Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy może mieć swoje zdanie, więc i ja się wypowiem.

 

Według mnie nowy regulamin jest nie do końca przemyślany.

 

"Nie chcecie promować szarej strefy" jakto piszecie, jest śmieszne. Myślicie, że przez to, że ktoś wrzuci powiedzmy 10 relacji na rok zwiększy mu ilość chętnych? Bo według mnie nie.

Moim zdaniem jak ktoś ma pojechać do profesjonalnej firmy i zapłacić kilka k zł, to i tak pojedzie, żaden "garażowy" detailer nie odbierze Wam Firmom klijenta, chociaż słyszałem o jednym takim.

 

Żeby to dział "Projekty firm detailingowych" wrzucał niewiadomo ile to relacji to ja rozumiem kaganiec na dział PSB, ale że zaszczycają nas od święta jakąś relacją to moim strzał w stopę dla forum.

 

Rozumiem, czyszczenie dział PSB z relacji typu "umyłem sobie auto i jest fajnie", ale ograniczanie wrzucania pożadnych relacji już nie. Wątpię, aby ktoś teraz z forumowiczów strasznie płakał, że nie będzie miał klijentów bo przecież nie będzie się mógł "reklamować" . Nikt nie wrzucał na forum relacji z prac w tym celu, przynajmniej ja. Większość osób wchodzi na forum tylko dla działu PSB, a nie po raz tysięczyny czytać teksty w stylu "jaki wosk na zime" , "jaki wosk do czarnego auta" itd. Teraz gdy zmniejszy się znacznie ilość konkretnych relacji, dużo osób będzie wchodziło raz na tydzień na forum bo niby po co częściej. Mnie to wcale nie martwi, nie moje forum.

Wiem po sobie, że do detailingu/polerowania aut zachęciło mnie kiedyś właśnie sporo wrzucanych relacji w PSB. Tak było pewnie u większości, co przecież odbija się na kupowaniu całego sprzętu i kosmetyków.

 

Tyle ode mnie. To tylko moje skromne zdanie i raczej ostatni post na forum.

Powodzenia i życzę dużego ruchu w PSB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Myślicie, że przez to, że ktoś wrzuci powiedzmy 10 relacji na rok zwiększy mu ilość chętnych? Bo według mnie nie.

 

Oczywiście że zwiększy, nie wiem co w tym dziwnego. Mnóstwo osób chętnych do oddania auta do zrobienia wchodzi do PSB, widzi że ktoś ciągle wrzuca relacje więc zapewne zajmuje się tym na codzień, to czemu by nie poprosić takiej osoby o zrobienie auta...

 

oim zdaniem jak ktoś ma pojechać do profesjonalnej firmy i zapłacić kilka k zł, to i tak pojedzie, żaden "garażowy" detailer nie odbierze Wam Firmom klijenta, chociaż słyszałem o jednym takim.

 

 

A moim zdaniem nie do końca masz pojęcie o klienteli takich firm i ich zapatrywaniu się na wydawanie pieniędzy na usługę. Pomijam fakt że ceny niektórych userów z PSB były zbliżone do cen niektórych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie chcecie promować szarej strefy" jakto piszecie, jest śmieszne. Myślicie, że przez to, że ktoś wrzuci powiedzmy 10 relacji na rok zwiększy mu ilość chętnych? Bo według mnie nie.

 

Dla mnie nie ma w tym nic śmiesznego. Z jakiej racji, forum traktujące o profesjonalnej kosmetyce samochodowej, ma pomagać w reklamie ludzi działających w w/w szarej strefie? Idąc dalej, czy wrzucanie relacji zwiększy ilość chętnych? Zdecydowanie tak. Przyjrzałbyś się dobrze temu działowi, to zauważyłbyś jak często padały pytania w stylu "ile wziąłbyś za samochód X" albo "mnie też przydałoby się odświeżyć auto, poszło PW"

 

Moim zdaniem jak ktoś ma pojechać do profesjonalnej firmy i zapłacić kilka k zł, to i tak pojedzie, żaden "garażowy" detailer nie odbierze Wam Firmom klijenta, chociaż słyszałem o jednym takim.

