Skocz do zawartości

Jaka glinka ?


Rekomendowane odpowiedzi

W którym miejscu glinka BH jest beeee to ja nie wiem :? Zraziłem się kiedyś do VP z własnej niewiedzy raczej niż z jej niedoskonałości, przeszedłem na BH i jestem zadowolony. Świetna glinka i do tego jeszcze rozsądne pieniądze jak za takiego producenta. Mam glinkę Cartec za 85 zł jeszcze nieużywaną, a już w podświadomości siedzi, że BH i tak lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piszecie ze glinke warto dobierac do twardosci lakieru...

Chcialbym zabezpieczyc lakier (ale najpierw go przygotowac;) ) na Kii Cee'd,

auto ma niecale pol roku.

Macie doswiadczenie z twardoscia lakieru na kijankach?

2 lata temu robilem reczna korete lakieru na czarnym civiku (a te maja podobno bardzo miekki lakier)

i uzywalem BH soft. Byla ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam FLEXIPADS 135MM BLUE FINE SURFACE PREPARATION DA DISC.Wczesniej pracowalem na glince bilt hamber i ostatnio swissvax zolta.Flexipads zaoszczedza duzo czasu i efekt jest bardzo zadawalajacy i do tego do wielokrotnego uzytku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema,

SOFT99 Surface Smoother Mini - glinka 100g

A co powiecie o tym produkcie? Przeczytałem 24 strony tematu i ani słowa o tej glince, a w DetailingShop w Poznaniu bardzo mi ją polecali jako lepsza alternatywa do VP Yellow. (bardziej miekka)

 

Do tego przed glinką polecili Prickbort mac 124 i po glinkowaniu QD Auto Finesse Finale.

 

Obiekt Opel Omega BFL ciemno zielony metalic 2001r, w weekend zamierzam wypróbować ten zestaw. Na koniec wpadnie twardy wosk sonax extreeme full protect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ją i fakt jest bardziej miękka od żółtej VP i nie klei się tak do rąk co do zbierania syfu nie zauważyłem różnicy.

 

Ps. nie rozumiem po po glinkowaniu miałbyś przecierać lakier Finale przecież to QD nie taniej wyjdzie po prostu umyć samochód drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ją i fakt jest bardziej miękka od żółtej VP i nie klei się tak do rąk co do zbierania syfu nie zauważyłem różnicy.

 

Ps. nie rozumiem po po glinkowaniu miałbyś przecierać lakier Finale przecież to QD nie taniej wyjdzie po prostu umyć samochód drugi raz.

 

Czyli po prostu po glince umyć, osuszyć i nanieść wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio na stronie pewnego dystrybutora (nie podam nazwy, co by nie robić reklamy) pojawiła się rękawica zastępująca glinkę - do wielokrotnego użytku. Niebiesko-czarna.

Ktoś może już stosował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A czy wasza ValetPRO Yellow Poly Clay Bar też jest taka gumowa? Wcześniej używałem Megsa i BH Soft. Mam wrażenie, że VP Yellow kiepsko zbiera i oczyszcza i że tylko jeździ po tym lakierze...

 

Raczej, a na pewno nie. W moim odczucie VP zbiera co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To ja mogę polecić BH soft, z własnego doświadczenia. Auto miało 9 lat, i nie było poprzednio glinkowane, BH soft poradziło sobie wyśmienicie, a też nie byłem pewien czy może zastosować coś bardziej agresywnego. W tym roku coś mi odbiło i kupłem VP orange, niestety to był błąd, nie potrafię z tą glinką pracować a i efekty mizerne. Zdecydowanie polecam BH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tez nie bylem zadowolony z VP Yellow. To byla moja pierwsza glinka i przez dlugi czas jedyna marka jaka znalem. Czesto po myciu APC, odsmoleniu i potem przy glinkowaniu VP dachu nie moglem nia usunac jakiegos przyklejonego syfu takiego brazowawo-zielonego chyba cos z drzew. Dopiero ponowne umycie APC w mocniejszym stezeniu pomoglo a najbardziej pomoglo parkowanie samochodu pod innym drzewem i z dala od tego co mi pobrudzilo dach :song:

Obecnie mam glinke Megsa i jest ok. Nic nie zostawia po sobie. Konsystencja tez mi bardziej odpowiada ale to raczej kwestia gustu i komfortu pracy.

Teraz planuje zakupic pada i mam nadzieje, ze glinkowanie bedzie szybsze no i bez obaj jak spadnie na ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.