Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zwrócić uwagę szanownego grona administracji na działalność moderatorską pana Piotra @Pajko. Nazajutrz po wyborach do Parlamentu Europejskiego w wątku "Co mnie dziś wkurzyło?" w "Luźnych rozmowach" pojawił się post, w którym jeden z użytkowników wyraził niezadowolenie z wyników wyborów. I ja się tam wypowiedziałem. Wkrótce jednak przyszedł pan Piotr i zagroził sankcjami za kontynuowanie tego tematu. Nikt więc tego nie robił. Ja wypowiedziałem się tylko, w sposób absolutnie wyważony, na temat samego blokowania wypowiedzi na tematy polityczne - nie wskazując na czyjekolwiek sympatie. Wyraziłem swoje zdanie, że powinno to być dopuszczone, na równi z innymi wątkami, które nie stanowią tematyki forum (po to zresztą istnieje dział "Luźne rozmowy" - jak sama jego nazwa wskazuje), byle z zachowaniem merytoryki i kultury wypowiedzi. W zamian otrzymałem tygodniowe "ostrzeżenie" z zablokowaniem możliwości pisania, również wiadomości prywatnych.

W związku z powyższym pozwolę zadać sobie pytania:
1. Czy moderator @Pajko zna regulamin obowiązujący na forum? Regulamin ten precyzuje niedozwolone treści w punktach 7. i 8. i nie wspomina o wątkach politycznych, o wyrażaniu opinii związanych z nimi - takoż.

2. Czy moderator @Pajko ukarał osoby, które zareagowały na moją wypowiedź, stanowiącą podstawę do "ostrzeżenia"? Naciśnięcie "Lubię to" jest równoważne z wyrażeniem poparcia, ergo powieleniem mojego stanowiska.
3. Dlaczego moderator @Pajko pozostawił posty związane z dyskusją na tematy polityczne? Jeżeli się zreflektuje, to w razie czego mam w telefonie zrzuty ekranu zrobione wkrótce po otrzymaniu "ostrzeżenia".

Dodam, że gdy na przełomie 2016 i 2017 roku na forum istniał wątek polityczny, napisałem jednemu z użytkowników, a konkretniej - panu @W1Michal co uważam na temat jego wypowiedzi. Dodałem "z pełną świadomością możliwości zbanowania" i niemal natychmiast dostałem bana okraszonego komentarzem, mniej więcej (cytuję z pamięci) "wiedziałeś za co dostajesz". Komentarz ten zawierał błędy ortograficzne, ale w tamtej wersji forum nie widać było kto nakłada bana, więc również skłaniam się ku temu samemu moderatorowi.

Reasumując - szanowni Państwo z grona administracji, czy pozwalają Państwo, by jeden z funkcyjnych rozmieniał się na drobne, "moderując" bez względu na treść regulaminu, za to z dużym prawdopodobieństwem z uwzględnieniem własnych przekonań (ergo stronniczo), sprowadzając to skądinąd merytoryczne forum, pełne inteligentnych i doświadczonych użytkowników na manowce, na których legły fora skupiające osoby o określonych przekonaniach tak silnie, aż zaczęły zjadać własny ogon?

Moim zdaniem postawa moderatora @Pajko nie licuje z powagą tego forum. Pozostawiam pod rozwagę. Pozdrawiam.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z tym że żadne tematy polityczne nie powinny być poruszane na tym forum. Traktuję to forum jako odskocznia i nie uśmiecha mi się by było tutaj o tym pisane, polityka jest wszedzie, telewizja, gazety, internet i nawet social media. Trzymajmy się zdała od tego tematu chociaż tutaj 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był raz otwarty temat polityczny.... pamiętam co tam się działo. Po jaką cholerę znów to gówno ruszać? Zaczyna się kulturalnie a kończy na wyzwiskach. Bez sensu. Również jestem za tym żeby ten temat nie był tu poruszany. Co do samej interwencji moderatora to już sprawa administracji a nie moja więc nic mi do tego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie @Michał126 , bo widzę że robisz Pan osobiste podjazdy bardzo chętnie odniosę się KRÓTKO do twoich elaboratów i napisanych piękną polszczyzną rozwiniętych myślowo wypowiedzi . Pozwól że zrobię to cytując Twoje pięknie napisane wypowiedzi . 