 

Pogląd, jakoby wszystkie firmy kasowały za wszystkie usługi "kilka k zł" jest dla mnie rzeczą niebywale zdumiewającą... Nie ukrywam, fajnie by było ;-)

 

A tak na serio - w dzisiejszych czasach ludzie patrzą zdecydowanie bardziej na cenę, niż na jakikolwiek inny aspekt usługi. Nie ważne że w garażu, bez ubezpieczenia, że bez inspekcji IPA i że swirle i hologramy zamaskowane toną żółtego korka czy innego white diamonda. Pomijam już dyskusyjny profesjonalizm wykonania takiej usługi. Ważne, że w momencie odbioru się świeci, a zapłaciliśmy 350zł, gdy Ci zdziercy z firmy X chcieli od nas 2x tyle, a przecież efekt taki sam.

 

W wielu aspektach oczywiście masz rację, przerabiane setki razy "woski do jasnego lakieru", "poszukiwacze wetlooku" czy "różnica przy nakładaniu natural looka w godzinach porannych a południowych", masz też prawo do swojego zdania - ja go absolutnie nie neguję, tylko wyrażam swoje :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że przez to że wrzuciłem na forum kilkanaście relacji, miałem z tego powodu jakiegoś klijenta wiecej :?: Nie i to na pewno nie z powodu cen. Takich osób jak ja jest na forum sporo.

 

A moim zdaniem nie do końca masz pojęcie o klienteli takich firm i ich zapatrywaniu się na wydawanie pieniędzy na usługę. Pomijam fakt że ceny niektórych userów z PSB były zbliżone do cen niektórych firm.
Jeszcze byś się zdziwił ile wiem na ten temat, ale to nie jest temat na to forum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli robi coś innego, a to tylko 'przy okazji', ale wystawiając FV?

Opłaty są tak niskie, że chyba można sobie pozwolić na to- bo uwierz- zwróci się.

Nawet ja nie wrzucając relacji, nigdzie nic nie oferując dostałem kilkanaście ofert auto do zrobienia;)

To forum na prawdę załatwia klientów dla ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja nie wrzucając relacji, nigdzie nic nie oferując dostałem kilkanaście ofert auto do zrobienia;)

To forum na prawdę załatwia klientów dla ludzi.

Jestem ciekawy jak odpisujesz na PW ludziom, którzy oczekują zrobienia auta za 3-4 stówki? Bo właśnie większośc takich ludzi pisze PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej racji, forum traktujące o profesjonalnej kosmetyce samochodowej, ma pomagać w reklamie ludzi działających w w/w szarej strefie?

Uhm... ja sądziłem, że to jest przede wszystkim forum entuzjastów, niekoniecznie profesjonalistów. Ci mają swój dział. Nie widzi mi się, ażeby nagle wszyscy promowani do rangi Mastera użytkownicy, pokazujący swoje prace w PSB, założyli działalność gospodarczą o charakterze kosmetyka aut i wystawiali się w dziale dla firm.

 

Tak BTW rangi Master - przydałoby się wreszcie oficjalne wyjaśnienie, co to, dla kogo to i jaka władza/odpowiedzialność się z tym wiąże (ewentualnie "ile to będzie kosztować").

 

Przyjrzałbyś się dobrze temu działowi, to zauważyłbyś jak często padały pytania w stylu "ile wziąłbyś za samochód X" albo "mnie też przydałoby się odświeżyć auto, poszło PW"

Jeśli się nie mylę, to od tego są moderatorzy, żeby podobnego rodzaju interesów pilnować. Choć od tego niedaleka droga do cenzurowania PW.

