Skocz do zawartości

Jaka glinka ?


Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Fredi88 napisał:

Też już 2 razy miałem bilt hambera i polecam. Są bdb. Teraz dla odmiany wziąłem klasykę valetpro to będę miał porównanie.

Świetnie się składa. W nadchodzącym sezonie będę chciał odstawić Clay Sponge'a i sięgnąć po glinkę. Czekam na teścik/porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, CoolBreeze napisał:

Świetnie się składa. W nadchodzącym sezonie będę chciał odstawić Clay Sponge'a i sięgnąć po glinkę. Czekam na teścik/porównanie.

Bilt Habera Soft możesz brać w ciemno. Mi się tymi glinkami pracowało zawsze bardzo dobrze na każdym lakierze, ale tak jak mówię, przerobiłem już 400g i pora spróbować czegoś innego, dlatego wziąłem VP. Podejrzewam, że wielkich różnic nie będzie ;)  Za to clay sponge w moim przypadku = śmietnik.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mir540t napisał:

Testowałem VP, BH i według mnie najlepsze są CarPro.

Sprawdzę carpro przy następnych zakupach w takim razie. BH nie miałem nic do zarzucenia. Dobrze zbierała i nie rysowała powierzchni. W czym CP jest lepsza wg Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2017 o 07:30, Michał126 napisał:

Ile? Jedną glinką 50g można spokojnie zrobić pięć średnio zasyfionych aut, wierz mi. :D

Tylko 10g? To poprzedzająca dekontaminacja musi być chyba baaaaaardzo obfita :P

Co do glinek, to kusiło mnie żeby eksperymentalnie kupić od chińczyków i zrobić porównanie... Może ktoś już coś takiego zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MlodyKoguT napisał:

A jak z glinka co oferowal good stuff razem lubrykantem? Bo cena spoko

Jakość też - glinka nie rozwala się, lubrykant jest naprawdę super.

3 minuty temu, sT3VE napisał:

Tylko 10g? To poprzedzająca dekontaminacja musi być chyba baaaaaardzo obfita :P

U mnie zawsze przed glinkowaniem są strumienie Prickborta i jeśli widzę, że jest taka konieczność, to deirona. Ale pewnie nie odbiegam tym od innych. Jeżeli robię auto spośród tych, którymi zajmuję się regularnie, to glinka nie ma za wiele roboty. Przy obcych rzeczywiście bywa różnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2017 o 07:30, Michał126 napisał:

Ile? Jedną glinką 50g można spokojnie zrobić pięć średnio zasyfionych aut, wierz mi. :D

Na 5 razy wystarczy. O ile ktoś ręcznie umyje auto wcześniej a nie tylko karcher.

 

BiałyGTI

Mnie się glinka nie rozpuszczała od szamponu mega ultimate z ciepłą wodą mimo proporcji większych a poslizg był ładny. Lubrykant kupny dodatkowo do glinki to moim zdaniem bajer niż konieczność ale jak komuś nie szkoda kasy to niech sobie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Glinka super sprawuje się w przypadku czyszczenia lakieru z zabrudzeń, asfaltu itd. Moim zdaniem, glinkowanie to jeden z obowiązkowych zabiegów które należy wykonać przez polerowaniem samochodu, aby uzyskać idealną gładkość, pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Z tego co analizuję ten wątek, to w zasadzie wszystkie najpopularniejsze marki glinek już tutaj zostały podane. Proponuję sprawdzić jeszcze te tutaj glinki: https://sklep.car-spa.pl/glinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2017 o 09:52, Fredi88 napisał:

Za to clay sponge w moim przypadku = śmietnik.

 

Dlaczego ?

 

JA mam tu dość mieszane uczucia wynikające zapewne z braku doświadczenia w glinkowaniu. Pierwszy raz glinkowałem chyba pomarańczowym VP i poszło mi zupełnie tak sobie. Glinka była zbyt twarda i narobiłem bałaganu na lakierze, Na szczęście dzień przed korektą. Drugi raz glinkowałem właśnie Clay Spong'em i mam wrażenie że porysowałem tym maskę (również dzień przed korektą). NA wiosnę robię delikatne odświeżenie lakieru i zastanawiam czy jechać ADeBeeLową gąbką czy kupić glinkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dlaczego ?
 
JA mam tu dość mieszane uczucia wynikające zapewne z braku doświadczenia w glinkowaniu. Pierwszy raz glinkowałem chyba pomarańczowym VP i poszło mi zupełnie tak sobie. Glinka była zbyt twarda i narobiłem bałaganu na lakierze, Na szczęście dzień przed korektą. Drugi raz glinkowałem właśnie Clay Spong'em i mam wrażenie że porysowałem tym maskę (również dzień przed korektą). NA wiosnę robię delikatne odświeżenie lakieru i zastanawiam czy jechać ADeBeeLową gąbką czy kupić glinkę
VP twarda i tylko używam jej do paździochów przed korektą, tak samo jak claypadow. Jeśli chcesz spróbować innej jakości glinkowania to Bilt Hamber będzie dobrym wyborem.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Strus napisał:

Dlaczego ?

