Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od 2-3 m-cy borykam się z pewnym problemem, mianowicie po spryskaniu szyb płynem ze spryskiwaczy, mam ostry i nieprzyjemny (jakby toksyczny) zapach w całej kabinie (czasami otwieram okna i normalnie wietrzę co podczas jazdy nie jest wygodne).

 

Te 2-3 m-ce temu zastosowałem na szybę Daerg Chimice NW. Fakt, preparat ma już parę ładnych lat, ale to chyba nie są rzeczy, które ulegają przeterminowaniu. Pierwsza moja myśl była taka, że używany płyn do spryskiwaczy (wówczas jeszcze zimowy) wchodził w jakąś reakcję chemiczną z NW - stąd ostry zapach. Kiedy płyn zimowy się skończył, nalałem innego, letniego już płynu - jednak ostry zapach czuć nadal.

Ostatnio czyściłem nieco dokładniej auto i skupiłem się na szybie, bo chciałem pozbyć się NW. Zacząłem od mycia szamponem, dalej glinka i po tym zwykły płyn do mycia szyb. Jednak nadal czuć ostry zapach po użyciu spryskiwacza.

Płyny, których używam do spryskiwacza to typowe "marketówki" (firmy TopDrive, czy coś w tym stylu) - jednak same te płyny pachną całkiem możliwie.

Myślicie, że przyczyną ostrego zapachu jest rzeczywiście to, że Daerg wchodzi w jakąś reakcję z tymi płynami? Tylko, że ten ostry zapach czuć niemal natychmiast po użyciu spryskiwacza...jakby dolatywał z kratek wentylacyjnych...co w sumie eliminowałoby opcję "gryzienia" się NW i płynu do sprysk.

Może w zbiorniku z płynem coś się "zalęgło", jakiś grzyb albo co...chociaż to chyba mało prawdopodobne.

Nawet gdyby jakiś wężyk był dziurawy i jakimś cudem płyn dostawał się do kanałów wentylacyjnych, to przecież sam płyn nie ma tak ostrego i nieprzyjemnego zapachu...

 

Ktoś się spotkał z podobną sytuacją?

 

Ps. Jak usunąć całkowicie NW z szyby?

 

Ps. Mam lekko nieszczelny układ klimatyzacji - czy jest jakakolwiek możliwość przedostania się tego czynnika z układu klimatyzacji do układu spryskiwania? - może to niedorzeczne, ale naprawdę już różne rzeczy przychodzą mi do głowy.

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

luko, możesz próbować ręcznie, ale wydaje mi się, że chwilkę to zajmie. Stąd sugestia użycia maszyny -> jeden przejazd i zrobione.

 

Nie mam pojęcia co do tej trudniejszej części pytania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalej wody destylowanej do zbiorniczka. A po za tym spryskaj szybę płynem na szybę z atomizera - i zobacz co będzie. Moim zdaniem NW nie zmieni zapachu spryskiwaczy - bo jak? To nie Dragon od Valeta ktory śmierdzi tylko w czasie aplikacji do zmycia a potem jest ok. Moim zdaniem coś jest w zbiorniczku i/lub przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalej wody destylowanej do zbiorniczka. Moim zdaniem coś jest w zbiorniczku i/lub przewodach.

 

W jakim celu ta woda destylowana?

Aby odkazić zbiornik i kanały, jaką konkretną chemię wlać do zbiornika?

 

Update:

to jednak nie reakcja płynu z Daerg'iem... napsikałem ze spryskiwaczy bezpośrednio na szmatę i czuć ten gryzący zapach. Dla pewności odkręciłem baniak z płynem - sam płyn pachnie ładnie.

Czyli coś jest w zbiorniku i/lub kanalikach - pytanie jak oczyścić układ do spryskiwania? Samą wodą, czy dolać jakiś detergent i wypsikać?

 

Update2:

Miałem jeszcze resztkę płyny zimowego w baniaku - no i znalazł się winowajca... on tak śmierdzi. Nalewając letni płyn, być może resztka zimowego jeszcze została. Jaki to musi być zajzajer, że ten letni nie przebił zapachem resztki tamtego...

Na pewno muszę wypsikać wszystko do zera - pytanie - właściwie nadal to samo - czym przepłukać układ, aby po tym zalać świeży letni płyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Valet pachnie octem - jak dla mnie odstawiłem na półkę bo nie mogłem zdzierżyć tego zapachu. Polecam Kocha Speed Glass cleaner i Megsa Perfect Clarity (nie ten z koncentratu) - świetne, skuteczne i rewelacyjnie pachną. Tanią alternatywą będzie sonax zielony i nano. Dobre i ładny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów używał ValetPro Glass Cleaner? Jakie noty mu wystawicie w skali 1-10?

Mimo zapachu dla mnie jest rewelacyjny mam twardą wodę i mnóstwo nalotu na szybach po VP schodziło to jednym pociągnięciem teraz mam Meguiars Perfect Clarity Glass Cleaner i trzeba dobrze trzeć żeby to powycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc poza miejscem zamieszkania chciałem na szybko szyby przetrzeć.

Kupiłem chusteczki Autoland, pH neutral, bezsmugowe :lol:

Nie wiem jak trzeba nimi wycierać aby smug nie było. Po przetarciu podczas jazdy ciągle mnie drażniło, że na szybie jakieś mazy mam.

Faktura samego materiału za to fajna... zostają do wycierania ptasich kup :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

do mycia najlepiej mieć płyn do szyb z alkocholem, wtedy odparowuje i nie ma smug :) ja stosuje mikrofibre + płyn do mycia

jak dla mnie nr. 1 Detailking G.Glass,(bardzo skuteczny, ale też b.drogi) nr.2 GLASS SHINE(prawie tak dobry, ale za to znacznie tańszy). do ew. polerki szyby mikrofibra albo tetra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.