20 godzin temu, Michał126 napisał:

Wkrótce jednak przyszedł pan Piotr i zagroził sankcjami za kontynuowanie tego tematu. Nikt więc tego nie robił

Teraz uwaga ważny fragment !! 

20 godzin temu, Michał126 napisał:

Ja wypowiedziałem się

Więc czego oczekiwałeś po tym jak dosadnie napisałem że będę nagradzał za wypowiedzi o polityce ? 

Niestety polityka to polityka . Tak jak napisałeś 

20 godzin temu, Michał126 napisał:

sposób absolutnie wyważony, na temat samego blokowania wypowiedzi na tematy polityczne

Podkreślę 

20 godzin temu, Michał126 napisał:

wypowiedzi na tematy polityczne

Nie chodzi tu o sympatie do danej partii itp . Prosiłem o jakie powstrzymanie się od jakichkolwiek 

20 godzin temu, Michał126 napisał:

wypowiedzi na tematy polityczne

A ty najprościej jak to możliwe zignorowałeś Moją prośbę . 

20 godzin temu, Michał126 napisał:

W związku z powyższym pozwolę zadać sobie pytania:
1. Czy moderator @Pajko zna regulamin obowiązujący na forum? Regulamin ten precyzuje niedozwolone treści w punktach 7. i 8. i nie wspomina o wątkach politycznych, o wyrażaniu opinii związanych z nimi - takoż.

Tak znam , w wielu przypadkach miałem możliwość tworzenia regulaminów tego forum . A jako aktywny i udzielający się użytkownik dobrze wiedziałeś jakie jest Nasze ( Administracji i osób moderujących ) zdanie na tematy polityczne .

20 godzin temu, Michał126 napisał:

2. Czy moderator @Pajko ukarał osoby, które zareagowały na moją wypowiedź, stanowiącą podstawę do "ostrzeżenia"? Naciśnięcie "Lubię to" jest równoważne z wyrażeniem poparcia, ergo powieleniem mojego stanowiska.

Nie bo nie było takiej potrzeby . Oni się nie wypowiadali . 

20 godzin temu, Michał126 napisał:

3. Dlaczego moderator @Pajko pozostawił posty związane z dyskusją na tematy polityczne? Jeżeli się zreflektuje, to w razie czego mam w telefonie zrzuty ekranu zrobione wkrótce po otrzymaniu "ostrzeżenia".

Bo nie widziałem sensu ich usuwania .

20 godzin temu, Michał126 napisał:

Dodam, że gdy na przełomie 2016 i 2017 roku na forum istniał wątek polityczny, napisałem jednemu z użytkowników, a konkretniej - panu @W1Michal co uważam na temat jego wypowiedzi. Dodałem "z pełną świadomością możliwości zbanowania" i niemal natychmiast dostałem bana okraszonego komentarzem, mniej więcej (cytuję z pamięci) "wiedziałeś za co dostajesz". Komentarz ten zawierał błędy ortograficzne, ale w tamtej wersji forum nie widać było kto nakłada bana, więc również skłaniam się ku temu samemu moderatorowi.

Zmartwię Cię i mam nadzieję że jakoś z tym dasz radę żyć . To nie byłem JA . Wybacz zburzyłem twój światopogląd na moją ortografię i moją osobę  . 

Ale masz rację Poliglotą i Janem Miodkiem nie jestem , czasami walę błędy ortograficzne ale jakoś daje Sobie z tym radę , moje życie toczy się dalej  . Mam na głowie więcej zmartwień . Wiesz , prowadzenie firmy , rodzina takie tam "bzdety" . A kurde wybacz zapomniałem że jesteś dużo młodszy i pewnie masz dużo wolnego czasu na przyziemne rzeczy jak życie i napinanie się  w necie .

20 godzin temu, Michał126 napisał:

Reasumując - szanowni Państwo z grona administracji, czy pozwalają Państwo, by jeden z funkcyjnych rozmieniał się na drobne, "moderując" bez względu na treść regulaminu, za to z dużym prawdopodobieństwem z uwzględnieniem własnych przekonań (ergo stronniczo), sprowadzając to skądinąd merytoryczne forum, pełne inteligentnych i doświadczonych użytkowników na manowce, na których legły fora skupiające osoby o określonych przekonaniach tak silnie, aż zaczęły zjadać własny ogon?