Dlatego, że nic nie zbiera. Glinka zbiera więcej, jest szybsza w pracy i wg mnie bezpieczniejsza, bo cały syf w nią wchodzi a w clayspongu mam wrażenie, że trę tym po lakierze. Poza tym mój egzemplarz zostawia jakieś mazy/gluty zwał jak zwał na lakierze i na szybach. Dla mnie to jeden z gorszych produktów ostatnich czasów. Zaraz pewnie odezwą się obrońcy CS. Dlatego podkreślam że to mój punkt widzenia i może po prostu nie potrafię tym pracować. Tym bardziej początkującym polecam BH Soft a nie CS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co Fredi88. Żeby coś zebrała trzeba mocniej przycisnąć do lakieru i robi bałagan nie mówiąc już o miękkich lakierach jak np u Lexa zrobiła ewidentne ślady, co nigdy się nie zdarzyło po tradycyjnej glince. Jak już miał bym coś glinkować na szybko to już wolę rękawicę z glinki, więcej zbiera i większa powierzchnia.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BH softa uzywam osobiscie przed kazdym procesem zwiazany z nalozeniem wosku (kilka razy w roku). Brak wtedy korekt, aio, politr itd... nie uzywam maszyny. Ostatnio nawet cleaner recznie bez dodatkow sciernych (jak mam czas). Bardzo fajna glinka... nie robi balaganu (w moich rekach).

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co Fredi88. Żeby coś zebrała trzeba mocniej przycisnąć do lakieru i robi bałagan nie mówiąc już o miękkich lakierach jak np u Lexa zrobiła ewidentne ślady, co nigdy się nie zdarzyło po tradycyjnej glince. Jak już miał bym coś glinkować na szybko to już wolę rękawicę z glinki, więcej zbiera i większa powierzchnia.  
Otóż to :-) ja w każdym prawie wątku zdziwiony jestem nowymi metodami na skróty itd. Trzeba mieć czarną Toyotę, aby zrozumieć dlaczego warto korzystać z dobrodziejstw detailingu. W niektórych przypadkach warto iść ku nowościom, w innych warto trzymać się podstaw i klasyki.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze;) Używam glinki Brazers White Normal i jestem bardzo zadowolony ( fakt, że zawsze przed korektą). Nie jest zbyt twarda,  przez co fajnie się ją ugniata, zanieczyszczenia tez zbiera dosyć sprawnie. Glinkowałem różne lakiery i nie zrobiła im jak dotąd żadnej krzywdy, nawet na czarnych uni. Plusem jest też to, że jako poślizgu można użyć samej wody i tez nie stwarza problemów, ja jednak kapnę zawsze kropelkę szamponu tak dla zasady:) Wniosek mam taki, że skoro prawie najbardziej agresywna glinka tego producenta nie zostawia po sobie bałaganu to delikatniejsze tym bardziej powinny być bezpieczne. Nie omieszkam tego sprawdzić w nie dalekiej przyszłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Strus napisał:

To chyba mu nie podeszła bo wziął ode mnie clay sponge'a :)

Bartek, jak tam Brazer's? 

Używam cały czas brazersa, białego normala oraz zielonego harda :) nigdy nie miałem różowego softa ale uwazam że biały jest idealny do pracy przy naszych zazwyczaj zadbanych czterech kółkach. Miałem równiez glinki dodo jak i valet pro, a także macałem tą od glinke od soft i z tych 3 wybrał bym w kolejności od najlepszej softa,dodo,valetpro
Clay sponga używam do pojazdów bardzo zadbanych słabo zbiera i jest delikatny, nie wyobrażam sobie przygotować tym do powłoki lub do korekt lakieru ;)
Dawaj znać jak będziesz u Sławka, albo coś to podbije zabiore glinke bo nie mam chwilowo hajsu na koncie a nie chce mi się iśc wpłacać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Strus napisał:

A jak Soft w stosunku do Brazers ?

 

U Sławka chyba po następnym weekendzie będę, jak będzie miał rękawice GS :)  Ale zgadamy się to mogę jakoś do Ciebie wpaść z ADBL CS

Nie widze szczególnej róznicy jakościowej, a jednak brazers Polski, wieć dla mnie prosty wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Będę pierwszy raz glinkował auto. Dla autko to chyba też będzie pierwszy taz. Jest to vw golf 7 pięcioletni, kolor szary metalik. Czy glinka Valet Pro będzie dobra na pierwszy raz? Którą wybrać: żółtą (średnia) czy pomarańczową (miękka). Nie chce porysować auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@firemantom, z dobrym lubrykantem, obficie lub po prostu umiejętnie dawkowanym, nie porysujesz auta. Ze swej strony polecam lubrykant @Good Stuff, a także ich zestaw (z właśnie średnio twardą glinką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@firemantom a ja Ci proponuję na początek miękką glinkę (pomarańczową). Zbiera ładnie, a i rys nie narobisz. Maczaj ją co chwilę w wiaderku z ciepłą wodą, żeby była cały czas miękka, a jako lubrykant zastosuj roztwór wody z szamponem. Zrób wcześniej porządne odszczurzanie lakieru (nie żałuj pricka i deirona), a glinka będzie miała mało do roboty :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.