Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Czarna strona jest twarda, a żółta miękka. Myślałem, że twardą stroną wypracowuje się UC a miękką wypracowuje się politury i woski.

 

Nie chodzi tylko o "twardość", ale również o strukturę. Twarda jest mniej porowata i bardziej... hmmm... "płaska" i "zamszowa", co nie pomaga w wypracowaniu środków ściernych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna strona jest twarda, a żółta miękka. Myślałem, że twardą stroną wypracowuje się UC a miękką wypracowuje się politury i woski.

 

Nie chodzi tylko o "twardość", ale również o strukturę. Twarda jest mniej porowata i bardziej... hmmm... "płaska" i "zamszowa", co nie pomaga w wypracowaniu środków ściernych.

 

Dzięki za instrukcję. Teraz rozumiem :) Dobrze, że nie pogorszyłem lakieru, zamiast go poprawić :oops: Trzeba zabrać się do roboty i trochę pomachać. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pytanie tylko, czy jeżeli po umyciu i odsmoleniu auta wypastuję go UC i nie przemyję IPA (bo jeszcze tego nie mam), później nałożę cleaner PB, to czy bardzo zmniejszę trwałość wosku? Dysponuję Nattysem Blue. Pod wosk mogę jeszcze dać Black Hole :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie po UC nie trzeba koniecznie kłaść cleanera, ale UC ma trochę wypełniaczy, więc bez IPA nie dokonasz dokładnej inspekcji lakieru. Cleaner (chodzi Ci o PB Pro Polish ?) oczyści trochę lakier z pozostałości po UC, więc będzie ok. Położenie BH pod wosk trochę na pewno osłabi trwałość wosku, ale poprawi efekt optyczny całej pracy. A skoro mamy sezon letni - warto moim zdaniem poświęcić trochę trwałość na rzecz wyglądu - po prostu szybciej będziesz musiał znowu popracować przy swoim autku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Amator prosi o poradę :)

Pacjentem jest honda accord vii kolor czarny - lakier miękki (rysuje się od patrzenia)

Do dyspozycji mam polerkę celma PRAs175II (bez regulacji obrotów ale to sobie dorobię), talerz oporowy 125 mm, pasta meguiar's UC, brakuje mi tylko gąbki lub gąbek.

I teraz pytanie do fachowców jaki gąbki?

Takie będą OK?

Monster Shine - Pad polerski średni żołty 135mm Lite Polishing Pad

Monster Shine - Pad polerski wykańczający czarny gładki 150mm Finishing Pad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tata jest elektronikiem :) jedyne co mogę (na tą chwilę więcej nie wiem) teraz powiedzieć to będą zastosowane takie elementy jak triak, optotriak i jakiś element do regulacji obrotów np. suwak lub kółeczko :)

a wszystko to będzie w jakiejś małej puszce przy przedłużacz. I tym sposobem będę miał przedłużacz z regulacją obrotów do polerki, wiertarki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tata jest elektronikiem :) jedyne co mogę (na tą chwilę więcej nie wiem) teraz powiedzieć to będą zastosowane takie elementy jak triak, optotriak i jakiś element do regulacji obrotów np. suwak lub kółeczko :)

a wszystko to będzie w jakiejś małej puszce przy przedłużacz. I tym sposobem będę miał przedłużacz z regulacją obrotów do polerki, wiertarki itp.

 

Generalnie robota jest prosta. Twój Tata niech pomyśli nad dołożeniem układu scalonego, który zapewni "miękki start" silnika :good: Do wymienionych przez Ciebie elementów na pewno dojdą kondensatory i kilka rezystorów. A element regulujący wielkość mocy dostarczanej do urządzenia (czyli regulujący obroty) to potencjometr obrotowy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wiocha7, UC to nie jest najlepszy pomysł na one step do Hondowego lakieru.

Jeśli chcesz koniecznie trzymać się Megsa to dokup jeszcze Ultimate Polish do finiszu. Co do padow to polecam żółty i niebieski od 3M - sprawdzają się u mnie od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, mowisz ze do hondowkiego lakieru po UC na rotacji da rade Ultimete polish?To jest przeciez cleaner/glaze. Pytam bo bede mial stycznosc z hondowskim lakierem w przyszlym tygodniu i akurat te srodki posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od paru dni mam Audi A6C5 i w czwartek przed wyjazdem usiałem jej odświeżyć na szybko lakier bo mało czasu było, żeby ładnie wszystko spolerować

 

Użyłem pada z MF na maszynce DA, no i oczywiście UC

 

Wiadomo grubsze rysy zostały, ale jestem mega zadowolony z efektu, 1 step na agresywnym padzie bez holsów, a lakier znów zaczął błyszczeć

 

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.