Co do moich poglądów politycznych nie martw się na tym forum o nich nie przeczytasz ( chyba że zabawisz się w Detektywa Rutkowskiego to może znajdziesz jakieś posty z przed wielu lat jak byłem w podobnym do Ciebie obecnie wieku i miałem czas i ochotę na wypowiedzi na takie tematy ) 

 

Już całkiem osobiście napiszę Ci drogi Michale - pamiętaj w życiu są ważniejsze rzeczy niż polityka i napinanie się w necie . 

Peace and love ! 
Białoruski Moderator Pan Piotr Pajko ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić w dyskusję.

24 minuty temu, Pajko napisał:

A jako aktywny i udzielający się użytkownik dobrze wiedziałeś jakie jest Nasze ( Administracji i osób moderujących ) zdanie na tematy polityczne .

Nie każdy musi znać stanowisko Administracji w tej sprawie (ja nie znam), więc może warto dopisać do regulaminu zakaz wypowiadania się na tematy polityczne, wtedy będzie jasna sytuacja, piszesz - odpoczywasz.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze, chociaż nie jestem forumowym weteranem. 

Widzę niestety pewną niekonsekwencję moderatorów w postępowaniu. Z jednej strony chłostacie kolegę @vangsta  za "rozlewkę" i sugerujecie, żeby podjął działania w celu zmiany regulaminu, bo to jak robi teraz jest wbrew niemu. Z drugiej sami naginacie regulaminu tworząc własne "stanowisko" w sytuacji, w której regulamin nie zabrania dyskusji na tematy polityczne. Dlaczego zatem nie zmienicie regulaminu i nie wpiszecie w nim, że tematy polityczne są zabronione

  • Super 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Otrzymałem kilka skarg i zgłoszeń dot. tego co dzieje się na forum.
W związku z powyższym osoby którym nie podobały się zasady tu panujące bądź podważały działania moderatorów, zostały usunięte do odwołania lub trwale.
Niektórzy zapomnieli o fakcie zaakceptowania regulaminu podczas procesu rejestracji.

Podsumowując ostatnie problemy, przypominam dwie sprawy.

1. FKA to forum poświęcone tematyce związanej z pielęgnacją aut. Polityce mówimy stanowcze nie.
2. Nie dopuszczamy konfekcjonowania produktów oraz ich sprzedaży za pośrednictwem FKA.
 

  • Lubię to 5
  • Okay 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Administracji, jak to jest z Regulaminem w sprawie zakładania nowych tematów dla 'świeżo' upieczonych (czasem nawet 'nieupieczonych') użytkowników. Co rusz na forum pojawiają się osoby pt. rejestracja, przywitanie (czesem nawet bez tego etapu) i od razu nowy temat z pytaniami). Czy coś się zmieniło w regulaminie lub zasadach? A może to jakiś błąd?

Nie chcę być psem ogrodnika, ale czasem te pytania są żenujące i wyraźnie pytający nie przeczytał nawet regulaminu, a co dopiero jakiegoś wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie bardziej do adminów. Czy nie myśleliście aby wynegocjować lepsze warunki jeśli chodzi o rabaty dla forumowiczów? Szczerze mówiąc 5% rabatu to jest śmiech na sali. Na takie ilości jakie są kupowane przez użytkowników forum to wydaje mi się, że dystrybutorzy mogliby dać coś więcej od siebie. Nie sądzę, aby zarabiali na środkach po kilka procent. Widać to choćby po promocjach ile są w stanie zejść aby się pozbyć i jeszcze na tym nie stracić.

Osobiście zapisałem się chyba 2x aby również móc otrzymać rabat. Ale w zasadzie raz tylko skorzystałem z zakupów. 5%? Dla mnie nie jest to wartość, która przyciągnie do danego sprzedawcy.

