Skocz do zawartości

Jaka glinka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja od lat używam Bilt Hamber soft i nigdy nie narobiłem szkód na lakierze co w przypadku rękawicy raz mi się zdarzyło na grande punto fabryczny lakier jest tak miękki że udało mi się porysowac a glinką nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A ja bym się nie bawił w kilka glinek, tylko najpierw obleciał całe auto deironizatorem plus prickbort, a na koniec gąbka z glinką adbl która po opłukaniu zostanie na kolejne mycia. Albo coś podobnego: clay pad, czy glinka w rękawicy, ale glingąbka z adbl wychodzi najtaniej.

Rozumiem, że używałeś i polecasz clay sponge od ADBL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z softa fajny jest tez authentic miło się go nakłada i dajne fajny llok imho lepszy od fusso 12, duzo produtków z tej firmy jest ok lub ponadprzecietna :) a z glinek polecam ADBL pada, od kiedy go pierwszy raz użyłem olewam zwykłe glinki nie zostawia syfu na lakierze w postafi rys, fajnie zbiera, a jak upadnie to wypłukac i lecimy dalej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem tej glinki na totalnie zaszczurzonej Rav 4 II i jestem bardzo zadowolony. W porównaniu z VP, do której kilka lat temu się zraziłem jest o niebo lepsza. Ląduje na pewno na liście produktów wartych ponownego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do zrobienia 14 letnie auto, które nigdy nie widziało glinki. Kolor srebrny. Mam pytanie czy na zaniedbanym lakierze pad ADBL da sobie radę czy lepiej kupić 100g tańszej glinki np. Liquid Elements?

 

Chodzi mi głównie o to, czy pad ADBL nie będzie do wyrzucenia po czyszczeniu mocno zabrudzonego lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem średnio zadowolony z tego :/ Trzeba o wiele więcej się namachać niż używając glinki. Poza tym zostawił mi na lakierze ślady jak po plastelinie... :shock: wrzucę zdjęcia w temacie adbl z pytaniem do producenta bo nie podoba mi się to. Niby schodzi po przetarciu MF ale niezbyt łatwo. Z użyciem cleanera idzie ciut lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś powiedzieć jaka glinke kupić, samochód raczej nigdy nie widział glinki, więc stwierdzam że potrzebuję jakiś średnio-twardy, lakier BMW Cosmosschwarz metallic.

Sam też nigdy nie używałem glinki i chciałbym to zrobić z poślizgiem na szamponie adbl.

Dobrze by było ta same glinke mi użyć na lakier passata la5e - może ktoś coś polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Fredi88[/ref], Biorę pod uwagę ! :good:

Dzięki :ad:

 

[ref]Strus[/ref], Czytam że nie za bardzo ona, no ale jak się nie przekonam to nic z tego nie wyjdzie :) chociaż cena 100zł z lubrykantem do niej to nie dużo cena, choć 3l sprzedam tegu Clay Glide po 20zł za 1l to dobrze wyjde na tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Alfa47[/ref], równie dobrze możesz kupić żółtą od ValetPro lub Shiny Garage jeśli przy pierwszym razie nie chcesz narobić bałaganu. Sam od tego zaczynałem. ;) Zrób porządną dekontaminację to glinka będzie miała mniej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa - poślizgu wydaje mi się że jest ok, bo robie to zaraz po myciu auta i spłukaniu + psiukam z rozpylacza. Płukam sponge też w sumie co parę ruchów.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj użyłem pierwszy raz na myjni recznej ADBL sponge clay i jest zajebiscie jak dla amatora.

Można wyczuć Kiedy lakier jest oczyszczony. Czuć wyraźny opór, który przechodzi w poślizg. Łatwość pracy, szybkość, wygodna w trzymaniu.

Za poślizg służyła pianownica z roztworem piany i szamponu.

Polecam.

 

 

by HUAWEI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.