Skocz do zawartości

Jaka glinka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Co wybrać do auta nigdy nie glinkowanego i do regularnej pracy?

Niebieska VP - BH Medium

Żółta VP - BH Soft

BH Medium będzie bardziej odpowiednia moim zdaniem. Zobacz dział testy jest własnie test tej glinki Bilt Hamber Medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego jeśli potrzebujesz na już to zapytaj w sklepach lakierniczych czy przypadkiem tam nie mają. Niedawno widziałem własnie w lakierniczym glinkę z Trotona (żółta), w dotyku była miękka i plastyczna. Jeśli możesz poczekać 1-2 dni to zamawiaj VP lub BH. Glinkę od SG miałem i mi się nią wyraźnie gorzej pracowało, była twarda i mało plastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
593727 Co wybrać do auta nigdy nie glinkowanego i do regularnej pracy?

Niebieska VP - BH Medium

Żółta VP - BH Soft

Osobiście stosuje niebieską glinkę i jak dla mnie jest w sam raz, żółta była troche za słaba. Tylko trzeba uważać bo można zrobić krzywdę powierzchni lakierniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

647429 Jakieś opinie o niebieskich 3M ??

 

Używałem kiedyś glinki sygnowanej jako 3M, czy był to oryginał nie mam pojęcia, zapakowana w folie z "chińskimi" znaczkami i logo 3M. Spisywała się bardzo dobrze. IMO umiarkowana twardość i skuteczna w działaniu jednak można było narobić nią hologramów co przed korektą nie było większym problemem. Kolejnym razem zamówiłem dwie sztuki, niby taką samą, też na alle... Towar przyszedł zapakowany identycznie, taki sam kolor i twardość jednak okazało się, że glinka ma jakąś wadę. Przy pracy, jak zwykle dla poślizgu woda z kroplą szamponu, glinka piszczała podczas przesuwania po lakierze co więcej nie zbierała nic z powierzchni.... Dwie sztuki były felerne. Nie mam pojęcia co mogło być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
647429 Jakieś opinie o niebieskich 3M ??

 

Używałem kiedyś glinki sygnowanej jako 3M, czy był to oryginał nie mam pojęcia, zapakowana w folie z "chińskimi" znaczkami i logo 3M. Spisywała się bardzo dobrze. IMO umiarkowana twardość i skuteczna w działaniu jednak można było narobić nią hologramów co przed korektą nie było większym problemem. Kolejnym razem zamówiłem dwie sztuki, niby taką samą, też na alle... Towar przyszedł zapakowany identycznie, taki sam kolor i twardość jednak okazało się, że glinka ma jakąś wadę. Przy pracy, jak zwykle dla poślizgu woda z kroplą szamponu, glinka piszczała podczas przesuwania po lakierze co więcej nie zbierała nic z powierzchni.... Dwie sztuki były felerne. Nie mam pojęcia co mogło być przyczyną.

Odnośnie niebieskiej glinki od 3 m z chińskimi znaczkami to dodam że ostatnio zamówiłem z alliexpres za 3,5$ tylko i wyłącznie z ciekawości. Jak tylko ją dostanę to nie omieszkam podzielić się opinią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sam z ciekawości kupiłem "zamiennik" 3M od chińczyka.

Jeśli ktoś wcześniej nie miał styczności z tym dziwnym tworem to będzie zadowolony. Glinka jest bardzo plastyczna, łatwo się ugniata i nie twardnieje tak szybko jak się schładza na karoserii. Z minusów to mało zbiera(albo ja jestem taki wymagający) czyli trzeba machać dłużej niż innymi ale nie ma możliwości porysowania lakieru. Porównanie mam z BH medium, która jest twarda i ciężko się ugniata a jak już się ugniecie to na lakierze szybko twardnieje. Plusem jest to że zbiera jak szalona, tylko można nieźle porysować lakier jak będzie za mocno dociskana. Obie glinki z powodzeniem można stosować na szybach. Na malowanych plastikach tak jakby mniej zbierały i to obie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W najbliższym czasie zamierzam pierwszy raz użyć glinki na aucie, który zapewne nigdy jej nie widział. Auto 12-sto letnie.

Ja również do tej pory glinki w rękach nie miałem. Z tego co wyczytałem jakiś czas temu, często polecało się glinkę VP żółta (miękka) czy na dzień dzisiejszy jest coś innego wartego uwagi, a w zbliżonej cenie do tej wymienionej powyżej ?

 

Co ogólnie sądzicie o takim zestawie?

 

Cleaner: DJ Lime Prime

Glinka: VP żółta (miękka)

Wosk: FK 1000P

 

Wosk już mam. Co do cleanera i glinki to jeszcze się zastanawiam. Dostanę coś lepszego w tej kasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy jako zamiennik VP zółtej mogę zastosować CarPro ?

Jeśli tak to którą wybrać ? Bo tutaj są 3 kolory do wyboru i nie wiem, która będzie najlepszym odpowiednikiem VP.

Zielona - miękka ? Nie chce też przesadzić bo nigdy glinki nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o gabce w formie glinki od ADBL?
dołączam sie do pytania

Przetestowałem w sobotę i dla mnie rewelacja. Ściągnęła trochę smoły, zużycia na glince brak, wypłukana, wysuszona i z powrotem do pudełka. Bardzo dobra rzecz. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.