Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć temat nowego regulaminu PSB bo w mojej opinii jest chyba troche nieprzemyślany :o

"Wierzymy, że limit 3 aut rocznie jest limitem wystarczającym na ukazanie swoich prac nad autami własnymi oraz bliskich znajomych."

"Administracja forum zastrzega sobie prawo do usunięcia relacji bez ostrzeżenia w przypadku podejrzenia, iż dana praca została wykonana komercyjnie."

Dla mnie to trochę niejasne, bo co znajomy ok, ale znajomy znajomego sąsiada brata już nie? Do tego mało kto robi nie swoje auta niekomercyjnie czyli za darmoche więc na starcie mamy pewno ze 3/4 ciekawych relacji do obejrzenia w plecy... Dlaczego akurat 3 a nie np. 5? Skoro ktoś jest w stanie przygotować więcej konkretnych relalcji i ma na to ochotę to czemu to blokować?

"Osoby umieszczające relacje hurtowe oraz łamiące limit ilościowy stracą dostęp do działu PSB bez ostrzeżenia. "

Osobiście bardzo dużo wiedzy wyniosłem właśnie z relacji forumowych hurtowników, praktycznie każdy temat wyjaśnia jakieś wątpliwości, a autorzy zwykle chętnie udzielają porad osobom mniej doświadczonym - taka chyba idea tego typu forów czy się myle?

 

Poza dwoma kontrowersyjnymi terminami "komercyjności" i "hurtowości" jak najbardziej popieram kontrole nad relacjami bo niestety przybywa tych z cyklu "umyłem auto i zorbiłem 3 zdjęcia telefonem" ale z tym akurat administracja radzi sobie nieźle i takie tematy szybko wylatują.

"Dodatkowo dla zapewnienia wysokiego poziomu relacji od tego momentu każda relacja umieszczana w tym dziale musi posiadać nie mniej niż 15 zdjęć z kolejnych etapów pracy (relacje ze zdjęciami tylko PO będą kasowane)." tu jak najbardziej za

 

Sam robię cudze auto raz na ruski rok i przekroczenie narzuconego limitu raczej mi nie grozi więc ten post nijak nie jest obroną mojego własnego dupska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
"Osoby umieszczające relacje hurtowe oraz łamiące limit ilościowy stracą dostęp do działu PSB bez ostrzeżenia. "

Osobiście bardzo dużo wiedzy wyniosłem właśnie z relacji forumowych hurtowników, praktycznie każdy temat wyjaśnia jakieś wątpliwości, a autorzy zwykle chętnie udzielają porad osobom mniej doświadczonym - taka chyba idea tego typu forów czy się myle?

 

 

Dla takich osób jak najbardziej jest miejsce na forum - tylko w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, wierzysz że ktoś kto robi pięć aut rocznie nie ma z tego żadnego profitu?? Wg. mnie chodzi o to aby nagrody trafiały rzeczywiście do osób które robią to bo mają takie hobby. Dwa poziom merytoryczny wbrew pozorom wzrośnie bo każdy będzie miał na uwadze te ograniczenia. Trzy da to większą szansę nowym forumowiczom na wygranie konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla takich osób jak najbardziej jest miejsce na forum - tylko w innym dziale.

dział "projekty firm detailingowych"? Tam prezentują sie profesjonalne firmy-studia, a mi chodzi o użytkowników typu np. Marco czy Sucre, którzy przerabiają już konkretne ilości, ale dalej w ramach pracy hoobystyczno-garażowej - będzie 3 dział? Jeśli PSB będzie przeznaczone tylko do projektów konkursowych z zaproponowanymi ograniczeniami to czemu nie, ale wtedy przydałoby się też najzwijmy to PSB OPEN(z zakazem brania udziału w konkursie) dla szarej strefy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Tam prezentują sie profesjonalne firmy-studia

 

Nie , tam prezentują się wszyscy którzy regularnie robią projekty w sposób ciągły i komercyjny. I to że ktoś robi to w garażu a nie w profi studiu nie ma tu nic do rzeczy.

 

Czym się różni np. projekt kolego Marco od, dajmy na to zajonca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, Nie ma potrzeby tworzenia trzeciego działu. Albo ktoś robi auta komercyjnie, bierze za to pieniądze, ma założoną działalność gospodarczą i ponosi związane z tym koszta, albo robi swoje autko, mamy, taty i wstawia zdjęcia do działu "pokaż SWÓJ blask". Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla szarej strefy

Forum nie może promować szarej strefy.

 

 

Czym się różni np. projekt kolego Marco od, dajmy na to zajonca ?

Dobry przykład.

 

 

Od razu uprzedzę wypowiedzi szarej strefy typu "ale mi się nie opłaca płacić za reklamę bo ja z tego nic nie będę miał"- skoro nic z tego nie masz to nie ma tez potrzeby byś swoje prace wrzucał do PSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , tam prezentują się wszyscy którzy regularnie robią projekty w sposób ciągły i komercyjny. I to że ktoś robi to w garażu a nie w profi studiu nie ma tu nic do rzeczy.
czyli 7 konkretnych firm
Czym się różni np. projekt kolego Marco od, dajmy na to zajonca ?

dałem przykład pierwszy z brzegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jeśli ten dział się rozwinie w tym kierunku to git. Obawiałem się zniknięcia z forum wielu wartościowych prac które są już za "komercyjne i hurtowe" do nowego PSB, a za mało do działu profesjonalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też pozwolę sobie zabrać głos.