Pomyślcie nad tym, czy to miejsce nie zasługuje na lepsze warunki. W końcu dzięki temu miejscu, tak sądzę, mają niezłe źródło dochodu. Nie wspomnę już o darmowej reklamie jaką uzyskują poprzez liczne posty i relacje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx z tego co się orientuję wszyscy dystrybutorzy oraz producenci płacą określony abonament by jakoś to nasze forum działało. Sklepowe rabaty są jedynie dobra wola właśnie sklepów by do siebie "zachęcić" za pośrednictwem forum. My nie mamy na nich oszczędzić tylko wiedzieć że dany sklep/producent istnieje. (Reklama) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomas22 napisał:

@xadamx z tego co się orientuję wszyscy dystrybutorzy oraz producenci płacą określony abonament by jakoś to nasze forum działało.

... czyli mają miejsce reklamowe, dzięki któremu klienci końcowi o nich wiedzą.

 

6 minut temu, Tomas22 napisał:

Sklepowe rabaty są jedynie dobra wola właśnie sklepów by do siebie "zachęcić" za pośrednictwem forum.

No to 5% rabatem mnie raczej nie zachęcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xadamx napisał:

No to 5% rabatem mnie raczej nie zachęcą.

I w sumie słusznie. Ja już tylko kieruje się dostępnością produktów w jednym sklepie 😉 5 a nawet 10% jest niczym w porównaniu składania 3 zamówień w tym samym czasie w różnych sklepach 😉 

Trzeba tylko nauczyć się kupować. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. Robie w 95% zakupy w jednym sklepie internetowym ktory nawet tutaj nie jest partnerem i daje mi 8% rabatu. Fakt ze za niektore rzeczy place troche drozej ale za to serwis jest genialny, a ze lubie zapominac zrobic zakupy przed zleceniem potrzebuje niektore rzeczy na juz:) wiem moj blad. Wtedy dzwonie do sklepu, przedstawiam sie milemu panu ktory za pewne zawsze mysli: o cholibka znowu ten, ale zawsze profesjonalnie podchodzi do sprawy i nawet popoludniu jeszcze wysyla kuriera abym nastepnego dnia rano mial produkty.

Kazdy mysle, predzej czy pozniej wypracuje sobie odpowiedni sposob robienia zakupow ktory jest dla danej osoby wygodny.

Niestety najblizszy sklep stacjonarny jest ode mnie oddalony 90km:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
15 godzin temu, xadamx napisał:

Pytanie bardziej do adminów. Czy nie myśleliście aby wynegocjować lepsze warunki jeśli chodzi o rabaty dla forumowiczów? Szczerze mówiąc 5% rabatu to jest śmiech na sali. Na takie ilości jakie są kupowane przez użytkowników forum to wydaje mi się, że dystrybutorzy mogliby dać coś więcej od siebie. Nie sądzę, aby zarabiali na środkach po kilka procent. Widać to choćby po promocjach ile są w stanie zejść aby się pozbyć i jeszcze na tym nie stracić.

Osobiście zapisałem się chyba 2x aby również móc otrzymać rabat. Ale w zasadzie raz tylko skorzystałem z zakupów. 5%? Dla mnie nie jest to wartość, która przyciągnie do danego sprzedawcy.

Pomyślcie nad tym, czy to miejsce nie zasługuje na lepsze warunki. W końcu dzięki temu miejscu, tak sądzę, mają niezłe źródło dochodu. Nie wspomnę już o darmowej reklamie jaką uzyskują poprzez liczne posty i relacje.

Nie mamy wpływu na politykę cenową. Rabaty które firmy oferują są ich dobrą wolą. 

Czasami można ugrać lepsze ceny np korzystając z okresowych promocji.

Staramy się takie wychwycić i publikować na naszym fb. Choćby dziś😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o wątek w dziale luźne rozmowy - chciałbym założyć tam wątek związany z budową swojego garażu (od A do Z) od projektu przez realizację kwestie prawne i dostosowania pod prywatne potrzeby detailingowe (nie budowę studia) - dlaczego tak, jakie problemy i wyzwania, jaki sprzęt i dlaczego wybrałem, dlaczego tak a nie inaczej, itp. Wolę zapytać jeśli wątek miałby zostać usunięty później 😄 Jeśli powinien być to inny dział to prośba o info 😉 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.