Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam problem z którym nie do końca mogę się uporać, otóż palę w samochodzie epapierosa , ale powoli już rzucam i staram sie palić jak najmniej ! Problem jaki sie pojawia to brudne szyby w całym samochodzie, niby wszystko schodzi po umyciu najzwyklejszym płynem do szyb (przygotowuje sie do pierwszego zamówienia). Następnie po umyciu mimo ze od czasu umycia nie palę w samochodzie , sytuacja sie powtarza i znowu szyby mają delikatną mgiełkę ktora wyglada jak tluste plamy , jednak wydaje mi się że jest to raczej para wodna ktora sie czegoś tam przyczepia na szybie. Filtr kabinowy wymieniony, problemów z parowaniem szyb nigdy nie było, dopiero w tym roku sie zaczęło, podejrzewam że szyby sie brudzą od mojego niestety złego nawyku. Jednak nie mogę dojść dlaczego po umyciu i tak są brudne. Trochę chaotycznie to opisałem ale mam nadzieję że zrozumiecie. Na swoje usprawiedliwienie palenia w pojeździe mogę powiedzieć ze auto detalingiem zacząłem się interesować od ponad 2 tygodni i do wiosny jest plan całkowitego wyeliminowania epapierosów z mojego życia. Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę w dwóch samochodach, którymi jeżdżę naprzemiennie i z takim problemem szczerze powiedziawszy się nie spotkałem :D piszesz, że nawet jak nie palisz to masz tłuste plamy po jakimś czasie - spróbuj może je dokładnie oczyścić przy użyciu np. Autoglym Car Glass Polish (CGP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega napisał, że nawet jak nie pali to szyby i tak mu zachodzą mgłą ;) Często jest tak, że plastik (a zwłaszcza ten nadressingowany) z deski rozdzielczej "paruje" pod wpływem słońca, albo z nawiewu ustawionego na szybę leci jakieś zanieczyszczone powietrze (filtr kabinowy zatrzyma tylko ciała stałe).

No chyba, że palisz jakieś mocno chemiczne liquidy - im bardziej sztuczny smak tym osad większy.

 

Moje pytanie: Nie boicie się myć mikrofibrami ubrudzonych szyb od zewnątrz? Jeśli tak, to jakiej fibry używacie aby ściągnąć brud? Wafel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zaparowanych szyb to w swojej astrze też miałem z tym problem. Przestałem mieć jak po każdej jeździe, w czasie której korzystałem z ogrzewania, otwierałem na kilkadziesiąt sekund wszystkie drzwi żeby przewietrzyć samochód. Od tej pory parowanie szyb od wewnątrz zdarza się sporadycznie, a jak już to nie jest to tak upier.liwe jak dawniej.

Jeśli chodzi o wycieranie szyb to ja korzystam z mikrofibr ADBL z krótkim, zwartym włosiem, a docieram głównie czyściwem Tork - polecam jeśli ktoś myje szyby często, a nie chce za każdym razem prać mikrofibr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie proszę podpowiedzcie mi bo ch... mnie strzela już z czyszczeniem szyby czołowej.

Przy każdym odkurzaniu i ogólnym sprzątaniu wnętrza pojazdu gdy zabieram się za szyby to na czołowej od środka mam straszne smugi :(

Nie mam pojęcia już czym wycierać lub czym wymyć ją. Próbowałem z płynem do szyb na bazie alkoholu, IPA, wodą z ludwikiem i niestety ale nie pomaga. Szyby są myte w zacienionych miejscach nigdy na słońcu. Szyba w żaden sposób nagrzana też nie jest tylko normalna temperatura +10*C

 

Wycierana jest ręcznikami papierowymi i docierana fibrą Liquid Elements Streak Buster Mikrofibra do szyb. Niestety jak tylko słońce wyjdzie widać smugi,że kur... człowieka bierze.

Macie jakiś sprawdzony sposób na to aby pozbyć się smug albo jakiś specjalny preparat i metodę mycia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście miałem problem ze smugami jedynie przy tanich środkach do szyb, jakieś w5 i inne tego typu, to była masakra.

Namówiony przez koleżankę kupiłem do szyb megsa, drogi ale po problemie! 1-2 strzały starczą na całą czołówkę, rozprowadziłem jedną mikrofibrą, "wypolerowałem" drugą czystą i mam spokój. No i przez 1 dzień zajebiście pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HalskyYOOO, spróbuj Autoglym Car Glass Polish, nie jest tani ale jest bardzo dobry. A do częstszego mycia polecam Shiny Garage Perfect Glass Cleaner. Osobiście używam tych środków i jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

622880 Wycierana jest ręcznikami papierowymi i docierana fibrą Liquid Elements Streak Buster Mikrofibra do szyb.

Może coś z samą mikrofibrą jest nie tak, źle wyprana i ma w swojej strukturze pozostałości po wcześniej użytych specyfikach? Jeżeli nie to tak jak kolega wooke, polecam Autoglym CGP. Narobi trochę bałaganu na kokpicie ale jest skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak wy to robicie. Czegokolwiek bym nie używał to zawsze od środka mi smugi zostaną a używałem

Polytop Glas Klar

Good Stuff Falcon's Eye

 

oraz mikrofibr do mycia szyb, zazwyczaj 2 na jedno auto.

Jako tako jedynie daje radę pianka odtłuszczająca z autolandu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.