator trikolor i taki zamówiłem firmy flexipad ale zastanawiam się czy nie lepiej było kupić gąbki polerskie miękkie i średnie z uchwytem. Moje pytania to który preparat jest lepszy i w jakich przypadkach oraz jaki pad/gąbka jest lepsza i w jakich przypadkach. Czy pad trikolor różni się twardością od gąbek polerskich i w jakim stopniu oraz z czym się to wiąże odnośnie usuwania rys itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy tą pastą usunę drobne kuliste rysy na lakierze? Jak wygląda proces usuwania rys, polerka elektryczna 3000-4000obrotów i rozprowadzać do póki nie znikną czy inaczej?

Czy potrzebuję jeszcze jakieś mleczko polerskie czy inny preparat do tego procesu?

Chcę na lato usunąć te rysy i nadać lakierowi blask, nawoskować, bo stoi pod chmurą cały rok i trochę tych rys się pojawiło i już nie ma tego blasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tą pastą usunę drobne kuliste rysy na lakierze? Jak wygląda proces usuwania rys, polerka elektryczna 3000-4000obrotów i rozprowadzać do póki nie znikną czy inaczej?

Czy potrzebuję jeszcze jakieś mleczko polerskie czy inny preparat do tego procesu?

Chcę na lato usunąć te rysy i nadać lakierowi blask, nawoskować, bo stoi pod chmurą cały rok i trochę tych rys się pojawiło i już nie ma tego blasku.

 

Do lata odkładaj na maszynkę DA (tanie basspolska, vandera starczą) , gąbki będą w komplecie , a UC kupisz i jazda . Ta polerka , a raczej chyba szlifierka się nie nadaje bo obroty ma za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poczytalem na innych forach,ale zalezy mi na konkretnej odpowiedzi. Nie moge tego znalezc, a mam niewiele czasu,aby przekopywac cale forum. Nie chce uzywac IPA, czy jak to tam sie nazywa. Kiedys stosowalem tylko wosk po kazdym myciu, ale jak widze moja wiedza jest zerowa w tych sprawach,bo przed nim tyle czynnosci sie wykonuje, ze az wstyd sie przyznac, iz o tym nie mialem nigdy pojecia.

 

Sorry za taka wcinke w temacie, ale moze mi ktos jednak odpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz UC jak wypracujesz i jesteś zadowolony to możesz zastosować cleaner pod sealant i sealant. Sam mam zakupionyego DG 601 i DG 111 ale czekam na pogodę i temperaturę w miarę umożliwiającą "szmalcowanie".

Tylko że ja zrobię to tak.Najpierw rozprawie się z odpryskami po kamieniach.Potem mycie,glinkowanie,mycie,megs UC z racji braku możliwości korekty maszynowej,ipa,DG 601 i DG 111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.