Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam i pierwsze wrażenia pozytywne. Jest w nim coś ciekawego :) Zobaczymy jak będzie na dłuższą metę.

Dobrze się dociera tego Kocha? Żadnych smug nie zostawia? Właśnie zamówiłem i nie wiem czy dobrze wybrałem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mam niestety maszyny, muszę sobie radzić ręcznie :( Jedyny aplikator bardziej agresywny w moim arsenale to tri color, używam go do Cherry Glaze, może go wykorzystam do CGP tylko czy nie będzie smużył choć po każdym używaniu myję go pod wodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio czyściłem szyby domowym sposobem:

 

atomizer + woda + 1:10 ocet spirytusowy + kilka kropel cytryny <- świetnie odtłuszcza i myje

 

do tego damska rajstopka [usuwa plamki, nie robi smug, ma właściwości lekko ścierne]

 

i na sucho gładką MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio czyściłem szyby domowym sposobem:

 

atomizer + woda + 1:10 ocet spirytusowy + kilka kropel cytryny <- świetnie odtłuszcza i myje

 

do tego damska rajstopka [usuwa plamki, nie robi smug, ma właściwości lekko ścierne]

 

i na sucho gładką MF

 

Sposób znany i czasem polecany. do tego jeszcze zwykła czarno-biała gazeta i bez smug :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy zestaw:

 

4NANO GLASS & METAL CLEANER 100ML - odtłuszczenie

Meguiar's Perfect Clarity Glass Cleaner - mycie

AG CGP - zabezpieczenie

 

Do pielęgnacji szyb wewnątrz i na zewnątrz będzie OK? Najbardziej boje się o wewnętrzny tył żeby nie uszkodzić ścieżek - od biedy przetrę tylko z zewnątrz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiggly, ale zamieszałeś..

4Nano i Megs służą do tego samego - do mycia szyb, nie potrzebujesz obu.

AG CGP nie służy do zabezpieczania szyb (od tego są niewidzialne wycieraczki). On służy do odświętnego polerowania szyb z zacieków i innego brudu, który się wgryzł w szybię i nie idzie go usunąć zwykłym płynem do szyb.

 

A co do płynu do szyb to poczytaj kilka stron wyżej o Megsowym GCC (wyjdzie o wiele taniej niż twoje propozycje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :) Miałem problem z zakwalifikowaniem 4nano, sądziłem po opisie i wielkości buteleczki, że to coś w stylu IPY. Na zewn. i wewn. spróbuje samego Megsa jak efekt będzie zadowalający to odpuszczę inne środki. A powiedz mi, czy APC można użyć do odtłuszczenia szyby zamiast IPY? Jakby nie patrzeć w końcu "All Purpose" zobowiązuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiggly, co ty te szyby masz smalcem usmarowane? Możesz użyć APC do odtłuszczania, tylko musisz je później spłukać (wodą, mokrą ścierką, itp.). IPA ma tą zaletę że odparowuje i nie pozostawia smug. IPA to taki ostatni krok powiedzmy przed nakładaniem niewidzialnej wycieraczki. Do regularnego mycia szyb wystarczy ci sam płyn do szyb. Jeśli chodzi ci o mycie szyb w środku przy pomocy APC to więcej będzie z tym bałaganu niż to warte (plus ryzyko pryśnięcia APC na inne matariały i pozostawiania go bez wytarcia = ku ku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4NANO GLASS & METAL CLEANER 100ML - odtłuszczenie

Meguiar's Perfect Clarity Glass Cleaner - mycie

 

4Nano i Megs służą do tego samego - do mycia szyb, nie potrzebujesz obu.

 

Teddy, Nie do końca tak jest, owszem Glass and Metal Cleaner służy do mycia szyb acz kolwiek jest to środek pracujący fizycznie i chemicznie, słyży do przygotowania powierzchni pod zabezpieczenie i usuwania uporczywych zabrudzeń, również na powierzchniach metalowych.

 

Zasadą działania wymienionego tu Megsa można przyrównać do 4nano Glass Shine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że bliżej mu do AG CGP?

 

W teorii tak, acz kolwiek nie wiem jak CGP sprawdza się w roli przygotowania powierzchni pod zabezpieczenia które wymagają bezwzględnej jałowości.

 

Szkoda że nie ma "Polish" w nazwie, od razu byłoby wiadomo o co chodzi.

 

Weźmiemy to pod uwagę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej nie kładł nic tylko na CGP bez odtłuszczenia. Aczkolwiek może i by się dało położyć, ale chyba nie jest to dobry pomysł. Sam Autoglym ma w sobie jak by coś z NW bo coś tam nawet kropelkuje samo z siebie :)

Ja robię tak:

- AG CGP (zamiennie z tego co widzę z 4nano tutaj)

- płyn do szyb

- IPA

- NW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Autoglym ma w sobie jak by coś z NW bo coś tam nawet kropelkuje samo z siebie

 

- AG CGP (zamiennie z tego co widzę z 4nano tutaj)

 

Nie, nie, nie, nie ;)

 

Glass & Metal Cleaner nie zostawia po sobie NIC, żadnych kropelek etc. tylko czystą i jałową powierzchnię. To istotna różnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, dzięki za sprostowanie :good: Ale jest cleanerem do usuwania osadów z szyb i o to chodziło, że jest podobny :)

Zależy kto co potrzebuje :)

Jeden nie nakłada NW więc chciałby jakieś kropelkowanie inny potrzebuje jałową, czystą powierzchnie pod NW :) Dla każdego coś dobrego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.