Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o:

 

1. Fakt posiadania etykiety nie powoduje, ze dziecko nie wypije zawartosci butelki. Ani nawet tego, ze dorosły musi sie z nia zapoznac. Owszem, etykieta w jez PL musi byc bo takie jest prawo, ale nie pisz, ze to ona chroni dziecko - bo to jest zadanie rodzica a nie etykiety. I tu sie chyba zgadzamy tak jak z tym, ze dziecko/dzieci da sie upilnowac bez roznicy czy na flaszkach beda naklejki czy nie, bo to jest w tym momencie drugorzedne. Poza tym, na samplerach tez jest wystarczjaco miejsca na naklejenie takiej etykiety, wiec OCB?

 

2. Emesdeesy o ktorych piszesz wczesniej - ja jeszcze w zadnym sklepie ich nie dostalem, bo... nie ma takiej koniecznosci. I to sie ma tak samo do sampli jak i duzych butli.

 

3. Nie neguje tego, ze sklepy dogadaly sie a forum odnosnie sampli. To Wasza sprawa i Wasz wybor. Naprawde, nic mi do tego. Nic a nic.

Chodzi mi tylko i wylacznie o to, ze raptem dowiaduje sie, ze sprzedanie przez osobe prywatna 100ml szamponu w sloiku po dzemie to przestepstwo.

 

Nie będę sprzedawał samplerów bo ktoś by chciał za 100 pln obkupić się po szyję i mieć przekrój całego sklepu, nie po to zakładałem ten biznes.
i tu jest IMO caly pies pogrzebany i prawdziwa przyczyna całego zamieszania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko i wylacznie o to, ze raptem dowiaduje sie, ze sprzedanie przez osobe prywatna 100ml szamponu w sloiku po dzemie to przestepstwo.

 

jak dla mnie możemy poprzestać na stwierdzeniu, że jest to niezgodne z regulaminem tego forum. Chcesz sprzedawać szampon w słoiku po śledziach - bardzo proszę, ale nie na tym forum. Sprawa jest banalnie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak nie powoduje, ale jest prawo którego należy przestrzegać, na etykiecie musi być info o szkodliwości a kupujący ma obowiązek się z nią zapoznać, żeby był świadomy zagrożeń wynikających z użycia produktu.

 

2. Karty są potrzebne np w czasie kontroli sanepidu w zakładzie korzystającym z w/w środków, nie ma potrzeby udostępniania ich wszystkim klientom tylko osobom wykorzystującym dane chemikalia zawodowo. Pod tym linkiem jest kilka ciekawych informacji jeśli interesuje cię ten temat to zachęcam do lektury: http://www.ekofutura.com.pl/karty_chara ... ytania.php

 

Niestety na naszym rynku panuje dosyć spore, że tak to nazwę rozluźnienie w powyższych kwestiach.

 

3. Czy to przestępstwo? Nie wiem, nie zagłębiałem się w ten temat. Z punktu widzenia fiskusa to na pewno nie, chyba, że sprzedaż jest powtarzalna i w dużych ilościach. Jeśli chodzi natomiast o etykiety to już raczej trudniejszy temat, nie znam żądnej podstawy prawnej regulującej ale na pewno by się takowa znalazła.

Wg. mnie administratorom chodziło raczej o ukrócenie sprzedaży przez handlarzy którzy kupowali kilka produktów, często w galonach i sprzedawali je użytkownikom forum z zamiarem uzyskania korzyści majątkowej.

 

Mnie sprzedanie resztki szamponu w słoiku koledze z forum nie przeszkadza, ale administracja podjęła decyzję aby te resztki, tudzież połowa były w opakowaniach takich w jakich zostały zakupione. Myślę, że nie jest to jakieś szczególne utrudnienie dla ewentualnych "zbieraczy" którzy chcą pozbyć części swoich produktów lub się z kimś wymienić. Kupiliśmy w oryginalnym opakowaniu i w oryginalnym się go pozbywamy, prosta sprawa, stosujemy się do zapisu w regulaminie.

 

Kupowanie np galonu na spółkę przez kilka osób też nie jest dla mnie czymś zły, wiadomo jaka sytuacja na rynku i wszyscy szukają sposobu, żeby zaoszczędzić. Dajmy Julianowi kilka dni do namysłu na pewno uda się dojść do satysfakcjonującego kompromisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeper, a co to zmienia?

p.s. czy masz jakiś wybrany kierunek z którego chciałbyś wywieść nielegaloność takiego działania?

prawo producenta do swobodnego dysponowania własnym produktem i określania jego sposobu dystrybucji? prawo patentowe? a może w ochronie własności intelektualnej chciałbyś poszukać podstaw? obrót substancjami chemicznymi, dyrektywa REACH(a raczej orzecznictwo z nią związane) też ma coś na ten temat do powiedzenia.

