Skocz do zawartości

Jaka powłoka?


Bananek626

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Korzystając z promocji Black Week, chciałbym już sobie kupić powłokę na wiosnę. Do tej pory aplikowałem FXa i kilka razy Carpro Lite i nie chciałbym powtarzać. Chciałbym spróbować coś innego, lepszego, trwalszego. Pod uwagę biorę:

Gyeon Cancoat - podobna do Lite'a, traktuję jako bezpieczny i ostatni wybór

Carpro UK 3.0 + Gliss/Sic - z racji popularności i marki, która jest u mnie wiodąca wśród kosmetyków

Aqua 9H - coś nowego

Powłoka będzie nakładana amatorsko przed domem, auto srebrny sedan, więc zależy mi przede wszystkim na głębokiej szklistości i minimum pełnej rocznej trwałości ( auto robi rocznie 25-30 tys więc nie ma lekko ). W co iść? W bezpieczny wybór czyli Gyeon, czy może półkę wyżej kanapkę Carpro czy Aqua? Nie będę miał problemu z nałożeniem tych powłok? Ile potrzebuję na Accorda? 2x 10 ml UK i 2x 10 ml Gliss/Sic? Czy jeśli wybrałbym Aque 9H, uda mi się zamknąć w 15 ml? Może jest coś jeszcze warte uwagi?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod chmurką to z aqua 9H to tak średnio bym powiedział. Jeśli chcesz łatwa aplikację to Cancoat jest spoko i kupisz dużą butelkę. Ale jeśli chcesz coś trwalszego i naprawdę super przyjaznego w aplikacji to polecam Gyeon MOHS. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, blazej napisał(a):

Korzystając z promocji Black Week, chciałbym już sobie kupić powłokę na wiosnę. Do tej pory aplikowałem FXa i kilka razy Carpro Lite i nie chciałbym powtarzać. Chciałbym spróbować coś innego, lepszego, trwalszego. Pod uwagę biorę:

Gyeon Cancoat - podobna do Lite'a, traktuję jako bezpieczny i ostatni wybór

Carpro UK 3.0 + Gliss/Sic - z racji popularności i marki, która jest u mnie wiodąca wśród kosmetyków

Aqua 9H - coś nowego

Powłoka będzie nakładana amatorsko przed domem, auto srebrny sedan, więc zależy mi przede wszystkim na głębokiej szklistości i minimum pełnej rocznej trwałości ( auto robi rocznie 25-30 tys więc nie ma lekko ). W co iść? W bezpieczny wybór czyli Gyeon, czy może półkę wyżej kanapkę Carpro czy Aqua? Nie będę miał problemu z nałożeniem tych powłok? Ile potrzebuję na Accorda? 2x 10 ml UK i 2x 10 ml Gliss/Sic? Czy jeśli wybrałbym Aque 9H, uda mi się zamknąć w 15 ml? Może jest coś jeszcze warte uwagi?

 

 

 

 

Aqua 9H w tych warunkach nie położysz. Nawet we dwie osoby. CP UK+Sic/Gliss jest szansa. Gyeona nie znam.

Ogólnie aplikacja powłok "pod chmurką" to słaby pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z zupełnie innej beczki. Przepraszam, jeśli już było.

O aplikacji i wyborze pierwszej powłoki doczytam sam, ale...

Od jakiej temperatury aplikacja ma sens?

Hala zadaszona, syfu do środka nie wwiewa, ale jednak bez ocieplenia i póki co bez bram. Zimno zatem.

Czekać na przynajmniej 10-15°? Oczywiście o robieniu tego teraz nawet nie myślę, pytam przyszlosciowo.

Już się narobiłem kiedyś na darmo jak wymyśliłem sobie woskowanie w arktycznych temperaturach. Wystarczy

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blazej napisał(a):

W tej chwili najbardziej skłaniam się ku Cleantle Admire. Ktoś ma jakieś porównanie względem Aqua 9H i Carpro?

Pod względem aplikacji od najłatwieszej: Admire, CP UK30+SIC, 9H

Pod wzgledem looku od, moim zdaniem najładniejszego: Admire, 9H, CP UK30+SIC

Hydro, od najlepszego: 9H, CP UK30+SIC - Admire jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. CP UK30+SIC miałem wrażenie, że ma tendencję do mocniejszego łapania water spotów.

Trwałość: 9H siedzi juz ponad 2 lata, CP UK30+SIC spokojnie dożyło 2 lat. Admire nie wypowiadam się jeszcze - dopiero lezy na aucie ok. 4 miesięcy.

Dokładając do Admire ich dedykowany booster jest mega poślizg. Do tego stopnia, że położony pad na środku maski Skody Octavii samoczynnie zaczął zjeżdżać.

Na obecną chwilę jeśli mam kłaść powłoki to wybieram @CleantleAdmire. Zresztą już zamówiona na kolejne 2 auta.

1 godzinę temu, MMCzysci napisał(a):

10-15°?

Za mało. 18-20 stopni jest optymalne. Przynajmniej z tych trzech o których wcześniej wspomniałem. Chociaż przy nawet 25 stopniach CP oraz Cleantle połozysz bez wiekszego wysiłku. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx Ostatnio kładłem sobie na kawałek maski (tak dla testu) w garażu u rodziców gdzie było 8-10 stopni @Cleantle Admire i wyszło bez najmniejszego problemu. Dotarcie po około 1 minucie bez najmniejszego problemu 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

powoli robi się cieplej dlatego w najbliższym czasie trzeba by wrzucić coś na auto. Na poprzednim aucie miałem FX Protect GLASS COATING S-4H, dość długo się utrzymała, dawała ładne szkło, generalnie wyglądała mega.

Testował ktoś FX EVOLUTION COATING 9H lub może polecić coś co dobrze szkli? z Glassem było trochę zabawy z aplikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem FXa Evolution, na białej Astrze dawała fajne szkło, siedziała rok elegancko, później auto poszło w świat. Przy aplikacji trzeba było pilnować czasu z docieraniem bo jak za długo się czekało to po ptakach 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.