Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak wygląda to od strony technicznej ale dobrą opcją było by dodanie notki pod nickiem takiej jak pomógł i wartość liczbowa tak w tym przypadku - testował i np 3/3 - ile próbek otrzymał i ile testów przeprowadził. Było by widać czy dany użytkownik często zgłasza się do testów i czy rzetelnie się z nich wywiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Evo, otworzcie watek z dyskusja nt. działu sprzedam, to nie beda sie "syfy" roznosic po innych miejscach. Bo na wiele pytan nie pojawily sie odpowiedzi, wbrew temu co pisze szanowny naczelny pomaranczowy.
Temat na razie zakończony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, dziekuje za propozycje i oczywiscie przesle pytania, ktore mi sie nasunely. Mam nadzieje, ze nie jest ona skierowana wylacznie do mnie i kazdy z uzytkownikow bedzie mogl przeslac do Was swoje pytania i ze nie pozostana one bez odpowiedzi. Mysle, ze dla porzadku powinne one pojawiac sie w jednym miejscu: np. w tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można by było stworzyć odrębnego działu w giełdzie na "zakupy grupowe" i tam np. daje ogłoszenie , że chce kupić galon apc i szukam 2 chętnych do podziału?

 

Wyodrębnienie takich ogłoszeń do osobnego działu było by fajne i szybko można by było wyszukać "spółdzielnie" na środki które nas interesują

 

Sklepy też powinny być zadowolone bo to wpłynie na wielkość sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy istnieje możliwość, aby dział „sprzedam” powrócił do dotychczasowych zasad, np. w zakresie użytkowników prywatnych?

 

2. Ponoć sprzedaż części kosmetyku w opakowaniu zastępczym jest nielegalna. To poważne oskarżenie, dlatego proszę o konkretne podanie podstawy prawnej, szczególnie w zakresie osób prywatnych nieprowadzących DG. Jeśli takiej podstawy nie ma lub administracja/właściciel forum jej nie zna, to proszę o jasne potwierdzenie tego faktu.

 

3. Dlaczego Administracja/właściciel forum jest przekonana o nieuczciwości ogółu sprzedających i zakłada "chrzczenie" produktów? Czy dozwolona w nowym regulaminie sprzedaż części produktu (tyle, że w oryginalnym opakowaniu) uniemożliwia takie praktyki nieuczciwym sprzedającym?

 

4. Administracja/właściciel forum przekonuje, ze cała akcja jest dla dobra użytkowników, choć jak widać użytkownicy mają na ten temat swoje zdanie. W każdym razie, nikt nie lubi jak robi mu się dobrze na siłę - dlaczego nie spróbowano w jakikolwiek sposób skonsultować tego z nami np. poprzez ankietę? To chyba najlepszy sposób, aby dowiedzieć się co jest dla nas dobre, a co nie.

 

5. Czy możliwe będzie dawanie linków do allegro lub innych www z „testerem” niezgodnym z aktualnym regulaminem? Czy dawanie takich linków w wątku np. „polowanie na okazje” jest również niezgodne z regulaminem?

 

 

i pytania dotyczące hipotetycznych sytuacji:

 

6. Mam opakowanie np. Zymol Bathe, zużyte w 1/3. Nie podoba mi się, bo mam na niego alergię. Chcę odsprzedać zawartość, ale z chcę zatrzymać to piękne opakowanie. Czy jest to niezgodne z regulaminem?

 

7. Co z sugerowaniem sprzedaży „testerowych” ilości np. „sprzedam galon 303 Areospace Protectant, cena 400 zł (jeśli masz inne pomysły zapraszam na priv)” Czy jest to niezgodne z regulaminem?