Ustawa o substancjach chemicznych i ich mieszaninach? świeża sprawa, 25 luty 2011.

 

Myślę, że gdyby się uprzeć, to nielegalność tego działania można by wywieść nawet z KC...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sugestia ode mnie, nie ma się co tak napinać Panowie, porozmawiajmy na spokojnie. Czasem jak czytam internetowe dyskusje, stoję w jakiejś długiej kolejce, bądź jadę autem po mieście ( nie bierzcie tego do siebie personalnie) to mam wrażenie, że marihuana w Polsce powinna być zalegalizowana, ludzie by sobie spalili bata i byliby dla siebie bardziej uprzejmi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanar, oczywiście, że nie ma co się napinać, ale mnie wprost powalilo lobby próbkowe wśród użytkowników forum. Zwłaszcza, że są to osoby deklarujące zakup praktycznie wyłącznie oryginalnych opakowań..

 

poza tym...Krzysztofie, upominam Cię, nie propaguj jako Partner Forum spożywania substancji halucynogennych w celach innych niż lecznicze. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kanar i w 100% popieram Twoją zachęte do "rozpinki".

Mysle, ze wszyscy zgadzamy sie, ze to nie etykiety sa powodem zakonczenia obrotu testerami w sklepach. Trudno, kto kupowal testery teraz bedzie mial trudniej. Ale tak jak napisalem wczesniej, jest to Panowie Wasze ustalenie i nic mi do tego. Szkoda tylko, ze rykoszetem dostaja tez osoby prywatne, chcące podzielić sie czescia swojej kolekcji z innymi.

 

Julian, jest mi to bez roznicy, byle by tylko prawo to odnosilo sie do odsprzedazy prywatnej a nie dystrybucji przez sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórze w skrócie to co napisałem wczoraj, ale ktoś usunął posta ( brawo za wybiórcze traktowanie userow :good: ). Nie tylko to forum istnieje, jak ktoś będzie chciał to i tak będzie dalej sample sprzedawał. Jest allegro i mnóstwo miejsca na nowe fora detailingowe czy nawet wyspecjalizowane serwisy które mogą oferować taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym...Krzysztofie, upominam Cię

 

obiecuję poprawę ;)

 

Mysle, ze wszyscy zgadzamy sie, ze to nie etykiety sa powodem zakonczenia obrotu

 

Są zapewne jednym z kilku powodów. Nie doszukujmy się spisków i innych tam cudów w których tak się nasze społeczeństwo lubuje, jest decyzja i trzeba się dostosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak czytam internetowe dyskusje, stoję w jakiejś długiej kolejce, bądź jadę autem po mieście ( nie bierzcie tego do siebie personalnie) to mam wrażenie, że marihuana w Polsce powinna być zalegalizowana, ludzie by sobie spalili bata i byliby dla siebie bardziej uprzejmi

 

 

 

Osobiście ten text uważam za NAJLEPSZY w całej tej dyskusji

 

Ps. osobiście kupuje zazwyczaj testery i te z etykietą i te bez ale spoko świat się nie zawali jakoś Sobie poradze ;)

 

Żeby nie była że nie ma pytania do administracji :D

 

Czy obowiązek 10 postów żeby móc pisać w dziale GIEŁDA naprawdę jest konieczny ??

 

Ja nie mam 10 postów no bo i co Ja mogę napisać jak nic sensownego jak na razie nie mam do powiedzenia w dziedzinie detailingu :) a jak chcę coś kupić to za kazdym razem muszę PW wysyłać a nie widzę sensu żeby na szybko 10 postów w byle jakim temacie napisać i wsio

 

Pozdrawiam Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzejmie ponawiam prośbę o czytanie ze zrozumieniem:

Kilka postów wcześniej wyraźniej napisałem, że każdy niemerytoryczny post, nie zawierający pytania/prośby/sugestii do administracji będzie usuwany!

 

szanujmy swój czas, nie róbcie Panowie cyrku. Nieoryginalnych samplerów nie będzie pod żadną postacią na tym forum, koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale nie jestem w temacie, nie zagłebiam się aż tak w forum, ale chce sie upewnić.

czy jeśli dostałem przy zakupach próbke za darmo (w małym atomizerze) od sklepu np dressingu do opon, zeby porównać, który mi bardziej pasuje to czy po wykorzystaniu części, mogę wystawić go w dziale sprzedam i ZA DARMO oddać go komuś, kto nie będzie chciał wydawać kilkudziesięciu złotych na opakowanie 500ml, żeby sprawdzić czy mu pasuje ten środek? może on komuś sie przyda a ja jeśli dostałem go za darmo to przecież nie będę na tym zarabiał kilku złotych, bo to jakoś nie w mojej naturze.

 

jeśli ktoś byłby tak miły to proszę jeszcze o link czy coś gdzie moge znaleźć zmiany, które mają nastąpić w regulaminie.

dziękuję bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.