 

Nowe zasady -jestem na tak. To że na forum są "garażowi-dłubacze" jest jasne.

Sam "zrobiłem" kilka aut za gratyfikacje inną niż "dziękuję", ale jasne dla mnie jest też to, że nie powinno się popierać tzw. szarej strefy. To nie chodzi o jakąś krucjatę przeciwko "garażowym" usługom, bo one były, są i będą - ale nie można tego popierać i pomagać takim osobom w "promocji" - jak nie robią "lipy" to i tak nie narzekają na brak zajęcia.

Sam prowadzę działalność gospodarczą i krew mnie zalewa na "konkurencję" z kalkulatorem zamiast kasy fiskalnej.

 

 

Żeby nie przynudzać - albo legalna firma i do "projektów", albo prywatna praca i dział "P Swój B" a jesli "dłubiemy" dla Kogoś za flaszkę, kase, itp to zachowajmy to dla siebie - dla mnie jasne i już ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że promowanie szarej strefy jest złe. Wydaje mi się jednak, że Borkowi chodzi o to, że stracimy możliwość oglądania ciekawych relacji. Jeśli ktoś, kto nie jest firmą robi 5 aut w roku i ma 5 dobrych sprawozdań z pracy, to rozumiem, że ja zobaczę tylko trzy z nich, tak? Może panowie dobrym rozwiązaniem będzie „limit konkursowy”, gdzie w momencie nominacji do konkursu autor będzie poproszony o wybór maksymalnie dwóch innych, które mogą być zgłaszane do konkursu. Dwie pozostałe będą wyłącznie wzbogacały dział PSB i nie będą brane pod uwagę w zawodach. Od razu informuję, że ja mam tylko dwa auta w roku, oba swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jeśli ktoś, kto nie jest firmą robi 5 aut w roku i ma 5 dobrych sprawozdań z pracy, to rozumiem, że ja zobaczę tylko trzy z nich, tak?

 

Tak.

 

 

Zmian w maksymalnej ilości pokazywanych prac napewno nie bedzie w najbliższej przyszłości. Mówimy teraz o 5, zaraz zrobi się 7, bo to w końcu nie duża różnica etc etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Evo, rozumiem Waszą decyzję. Zastanawiało mnie tylko, co się stanie z „nadwyżką” dobrych relacji osób, które robią to hobbistycznie. Szkoda byłoby ich nie pokazywać wcale. Wiem, że mogą wrzucać do projektów firmowych, chociaż wątpię, by osoby bez działalności dołączyły do „firmowców”. Nowy regulamin PSB oceniam na plus, prorokując wzrost jakości prac. Trzeba się będzie po prostu dobrze zastanowić, którą relację wrzucić do działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś robi i dla siebie i komercyjnie to swoje może wrzucać do PSB a zarobkowe do tego działu dla firm?

:thumbdown:

 

Wax-Master zrobi 3 prywatnie a resztę w Swissvax :-] itd

 

...Propozycja bez sensu :thumbdown:

 

sorry, no właśnie jak odszedłem od kompa to w samochodzie pomyślałem, że to głupi pomysł xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o interpretacje tego zapisu z regulaminu;

Wszystkie relacje rozpoznane jako prace firm lub osób wykonujących prace zarobkowo również będą usuwane.

 

Dla przykładu, robiąc auto sąsiadowi, relacja będzie wrzucona do szufladki Kosz, ponieważ prawdopodobnie była to usługa zarobkowa?

 

Czy może będzie to na zasadzie; ten użytkownik niech sobie wrzuci relacje z auta sąsiada, a drugiemu usuniemy temat.

 

Regulamin jak najbardziej! tylko żeby był jasny i zrozumiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dla przykładu, robiąc auto sąsiadowi, relacja będzie wrzucona do szufladki Kosz, ponieważ prawdopodobnie była to usługa zarobkowa?

 

Czy może będzie to na zasadzie; ten użytkownik niech sobie wrzuci relacje z auta sąsiada, a drugiemu usuniemy temat.

 

 

Jeżeli władze uznają że dana osoba zajmuje się tym "ciut" częściej niż przeciętny amator, to temat ląduje w Koszu. Nie ma co ukrywać że chodzi tu głównie o osoby które jawnie przyznawały że robią auta klientom. Z firmami sprawa jest dużo prostsza , dojść do tego że praca jest robiona w firmie nie jest trudno.

 

Myślę, że to bez sensu, post jest postem, a co go promuje do wartościowego? Ale skoro tak jest to mi tam "rybka".

 

 

Post =/= post , tak jest na każdym forum gdzie istnieją działy nazwijmy to, rozrywkowe oraz takie które są w pełni merytoryczne. Doświadczenie pokazuje że w narodzie licznik postów wzbudza często dziwną chęć rywalizacji na tym polu , wyłączenie licznika w niektórych działach gdzie "nabijanie" przychodzi łatwo jest dobrą decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Post =/= post , tak jest na każdym forum gdzie istnieją działy nazwijmy to, rozrywkowe oraz takie które są w pełni merytoryczne. Doświadczenie pokazuje że w narodzie licznik postów wzbudza często dziwną chęć rywalizacji na tym polu , wyłączenie licznika w niektórych działach gdzie "nabijanie" przychodzi łatwo jest dobrą decyzją.

Nie tak dawno mieliśmy ekipę/liderów w nabijaniu postów w dziale "przywitaj się....".

Gdy zmiany weszły w życie z 200 czy 300 postów nagle na liczniku wybiło kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.