 

8. Czy dawanie ogłoszenia typu: „zamienie 100 ml Zymol Bathe w opakowaniu zastępczym na 100 ml Meguiars NXT Wash + zegarek z kukułką” jest niezgodne z regulaminem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało udzielam się na forum, niemniej sytuacja z dziale Giełda sprowokowała mnie do zadania następującego pytania. Skoro sprzedaż kosmetyków w zastępczych opakowaniach jest niezgodna z prawem (nie podano żadnej podstawy prawnej), to dlaczego poprzez forum promuje się działania niezgodne z prawem, polegające na myciu aut poza wyznaczonymi do tego miejscami ? W wielu działach np. Pokaż swój blask czy w dziale Testy można znaleźć zdjęcia aut, na prywatnych posesjach pod którymi wsiąka w ziemie chemia użyta do ich umycia. Mam podać podstawę prawną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sklepy/partnerzy forum zobowiązlay się że, nie będą przy zakupie dawac zadnych probek?
,

Chodzi o SPRZEDAŻ próbek, nie ich rozdawanie.

Czemu tyle osób ma problem ze zrozumieniem słowa SPRZEDAŻ to ja nie rozumiem;/

 

Drogi Maćku, nie irytuj się, chciałem tylko o to zapytać, bo wydawało mi się, że cały ten raban powstał w skutek garażowego/nielegalnego/nieprofesjonalnego/ - ROZLEWANIA/DZIELENIA/ kosmetyków samochodowych. Tak mnie zastanawia teraz pewna kwestia, że jeśli chodzi tylko i wyłącznie o SPRZEDAŻ to jeśli w dziale giełda pojawi się ogłoszenie "ODDAM 100ml czegos tam za free" to będzie to zgodne z regulaminem ?

Całe to zamieszanie będzie sprzyjało rozwojowi szarej strefy :-] a handel probkami i tak bedzie i tak...

 

peace :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze - usunąłem z tego wątku wszyatkie wpisy będące często obraźliwą dla administratorów i moderatorów tego forum (a także jego założycieli i partnerów) pyskówką oraz jałowe komentarze.

Tak jak podkreśliłem na początku - czekamy na pytania, to nie jest miejsce na prowadzenie dyskusji dotyczącej nowego regulaminu działu giełda. Taka dyskusja miała już miejsce wczoraj, ale jak się okazało, użytkownicy biorący w niej udział w większości byli łaskawi wykazać się zapędami awanturniczymi i skłonnością do insynuacji.

 

Szanujmy się nawzajem, szanujmy swój czas i nerwy.

 

Zatem czekamy na pytanie związane z działaniem forum oraz pomysły na usprawnienie serwisu, zaś wątek dyskusyjny proponuję przenieść bądź do stosownych tematów bądź na inną płąszczyznę.

Wszystkie posty nie zawierające pytań/pomysłów/próśb do administracji będą już nie tyle przenoszone do kosza, co kasowane.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestrując się na tym forum zaakceptowaliście regulamin i zawarte w nim postanowienia. Naturalną sprawą jest, że regulamin ulega modyfikacjom i ciągle ewoluuje, oczywiście użytkownicy mogą się z nim nie zgadzać i mieć pewnie wątpliwości, ale zostało postanowione i raczej wątpię aby pod wpływem kilku pieniaczy został on zmieniony.

 

Sklep który chce sprzedawać samplery również nie musi się ogłaszać na tym forum, są przecież dziesiątki innych kanałów zbytu. To że tu jesteśmy (sprzedawcy), to nasz świadomy wybór co niesie za sobą akceptację warunków jakie przedstawił nam administrator tego miejsca. Warunki są jasne i przejrzyste.

 

Nie będę przedstawiał paragrafów, że sprzedaż sampli jest niezgodna z prawem bo nie wiem który to jest, ale dla dociekliwych mogę poprosić moją rodzinną kancelarię o przygotowanie stosownego dokumentu. Aktualnie wystarczy mi świadomość tego, że każdy produkt chemiczny powinien mieć polską etykietę z informacjami o sposobie użytku i zagrożeniach z nim związanych (zapraszam do byle marketu na półkę z chemią). Drugą sprawą jest karta charakterystyki produktu jako dokument który powinien mieć każdy taki produkt wprowadzony do obrotu. A teraz powiedzcie mi co się stanie jeśli wasze dziecko napije się takiego czegoś fajnego kolorowego co stało półce w garażu, może być wielkie nieszczęście. Do kogo będą pretensje i roszczenia? Do sprzedawcy. W ten sposób producenci i sprzedawcy zabezpieczają siebie i Was przed takimi sytuacjami. Na rozlanym samplerze takich informacji nie ma.

