Skocz do zawartości

Jaka glinka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj użylem glinki od CarPro Ultra Fine kolor biały i musze przyznac że rewelacja ;) W mojej opinii lepsza od miękkiej Blit Hamber świtenie sie ugniata, nie rozpada się jest bardzo delikatna i dobrze zbiera. Zobaczymy jak pozostałe. Dziwi mnie, że te glinki są tak mało popularne, bo cenowo wychodza bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj użylem glinki od CarPro Ultra Fine kolor biały i musze przyznac że rewelacja ;) W mojej opinii lepsza od miękkiej Blit Hamber świtenie sie ugniata, nie rozpada się jest bardzo delikatna i dobrze zbiera. Zobaczymy jak pozostałe. Dziwi mnie, że te glinki są tak mało popularne, bo cenowo wychodza bardzo fajnie.

 

Że tak się wyrażę, nie za miękka Twoim zdaniem ?

Szukam odpowiednika żółtej VP i nie chce przesadzić z twardością bo to będzie moje pierwsze glinkowanie.

Zastanawiam się właśnie czy brać białą (ultra miękka) czy zieloną (miękka) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi teraz powiedzieć, bo nie używałem jeszcze zielonej, jak uda się jakieś auto ogarnąć to dam znać ;) Jeśli auto jest na bieżąco glinkowane podlewane Tar&glue removerami, Ironami, nie jest mocno zasyfione to myśle, że biała będzie ok. Jeśli nie to weź zieloną. Biała jest faktycznie miękka, ale przez to nie zostawia bałaganu na lakierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wczoraj użylem glinki od CarPro Ultra Fine kolor biały i musze przyznac że rewelacja ;) W mojej opinii lepsza od miękkiej Blit Hamber świtenie sie ugniata, nie rozpada się jest bardzo delikatna i dobrze zbiera. Zobaczymy jak pozostałe. Dziwi mnie, że te glinki są tak mało popularne, bo cenowo wychodza bardzo fajnie.

 

Że tak się wyrażę, nie za miękka Twoim zdaniem ?

Szukam odpowiednika żółtej VP i nie chce przesadzić z twardością bo to będzie moje pierwsze glinkowanie.

Zastanawiam się właśnie czy brać białą (ultra miękka) czy zieloną (miękka) ?

Może by glinka od brazer pasowała ja po VP żółtej która wydawała mi się mocno twarda i klejące to biała normal od brazer dla mnie super nie lepiej się do wszystkiego, ściąga sporo a jest miekka sama w sobie i łatwo pozwala się formować bez użycia ciepłej wody i ogrzewania w dłoniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj pierwszy raz użyłem glinko-rękawicy całościowo na aucie. Z niewielkim strachem oczywiście Ale...powiem Wam że do zwykłej glinki to ja już nie wrócę. Czarny oplowski 20R. Byłem przygotowany na szybką korektę w razie W. ale jedyne ślady zostawiła na szybach, więc polerka odpoczywa a ja nakładam Fusso luzikiem :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Glinka z Bilt Hambera Soft czy Medium ?

Miałem glinke żółtą valetpro, kupioną na allegro od ValetProPolska czy coś takiego na przecenie 19zł /100g i nie wiem czy jest jakaś przeterminowana czy co, ale strasznie ciężko było ją ugnieść a jak już ugniotłem to za 30s była znowu twarda:/ Strasznie ciężko się nią robiło( pare godzin.. ), no ale łapała mnóstwo syfu z 5 letniego auta. Poza tym, pozostawiała dziwne pod światło 'mazy' na lakierze ( takie poświaty białe ) i nie chciało to niczym zejść dopiero pastą finiszowa ;/ .

Pytam o różnice bo glinka będzie używana jak i do bieżącego glinkowania wyglinkowanego juz wczesniej auta, jak i do glinkowania nigdy nie glinkowanych aut ;) ( dziwne zdanie wyszło haha ).

