Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

W dziale Ogłoszenia Forumowiczów mógłby pojawić się dział Zamienię/Wymienię, bo coraz więcej ogłoszeń tego typu pojawia się w sprzedaży :)

Również jestem za powstaniem takiego działu. Kosmetyków trochę się nazbierało, a taki dział umożliwiłby bezgotówkowe wzbogacanie swojego arsenału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze umowic sie na prosty system ktory dziala na innych forach. Np przed tematem bedziemy stawiac literke oznaczajaca typ tranzakcji, np:

- sprzedam

[Z] - zamienie

- poszukuje informacji

Do tego dobrze by bylo by po zamknieciu tranzakcji dopisywac do tematu np [sprzedane] by oznaczac, ze oferta nie jest juz wazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy dałoby radę wprowadzić taki system, aby nowi użytkownicy mogli pisać dopiero po minimum 5h czytania na forum? Oraz aby przed założeniem tematu lub napisaniem czegokolwiek musieli zaliczyć prosty test składający się z 10 pytań na temat kosmetyki samochodowej?

 

Oszczędzi to durnych tematów i jednorazowych zapaleńców, zagorzałych wyznawców Plak-a, pasty Tempo i ścierek do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dałoby radę wprowadzić taki system, aby nowi użytkownicy mogli pisać dopiero po minimum 5h czytania na forum? Oraz aby przed założeniem tematu lub napisaniem czegokolwiek musieli zaliczyć prosty test składający się z 10 pytań na temat kosmetyki samochodowej?

 

Oszczędzi to durnych tematów i jednorazowych zapaleńców, zagorzałych wyznawców Plak-a, pasty Tempo i ścierek do podłogi.

+1

codziennie są te same problemy z nowymi użytkownikami wynikające z ich lenistwa:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy na forum, ciągle czytam, staram się wszystko ogarnąć co nie jest łatwe, jade cały czas na szukajce i dalej czytam choć przyznam szczerze że już chciałbym wszystko wiedzieć i znać odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania, które póki co zapisuje na kartce i zadam dopiero jak nie znajdę na nie odpowiedzi.

 

Jednakże jestem członkiem Klubu Hondy Accord i na naszym forum jest to też dosyć powszechne zjawisko, rejestracji w celu uzyskania odpowiedzi na pytania bez czytania forum, lub podania ogłoszenia o sprzedaży samochodu (często w 5 minut po rejestracji), uważam że pomysł SJake, jest bardzo dobry i już gdzieś się znim spotkałem bodajże na forum dotyczącym instalacji gazowych, tam pierwszego posta czy pierwszy temat można założyć dopiero po bodajże 5 dniach od rejestracji co skutecznie blokuje zadawanie powtarzających się pytań (i działa bo w końcu po 3 dniach znalazłem wszelkie odpowiedzi na moje pytania).

 

Tak więc szanowni administratorzy, może czas coś zmienić??

 

A swoją drogą RESPECT za kopalnie cennej wiedzy na tym forum, mam nadzieję że w końcu będę jednym z was i również innym będę służył radą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie lepszym rozwiązaniem będzie blokada pisania postów przez nowych użytkowników przez x dni oprócz jednego tematu - pytania laików czy coś w tym stylu.

Może warto też pomagać ludziom którzy wchodzą na forum tylko jednorazowo bo mają jakiś problem i szukają szybkiej odpowiedzi. Na posty nowych nikt nie MUSI odpowiadać ale jeśli ktoś ma chęć to dlaczego mu tego nie umożliwić ? A usystematyzuje to trochę aktywność przypadkowych gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wcześniej wspomniano, na większość pytań są już odpowiedzi, a nowi użytkownicy najczęściej z lenistwa nie używają szukajki, lub nie czytają postów mających po kilkanaście stron co często było by szybsze niż czekanie na pytanie zadane na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem że dla mnie to wsio ryba...jednak wolałbym zeby zostało jak jest. Mimo że wiekszośc tematów sie powtarza to śa tez tacy ludzie c o na prawde chca sie na szybkiego czegos dowiedziec i nie widze w tym nic zlego. Poprostu wchodza i pytaja, owszem jesli chca sie dowiedziec czegos co juz setki razy było powtarzane i maglowane na forum to troche wkurza, ale wtedy wystarczy takiego delikwenta olac i nic mu nie odp.

Tak samo dział sprzedam, kiedys na innym forum "e-kolega" se zarejestrowal tylko w jednym celu aby sprzedac dvd do samochodu po na prawde dobrej cenie...dzieki temu kupiłem fajnego kenwooda za grosze. Wiec mysle ze czasem Ci nowi moga tez wnieś cos ciekawego i nie widze potrzeby aby ich blokowac na 5 dni czy cos w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
wtedy wystarczy takiego delikwenta olac i nic mu nie odp.

 

Problem w tym że na forum jest kółeczko wzajemnej pomocy które nie przepuści nikomu. I nowi widząc to nie staraja się szukać, bo widzą ze na forum są osoby które i tak odpiszą na dany temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nowi widząc to nie staraja się szukać, bo widzą ze na forum są osoby które i tak odpiszą na dany temat.

 

Jesli maja na to czas i ochote to ich sprawa. Ale w wolnej chwili admini moga takie tematy usunac celem oczyszczenia forum z zbednych tematów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy shout-box

 

Wydaje mi sie że i on nie rozwiąze problemu bo rzadko który z nowych userów tam zaczyna swoje pisanie...

Fajne rozwiązanie jest właśnie stworzyć taki dział dla nowych w którym moga stawiać swoje pierwsze kroki i pisać sami z soba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak ustawic bb2, aby na poczatku mogli pisac tylko na SB? Ewentualnie ustalic w regulaminie, ze to SB jest miejscem pomocy dla nowych uzytkowników.

Fajne rozwiązanie jest właśnie stworzyć taki dział dla nowych w którym moga stawiać swoje pierwsze kroki i pisać sami z soba :lol:
Pewnie i fajne, tyle tylko, ze może miec mało wspólnego z rzeczową pomoca. Jak w powiedzeniu: wiódł ślepy kulawego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Łukasza i Kuflika, kiedyś był temat odnośnie zniżek w zagranicznych sklepach. Pamiętam, że był rabat w Shineramie i innych? Czy możecie przywrócić/stworzyć znowu ten temat? Bo może użytkownicy zrobiliby jakieś zakupy, ale nikt nie wie co, gdzie, ile i na jakie hasło...czy to jeszcze aktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.