 

Pogląd, jakoby wszystkie firmy kasowały za wszystkie usługi "kilka k zł" jest dla mnie rzeczą niebywale zdumiewającą... Nie ukrywam, fajnie by było ;-)

Jak ze wszystkim: jest Polska A i Polska B. W Warszawie droższy jest nawet towar pierwszej potrzeby, jakim bez wątpienia jest wódka :P

 

A tak na serio - w dzisiejszych czasach ludzie patrzą zdecydowanie bardziej na cenę, niż na jakikolwiek inny aspekt usługi. Nie ważne że w garażu, bez ubezpieczenia, że bez inspekcji IPA i że swirle i hologramy zamaskowane toną żółtego korka czy innego white diamonda. Pomijam już dyskusyjny profesjonalizm wykonania takiej usługi. Ważne, że w momencie odbioru się świeci, a zapłaciliśmy 350zł, gdy Ci zdziercy z firmy X chcieli od nas 2x tyle, a przecież efekt taki sam.

Tacy fachowcy się na tym forum nie ogłaszają (skoro już przyrównaliśmy dział PSB do ogłoszeń). Tubylcy z miejsca rozpoznają fuszerkę.

 

Nawet ja nie wrzucając relacji, nigdzie nic nie oferując dostałem kilkanaście ofert auto do zrobienia;)

Bo... jesteś moderatorem, w sensie osobą, która zna się na tym najlepiej?

 

Co do sedna mojej wypowiedzi, nie jestem zwolennikiem obostrzeń i ograniczeń na forum publicznym. Gdyby to był klub, zamknięte grono - w porządku, rules are rules, deal with it. W którymś wątku kadra nadzorcza pisze, że bezpowrotnie minęły czasy, gdy na PSB były dwa wątki na krzyż i kilku raptem bywalców. Teraz dział ów może nie tętni życiem, ale sporo się w nim dzieje. Ludzie się uczą, chwalą swoim dorobkiem, wymieniają spostrzeżeniami na konkretnych przykładach. Jak powiedział Stwórca, to jest dobre.

 

Złe i pokrętne jest natomiast stawianie jakichkolwiek (tu przybieram ton filozofująco-teoretyzujący o zabarwieniu prowokatorskim) zakazów apriorycznie pod pretekstem ochrony potencjalnie poszkodowanych przedsiębiorców i walki z szarą strefą. Na takiej samej zasadzie należałoby zdjąć popularny ostatnio krzyż, gdyż jest dyskryminujący dla osób innego wyznania... Albo zakazać sprzedaży alkoholu, albowiem może prowadzić do niepożądanej aktywności jednostek nadpobudliwych... Albo, jak w brodatym dowcipie z bacą, pozbawić męską populację przyrodzenia w trosce o dobro potencjalnych ofiar gwałtu.

 

No. To było w moim stylu: dużo słów, wielkie idee, zero konkretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm... ja sądziłem, że to jest przede wszystkim forum entuzjastów, niekoniecznie profesjonalistów.

 

Z jakiej racji, forum traktujące o profesjonalnej kosmetyce samochodowej, ma pomagać w reklamie ludzi działających w w/w szarej strefie?

 

Nie chodziło mi o forum dla profesjonalistów, a o forum na swój sposób profesjonalne. Traktujemy tu o kosmetykach innej ligi niż markety. Analogicznie, to forum jest bardziej odpowiednikiem jednego z szanowanych for fotograficznych, niźli forum fotografii telefonami komórkowymi ;-)

 

Tacy fachowcy się na tym forum nie ogłaszają (skoro już przyrównaliśmy dział PSB dogłoszeń). Tubylcy z miejsca rozpoznają fuszerkę.

 

A ja mogę zapewnić Cię ze 100% pewnością, że ogłaszają. Wiem, bo poprawiałem :thumbdown:

Może być to odosobniony przypadek, jeden na 1000, ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to odosobniony przypadek, jeden na 1000, ale jest.

You just proved my point :)

 

Takie osobliwości trafiają się zawsze i wszędzie. Jeżeli ktoś ma wypucować komuś samochód za pieniądze, to i tak to zrobi, czy się na tym forum prezentuje, czy też nie. Nawet lepiej, że się prezentuje, gdyż poziom jego pracy można łatwo zweryfikować. I do takiego zweryfikowanego detailera nikt więcej nie pójdzie, zostawić kasy i wspomóc szarej strefy.