I pytanko - jak przechowywać glinke? Gdzies wycyztałem zeby spsikac lubykantem i do woreczka lub pudełka, ale jak chciałem ostatnio w/w żółtą glinke znowu uzyć to poprzysychała i poprzyklejała sie do folii :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem glinki od ValetPro, konkretnie niebieską, chyba najtwardszą. I drugi raz jej nie kupie. Moim zdanie za twarda, ciężko się ją ugniatało. I mimo zagniatania nie robiła się dużo bardziej miękka. Za to dobrze zbierała syf. Zostawiła ślady na lakierze. Na szczęście pozbyłem się ich po myciu i cleanerze.

Operacja miała miejsce w te wakacje. Jakieś 15 miesięcy wcześniej (marzec 2015) lakier był polerowany . :ad: Wóz z 1988r, prawdopodobnie to były pierwsze takie zabiegi w jego karierze, do tego kilka elementów ktoś wcześniej malował.

Pracowałem też z glinką Sonaxa (niebieska - nie wiem czy są inne wersje). Jest dość miekka i łatwiejsza w ugniataniu. Niestety nie miałem okazji sprawdzić jej na tak starych auta jak mój Orion z 1988r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, czytam o tych glinkach i nie mogę się doszukać w miarę jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie, jaką glinką potraktować Chryslera PT Cruiser'a z 2001 roku, który prawdopodobnie nigdy z detailingiem nie miał styczności? Jak go kupiłem był tak brudny, że z myjnią też pewnie nie często miał kontakt... ;) Niestety kwestię wyboru glinki dodatkowo utrudnia mi brak wiedzy odnośnie twardości lakieru - niestety nie potrafię tego ocenić.

 

Auto generalnie w przyszłym roku prawdopodobnie zmieni kolor, jednak chciałbym go doprowadzić do w miarę przyzwoitego stanu już teraz. Tak żeby nie było wstyd nim jeździć. ;)

 

Pozdrawiam

 

PS: oczywiście zdaje sobie sprawę, że sama glinka nie wystarczy i jestem na etapie zakupu wszystkich innych - bardziej bądź mniej niezbędnych - rzeczy do mycia i pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto rozważyć zakup glinek Car Pro w zestawie, jest ich 3 sztuki, każda ma po 100 gram. Róznia się twardością. Na pewno cos sobie dobierzesz, starczy Ci na bardzo długo. Na początku użyjesz twardszej glinki , później możesz uzywać miekkiej. Glinki są bardzo fajnie zapakowane, każda ma swoje oddzielne pudełko, oraz mają bardzo dobrą jakość. Cenowo również bardzo przystępnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się nie bawił w kilka glinek, tylko najpierw obleciał całe auto deironizatorem plus prickbort, a na koniec gąbka z glinką adbl która po opłukaniu zostanie na kolejne mycia. Albo coś podobnego: clay pad, czy glinka w rękawicy, ale glingąbka z adbl wychodzi najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto rozważyć zakup glinek Car Pro w zestawie, jest ich 3 sztuki, każda ma po 100 gram. Glinki są bardzo fajnie zapakowane, każda ma swoje oddzielne pudełko, oraz mają bardzo dobrą jakość. Cenowo również bardzo przystępnie ;)

Ja polecę także CarPro. Najlepsze glinki z jakimi miałem do czynienia i cena jest OK, bo w zasadzie kosztuje tyle co ValetPRO. Można też kupić osobno, mnie najbardziej podpasowała wersja Fine (delikatna): http://www.waxparadise.pl/produkt,CarPro-Fine-Clay,6706.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu u jednego z partnerów kupiłem taki fajny dwupak za 30pare zlociszy, wzielem bo był właśnie tani w porównaniu z innymi,do tej pory nie użyłem bo mam jeszcze zapas żółtej VP z której jestem średnio zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powoli zbliża się wiosna więc czas pomyśleć o oczyszczeniu lakieru. To będzie moja pierwsza przygoda z glinką więc zapytam wprost, łatwo jest porysować lakier? Mój Seat jest ciemno niebieski i dosłownie wszystkie ryski na nim widać więc nie chciałbym go jeszcze bardziej uszkodzić a wręcz przeciwnie nadać mu trochę blasku. Czy nie za zimno jest jeszcze na używanie glinki? Może warto poczekać na wyższe temperatury? No i czy używał ktoś z was coś takiego czy może lepiej zainwestować w jakiś markowy produkt ?

http://showcarshine.pl/glinki-clay/1449 ... -soft.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.