Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

[URL]=https://www.fotosik.pl/zdjecie/4125da222851b928][IMG]https://images90.fotosik.pl/495/4125da222851b928med.jpg[/IMG][/URL]

https://images90.fotosik.pl/495/4125da222851b928med.jpg

Papiery 400-2000 ręcznie, 3d aca500 na pomarańczowym supershine, Koch f5 na żółtym nacie, maszyna K2 masner

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie widać tego na zdjęciach, ale klar był cały spękany i miejscami juz go nie było na drugiej lampie(bez zdjęcia, w ogóle struktura plastiku miejscami juz była spękana). Już któreś z kolei lampy robiłem do ml, i p800 na wjazd nie robiło zbytnio na nich wrażenia. Z tymi lampami zeszło mi się 3h15minut. Miałem robić rollerem na bp75, ale talerz z Ali się nie sprawdził i wczoraj przyszedł mi dedykowany i kolejne będę próbował maszynowo jechać.

Tutaj też lampy z mla, tylko p600-2500

https://kosmetykaaut.pl/topic/13662-3d-car-care-pasty-polerskie/page/11/?tab=comments#comment-700922

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor mój znajomy ma czajniczek od K2 i jest średnio zadowolony, miał przypadek że mu wybuchł i cały płyn eksplodował na auto teścia 😞 
Ja mam czajniczek Tonyin i nie miałem z nim problemów 🙂 parę złoty więcej kosztuje Tonyin i kolor czynnika się różni jak dobrze pamiętam. 

Lampy po K220210425_134539.jpg.98abcaa50632406e164e31ca3b7ab250.jpg

 

Lampa po Tonyin

20210414_221110.jpg.94263fc3c009349e0290d72a201b6925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marini23 co w tym dziwnego ja  te ww lampy z VC zaczynałem gradacją i to na sucho. 
Nie tyle zdziwienie co zawsze przy matowaniu wychodzę z założenia, żeby z gradacją schodzić najniżej jak to konieczne. Wiem, że to zwykle się mści na czasie, ale często wolę dłużej pochetać niż schodzić jakoś nisko. Do tej pory nie schodziłem niżej niż 600, jeàli chodzi o lampy, ale też jakiś szrotów nigdy nie miewałem. Swoją drogą lamp też za wiele nie robiłem, stąd zawsze jak słyszę, że ktoś zaczynał od 400 to się zastanawiam czy to było konieczne czy łatwiejsze. Swoją drogą porządne ogarnięcie podjechanych lamp nie trwa godzinę i jak słyszę, że ktoś w godzinę 2 ogarnął to jakoś powątpiewam w jakość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gold_Car wychodzi bardzo ładnie, balem się że będzie lipa ale jest naprawdę super 🙂 pracuje na czajniczku juz ponad rok i reklamacji nie miałem. Właśnie nie dużo, mam jeszcze pierwsza butelkę z płynem i ubyło moze z 60% jak nie mniej. Zapobiegawczo kupilem teraz nowy plyn uzupełniający. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś spolerować lampę w Hondzie, ale są jakieś dziwne przebarwienia, nie wiem czy to od chemii, czy od polerowania jakby przypalony poliwęglan? Papiery matador 800-3000, DA + pady NAT twardy + średni i pasty 3D 500ACA i 520 ACA. Szlifować to na nowo od np. 600? Czy zmienić pasty?


ac40b50ee080b188b4dbc32f4bc39e9f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@Marcin1992 a ja znowu widziałem auta z lampami po lakowrowaniu i bezbarwny bo nie długim czasie odchodził płatami, a i takie malowanie noe uchroni przed odpryskami od kamieni a folią już tak, z drugie strony lampy wypolerowane i zabepieczone takim megs uv protect  wytrzymuje minimum 2lata i napewno nie wrócą aż tak szybko do stanu przez polerką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lakier bezbarwny 200ml firmym motip dwu składnikowy.

Jeśli nie masz pistoletu ani umiejętności to jest to najlepsze wyjście.

U siebie w mesiu kilka papierów później ten lakier prawie cały wylałem zrobiła się skórka pomarańczy wiec po kilku miesiącach lekko papierem poleciałem i polerka, wyglądają jak nowe, już 2 rok 😉

Zawsze na takie lampy zrobione jak z fabryki można dla lepszej ochrony założyć folie i wtedy wiesz ze na kilkanaście lat masz spokój.

Pierwszy raz jak robiłem cioci w yaris, pomalowałem bezbarwnym z castoramy i po roku było to samo, ponieważ nie był przystosowany, za miękki, ale poprawiłem i teraz wytrzyma na lata. 

image.jpg

E5D89151-25B3-4B01-AF58-3E7DDAF1D328.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

 

Mam do ogarnięcia reflektory w alfie. Zdjęcie poniżej. Chciałem ogarnąć je papierami 800/1000/1500/2000 i potem przeleciec wkretareczka z padem lekko sciernym i menzerną PF2500. Na koniec zabezpieczenie folią PPF Oraguard. Dobra kombinacja? 

197499249_210880804187972_804955025176206057_n.jpg.f14ef222dc3311d0039bd79adc70d971.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Cjgames napisał:

Cześć! 

 

Mam do ogarnięcia reflektory w alfie. Zdjęcie poniżej. Chciałem ogarnąć je papierami 800/1000/1500/2000 i potem przeleciec wkretareczka z padem lekko sciernym i menzerną PF2500. Na koniec zabezpieczenie folią PPF Oraguard. Dobra kombinacja? 

 

Kolego chcesz mieć na lat czy na chwile? 
Jak na lat to wyciągnij lampy, zrób papierem od 600 do 2000(wszystkimi pomiędzy), Max 2500, zostaw matowe, dobrze odtłuść ale nie nitro bo może Ci plastik zjeść, a później malujesz lakierem bezbarwnym co napisałem powyżej i masz na lat, a jak chcesz dodatkowo zabezpieczyć to dajesz jeszcze folie i zapominasz o lampach 

 

 

 

Nie Cytujemy Zdjęć : BiałyGTi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.