 

W związku z powyższym, mając też na uwadze wyższość tego forum nad klubem miłośników pasty tempo, dalej nie widzę, w jaki sposób nie ograniczanie aktywności użytkownim na forum miało by być równoznaczne z pomocą tzw. szarej strefie.

 

Jeszcze takie głupkowate dywagacje: przyszedł do mnie człowiek (nazwijmy go kolegą albo wręcz kuzynem, w nawiązaniu do dawnej afery z napisami do filmów) i poprosił o "wyszlifowanie lakieru", a ja spełniłem jego prośbę z czysto egoistycznych pobudek zdobywania doświadczenia i chęci oderwania się od codziennej pracy. Za dzieło skończone wziąłem kasę na pokrycie kosztów własnych, plus coś ekstra (na zasadzie co łaska, ale najlepiej nie mniej niż...). Podatku od dochotu nie odprowadziłem, gdyż cały zysk ekstra przepiłem (czyli równie dobrze kolega kuzyn mógłby mi zapłacić w nominałach o pojemności 0,5 litra, a jak od tego odprowadzić 40%, to jeszcze się ktoś pogniewa). Z pracy jestem zadowolony na tyle, że chciałbym się swoim dokonaniem podzielić z innymi, podobnie ukierunkowanymi bytami wirtualnymi. Czy to oznacza, że mam relację z zajścia umieścić w dziale dla firm, czy nie zamieszczać jej wcale, ponieważ wstawienie wątku do PSB groziłoby mi banem?

 

Ja wiem, że tok rozumowania naiwny (żeby nie mówić durny), ale randze problemu chyba nie umniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że mam relację z zajścia umieścić w dziale dla firm, czy nie zamieszczać jej wcale, ponieważ wstawienie wątku do PSB groziłoby mi banem?

 

Sprawajest prosta, nie prowadzisz dzialalnosci, ladujesz relacje do PSB. Zrobisz furki 15 czy 20 kolegom, wybierzesz z nich 3 z ktorymi miales najwieksza zajawke i podzielisz sie spostrzezeniami z innymi. Pozwoli Ci to pochwalic sie pracami z krorych jestes najbardziej zadowolony, zwiekszy poziom merytoryczny forum bo napiszesz o tym z czym miales najwiekszy problem lub co przynioslo Ci najwieksza satysfakcje, zamiast: "opie***m wczoraj fure kuzynowi - nie bylo czasu na focie wiec cieszcie sie tym co jest".

 

 

@Czerw, forum jest miejscem wymiany doswiadczen, jezeli chcesz z niego tylko brac, a nic nie dawac w zamian, to moze faktycznie lepiej czytac pudelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czerw, forum jest miejscem wymiany doswiadczen, jezeli chcesz z niego tylko brac, a nic nie dawac w zamian, to moze faktycznie lepiej czytac pudelka.
Nie zrozumiałeś chyba mojej wypowiedzi. Wiec Ci napisze to jeszcze raz, że ja dzięki wrzuceniu swoich relacji nic nie miałem i nawet nie miałem zamiaru w ten sposób zyskiwać klientów. Robiłem to tylko właśnie dla wymiany doświadczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast inną sprawę. Otóż forum zaczyna przypominać targ i traci swoją stronę merytoryczną. Zaglądam codziennie i staram się ogarnąć większość nieprzeczytanych tematów. Niestety, codziennie dochodzi kilkset postów, większość to offtop, który jest zmorą! Tematy o pierdołach lub wątki "luźne rozmowy" służące do nabijania postów psuje obraz forum, które na początku było rzeczowe i ciekawe. Sorki, ale jest coraz gorzej i przeczytanie czegoś ciekawego graniczy z cudem. Klikasz "pokaż nieprzeczytane" i ciekawych postów jest kilkanaście, kilkadziesiąt? Reszta to spam, offtop, sztuczny tłum utrudniający przeczytanie czegoś na temat!

 

Nawet tutaj dyskusja o regulaminie i 40 x to samo pytanie dlaczego tak a nie inaczej? Po co?

 

Nie wiem, zacznę klikać ignory, może coś sie poprawi.

 

Pozdrawaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.