Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące dedykowanych środków do czyszczenia szyb. Jak narazie nie zaopatrywałem się w taki środek, używam zwykłego Clina. Szyby czyszczę dwa razy na grubo (dużo spryskuję) i trzeci raz oszczędniej i szyby są czyste, klarowne - fibra hamuje na szybie. Czy środkami dedykowanymi osiągnę jeszcze lepsze rezultaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Auto Glym Car Glass Polish. nie pozostawia smug i doczyszcza wszystko idealnie. Raz na jakis czas dobrze jest przejechac nim szybe na maszynie na jakiejś miekkiej gąbce. Napewno z efektów będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecili do codziennego mycia szyb?Do tej pory używałem SG PGC ale moim i kolegów zdaniem trochę się popsuł i szukam innego środka w dużych pojemnikach (5l lub Galon).Biorę pod uwagę Nielsen Blue Window Clean, ValetPRO Glass Cleaner, Koch Chemie Glasfix i Koch Chemie Glas Star.Który według was godny uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koch Chemie Glas Star

 

Ten produkt to Speed Glass Cleaner, niestety bez nuty zapachowej, którą klienci używający SGC tak bardzo lubią.

 

Ja otrzymałem niedawno ciekawy produkt w sprayu do czyszczenia szyb i szczerze podszedłem do niego sceptycznie... do czasu aż go użyłem..

Aplikacja idealna, wydajność, nie zostawia smug.

Myślę, że znajdzie swoich klientów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio testowałem sklep.motogo.pl/pl/p/Xexclusive-Glass-Gel-300ml/1888

 

środek w formie żelu, bardzo dobrze czyści szyby, chemiczny ale delikatny zapach, efekt hydrofobowy. na przedniej szybie nie uważałem bo mam g1 ale na bocznych rewelacja. najciekawsze jest to że środek przy oszczędnej aplikacji nie wymaga dotarcia. nie zostaja żadne smugi czy mazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Przemek_ASZ, jego sie rozciencza 1:100. Jest skuteczny do normalnie brudnych szyb (nie szczurow) jak kazdy inny plyn. Im brudniejsza szyba tym wiecej fibr i "razy" trzeba myc. Jedyna wada dla mnie jest mocno chemiczny zapach, ktory mimo takiego rozcienczania daje sie we znaki. Osobiscie polecilbym plyn do szyb Allegrini, bodajze Dik Vetri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zwykłe płyny do szyb zawierają znikome ilości rozpuszczalników czy IPA więc mało niszczą NW.Więcej szkodzą wycieraczki.Ostatnio myję fajnym włoskim wynalazkiem Allegrini-tani i u mnie lepiej się sprawdza niż SG PGC.Ma bardzo mocny zapach i w domowych zastosowaniach może zmęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie jaką fibrą najlepiej myć szyby?

 

Czy stosował ktoś może fibrę do szyb z tego zestawu?

 

zestaw-4-sciereczek-z-mikrofibry-microfibre-collection.jpg

 

Zestaw ten zakupiłem w Biedronce za 7,50 zł i każda z nich jest do innych zastosowań, jednakże fibra do szyb wydawała mi się bardzo sztywna i szorstka i bałem się jej użyć, bo zawsze wydawało mi się, że szyby trzeba traktować delikatnie..

 

Podpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wydawało mi się, że szyby trzeba traktować delikatnie..
Weź do ręki pad do polerowania szkła i pomyśl, że po nim nie trzeba używać żadnych finiszów.

 

Jeśli fibra będzie czysta, to wycierać możesz każdą. Natomiast te dedykowane do szyb lepiej sobie radzą ze smugami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które są to te dedykowane do szyb? Ktoś rzuci jakimś linkiem?

http://showcarshine.pl/1163-wet-wet-loo ... szyb-.html

Czy o czymś takim mowa? Czy ta fibra będzie dobra czy są jakieś inne lepsze? Może nie warto przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.