Kolejna sprawa to konfekcjonowanie bez zgody producenta jest niezgodne z prawem.

Jeśli ktoś chce wypróbować produkt to zapraszam. Udostępnię i opowiem wszystko co o nim wiem jednocześnie sprzedając swoją wiedzę, jak się spodoba to kupisz, jak nie to poszukam wspólnie czegoś innego. Nie będę sprzedawał samplerów bo ktoś by chciał za 100 pln obkupić się po szyję i mieć przekrój całego sklepu, nie po to zakładałem ten biznes. Jeśli jest wprowadzanym nowy produktu na rynek to sprzedawcy często puszczają w sieć kilka próbek a "testerzy" obowiązują się do przedstawienia wyników testów na forum. I 90 % tego nie robi. A to wszytko nas kosztuje i wierzcie mi nie zarabiamy na usługach i sprzedaży grubych milionów, kto prowadzi biznes i umie liczyć to rozumie o czym mówię.

 

Temat uważam za wyczerpany, testerów na tym forum nie będzie, taka jest wola administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, xeper zapewne zapewne czeka na odpowiedzi na swoje pytania z poprzedniej strony tego tematu

Zatem czekamy na pytanie związane z działaniem forum oraz pomysły na usprawnienie serwisu
alez prosze :) była proponowana kilka stron (2-3) wcześniej zmiana silnika forum wraz z podana propozycja rozwiazania tej materii - jak dotad bez odpowiedzi, jak rownież kwestia o która sami partnerzy zabiegali/zabiegaja (choc nie wiem czy nadal) czyli ranking testujacych, punkty za testowanie (czyli podejrzewam ze chodzi o dodatkowe pole POD avatarem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4ciek, a ja czasem obok detailingu i forum kosmetykaaut mam jeszcze jakieś życie. no patrz Ty, kto by pomyślał! odpowiedzi będą, jak będę/będziemy mieli czas je napisać.

 

@kanar - dziękuję za bardzo rozsądny głos, nie mam już siły tłumaczyć się z decyzji, która równie dobrze mogłaby być obwieszczona bez jakiegokolwiek uzasadanienia, a jak się nie podoba, to ban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę przedstawiał paragrafów, że sprzedaż sampli jest niezgodna z prawem bo nie wiem który to jest, ale dla dociekliwych mogę poprosić moją rodzinną kancelarię o przygotowanie stosownego dokumentu. Aktualnie wystarczy mi świadomość tego, że każdy produkt chemiczny powinien mieć polską etykietę z informacjami o sposobie użytku i zagrożeniach z nim związanych (zapraszam do byle marketu na półkę z chemią). Drugą sprawą jest karta charakterystyki produktu jako dokument który powinien mieć każdy taki produkt wprowadzony do obrotu. A teraz powiedzcie mi co się stanie jeśli wasze dziecko napije się takiego czegoś fajnego kolorowego co stało półce w garażu, może być wielkie nieszczęście. Do kogo będą pretensje i roszczenia? Do sprzedawcy. W ten sposób producenci i sprzedawcy zabezpieczają siebie i Was przed takimi sytuacjami. Na rozlanym samplerze takich informacji nie ma.

Kolejna sprawa to konfekcjonowanie bez zgody producenta jest niezgodne z prawem.

 

Podpisujemy sie pod tym. Cala sprawa nie jest tak prosta i kolorowa jak moglaby sie wydawac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeper o co ci w ogóle chodzi? Jest info na etykiecie, że produkt jest szkodliwy czyli użytkownik końcowy musiał kupując się z nią zapoznać i nie może zaskarżyć sprzedawcy, ew. producenta o to, że dziecko się zatruło, jasne? No to czyja to wina? Jasna sprawa, że rodzica który nie upilnował dziecka. I nie pisz, że się dziecka nie da upilnować bo mam w domu i dziecko i tyle kosmetyków, że stoją wszędzie po szafach. Co jeszcze mam ci wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.