Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


Rekomendowane odpowiedzi

kamil_rosen, :good:

 

że jest podobny

 

Jeden nie nakłada NW więc chciałby jakieś kropelkowanie inny potrzebuje jałową, czystą powierzchnie pod NW :) Dla każdego coś dobrego :mrgreen:

 

I właśnie dlatego prostuję, żeby "kwiatków" nie było :) W tej branży niuanse często nie są drobną różnicą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jak tak dalej bedzie z moimi szybami to ja nerwicy dostane. Problem polega na tym ze dzialalem juz z kilkoma srodkami przeznaczonymi do mycia szyb takimi jak: Maquiars, pianka kleen flo, VP citrus blink 1:4 oraz z roznymi zestawami mikrofibr, przewaznie zielona mikrofibra do szyb, nastepnie mikrofibry o roznych grubosciach, waflowe i zawsze to samo. Niby szyba ladna, czysta, ale jadac samochodem w duzym sloncu widac takie jakby smugi - fale, jakby nie dotarty byl srodek myjacy. Jak Wy to robicie zeby bylo bez smug :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy, od siebie polecam Angelwax Vision + ręczniki papierowe typu jumbo. Wg mnie odparowuje dużo szybciej niż Megs i przy tym bardzo dobrze domywa. Wada? Zapach jest niestety trochę drażniący, ale można przywyknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jakie pylenie?

Nie wiem ile bym musiał tego nawalić na szybę, żeby przy ścieraniu zaczęło pylić....

 

Środek jest tak łatwy w użyciu i skuteczny, że nawet jak nakładam go zwykłą gąbką obszytą mikrofibrą i ścieram drugą stroną tej samej gąbki, uzyskuje się bardzo dobre rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja aplikowalem duzym gabkowym aplikatorem Urbana lub Tricolorem. Jak sie wezmie go za duzo i nie rozetrze dobrze to rzeczywiscie czasem potrafia sie pylki pojawic, ale przy normalnej aplikacji nie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przejrzałem temat i doszedłem do wniosku ze autoglym cgp + megs glass cleaner są najlepszym połączeniem. Ale aktualnie szukam czegoś budzetowego co jest sprawdzone, co sądzicie o shiny garage perfect glass cleaner? Korzystał ktoś? Jakie opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sensei123, Z budżetowych Polytop Glas Klas ;) Shiny garage wersja żółta lubiła się mazać, dziwnie długo odparowywała i zostawały smugi, z nową zieloną nie wiem jak jest bo nie używałem, a Glas Klara kończę już 2 butelkę i 3 na pewno będzie zamawiana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji, które znalazłem na forum wynika, że do czyszczenia dobry jest izopropanol. Dlatego też kupiłem dwie butelki i szczerze przyznam, że sprawdza się świetnie.

Ale kilka dni temu znalazłem komentarz pod pewnym artykułem, który ostudził mój zachwyt tym środkiem.

Pozwolę sobie wkleić treść tego komentarza. Mam nadzieję, że autor nie będzie miał mi tego za złe.

 

- os. 1. "Nie ma to jak kupić izopropanol i zrobić roztwór 33%. Do -30 stopni nie zamarznie. Tanio nie jest - 15 l roztworu to 55-60zł (przy zakupie butelki 5l ). Ale jest pewny. Z samym izopropanolem trzeba uważać, bo jest skrajnie łatwopalny."

 

- os. 2. "A ładnie schodzą zabrudzenia?"

 

- os. 3. "tylko że wiesz co robi izopropanol z gumami w wycieraczkach (oraz tam, gdzie później ścieknie?) Oraz - odparowując szybko - jak mocno przechładza punktowo szybę?

Btw. zawodowo trochę tentego z różnymi urządzeniami, gdzie między innymi bywają szyby i pomysły na ich czyszczenie. I okazuje się, że przetarcie takim czystym izopropanolem szyby - potrafi ją całkowicie zniszczyć. Szybkie odparowanie (zwłaszcza z rozgrzanej szybki) izopropanolu powoduje tak duży szok termiczny, że w szkle powstają mikro-pęknięcia, drobniutka pajęczynka niewidoczna gołym okiem, ale "matowiąca" szybę. Sam bym nie uwierzył, gdyby nie test i oglądanie efektu przed-i-po pod mikroskopem. A potem zastanawianie się "czemu ta szybka niby czysta, piękna, a jednak obraz przez nią traci rozdzielczość"."

 

Źródło: http://www.wykop.pl/link/2268046/uwazaj ... biedronki/

 

Czy w takim razie stosowanie ipa w wersji nierozcieńczonej może grozić pęknięciem szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, żeby IPA "wychładzała". Ciepłą szybę można uszkodzić nawet zwykłą wodą, nie jest to nowość.

90% płynów do szyb w swoim składzie zawiera ten środek.

 

Tylko po co stosować czystą IPĘ do czyszczenia szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz. Chciałem żeby dobrze się sprawdzało ale wychodzi za mało ekonomicznie. W takim razie będę sobie rozrabiał z płynem do szyb. Na butelkę 750 ml płynu 250 ml ipa chyba wystarczy? Czy za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie to o co ci chodzi :D ? Są płyny do szyb przeróżne które naprawdę dobrze myją. Tańsze i droższe, co kto lubi. Samej IPY nikt nigdzie nie poleca stosować na cokolwiek, bo to mocny produkt i może na szybach i lakierze zrobić jakieś "kuku". Ja myje płynem a np przed położeniem NW lecę IPA 50/50 z wodą w celu dobrego odtłuszczenia szyby. Fakt, myje to bardzo dobrze, ale zapach tego produktu nie jest przyjemny więc ja się nie męczę w zabawy z takim towarem. A dolewanie IPY do produktu gotowego to chyba średni pomysł, bo może zmienić jego właściwości i zamiast pomóc to zaszkodzi :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozrabiając z wodą mam większą zawartość alkoholu niż w samym płynie co znacznie lepiej myje szybę. Na razie stosuję go jako odmrażacz i dodatek do płynu do spryskiwaczy. W ten sposób chyba bie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.