Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, można. Ale wymieniam odłyśniki bo moje są już kompletnie spalone i ledwo świecą a te które były montowane fabrycznie w mondeo mk4 niestety jakością nie grzeszyły. Dlatego jak mam płacić 200zł za nowe odłyśniki to za 400 kupiłem komplet odłyśnik + soczewka Hella 3gen R które świecą bez porównania lepiej bo już kilku znajomych przerabiało i różnica jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęć ciężko wywróżyć z fusów. Jeśli lakier jest lekko żółty to możesz spróbować jakąś pastą ścierną go przejechać - może trochę zbierze i nie będzie aż tak żółty. Aczkolwiek jeśli lakier żółknie to nie robi się tak powierzchniowo tylko na całej grubości lakieru więc bez wycięcia go z plastiku może być tak, że zostanie lekki żółty odcień. Ale spróbować oczywiście można.

We wtorek zrobione jeszcze "oczy" od Volvo - zdemontowane z auta. Słońce zrobiło swoje ale też i zimowe mycie lamp szczotkami do mycia szyb (często robią także za szczotki do mycia kół/felg, rób nawet całych aut z zimowego syfu drogowego - tną wtedy lepiej niż dobry, markowy papier ścierny). Cienkie, głębokie sznyty od drobinek piasku ładnie wkomponowały się w strukturę kloszy.

Klosze zabezpieczone Megsem Headlight Protectant.

Z1lnG3b.jpg?1

D3d2013.jpg?2

mSXpgtJ.jpg?1

C9CR6WO.jpg?1

nE32JMc.jpg?1

 

5PnjXHc.jpg?1

mpJSinr.jpg?1

6MewVGI.jpg?1

I jedna lampa PRZED a druga PO ogarnięciu:

kroPnP0.jpg?1

Pzdr. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym twierdzeniem, ostatnio robiliśmy X5 z wieloma odpryskami. Lampa baaaardzo twarda, walczyliśmy w 2 osoby chyba z 3 godziny żeby usunąć warstwe UV.
Wczoraj robiłem Bravo 2 z takimi uszkodzeniami jak w wyżej pokazanym Grande Punto. Papiery 800 to tylko by pomiziały te lampy..musiałem zaczynać od 320 a i tak było co robić.
Hmm. Papier 800-3000, menzerna 400 na futrze na rotacji oraz menzerna 2200 na srednim padzie rotacja.zabezpieczenie gyeon trim. Sorki za lekki odkop. Fakt, ze przy passacie b5 bylo o godzine szybciej(3h), w bravo bylo wiecej wykanczania, bo i futro mocno bałaganiło. Podstawa to czysty pad. Po kazdej lampie myte futerko i szło super4d5ac9482cf8ceebacb2e4e901326d74.jpg1b0d83e40429409e84b61e895959cc77.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xadamx napisał:

Przytnij to pastą tnącą i futrem lub mikrofibrą na rotacji. Następnie wykończ. Powinieneś dac radę.

Chyba nawet bym tego futrem nie ruszał bo może w jednym miejscu gdzieś ściąć fabryczny lakier i będzie musiał już cały klosz ciąć - z posta wnioskuję, że nie chce się bawić w wycinanie lakieru bezbarwnego. Pasta tnąca ale na gąbce. Potem jakaś pasta wykańczająca. 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto się tym zajmuje znacznie lepiej robić to na aucie - lampa siedzi pewnie, nie rusza się, nie trzeba też wymyślać jakichś uchwytów do zdemontowanych lamp.

A w kwestii ceny to już musisz zadzwonić w konkretne miejsca i popytać bo rozstrzał potrafi być spory a i kwestia kto jak robi - czy dokładnie tak jak powinno być zrobione, jakich środków do tego używa czy może po łebkach, na szybko aby tylko się błyszczały (smalcem jak wysmarować też się będą ładnie błyszczeć). 
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje lampy nie wyglądają źle 6 letnie audi, chciałbym je lekko odświeżyć. Nie chce zdzierać bezbarwnego .Czy mogę na początek  papierem 3000 , a później polerką na gąbce? czy na koniec mogę położyć na lampy CARPRO CQUARTZ uk 3,0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno temu udało się  odświeżyć lampy w moim Stilaczu;) . Jak na pierwszy raz jestem bardzo zadowolony. Zabezpieczone powłoka ArtTheShine . Dzięki @Gozdziu23 za rady i pożyczenie maszynek 😉 .Zobaczcie sami;)

Tak , było.

IMG-20200826-152220-1.jpg

IMG-20200826-152223-1.jpg

A tak wyszło 😉

IMG-20200826-172519.jpg

IMG-20200826-172515.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lukaso napisał:

Widać jak na olx się ogłaszają ludzie to już nawet po samych samych zdjęciach widać że to jest słabo zrobione choćby niedocięty papier... Ale przynajmniej tanio bo nawet poniżej stówki z powłoką 😄

Swego czasu nawet jeden "szpenio" gdzieś w okolicach Gorzowa Wlkp. zdaje się ogłaszał się ale wcześniej przyjął sobie jedno z moich zdjęć jak w swoim poprzednim e39 lampy ogarniałem. Pecha miał, bo akurat wtedy z braku taśmy papierowej okleiłem okolicę lamp taśmą izolacyjną w żółto-zielone paski więc rzucała się w oczy natychmiast.  😆
 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, czy jest ktoś kto poleca lub nie poleca papier Deerfos? Planuję zacząć polerkę lamp dla siebie i znajomych według wyczytanych tu instrukcji i chciałbym na początek kupić gotowe krążki, żeby zobaczyć czy to zajęcie dla mnie. Znalazłem na Allegro takie gotowe krążki Deerfos za ok 1zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kilku użytkowników którzy robili lampy i pięknie im to wyszło, używali właśnie papierów deerfos nie miałem ich nigdy ale jak bym kupował to bym kupił deerfos, mirka lub sia. Kupiłem sia arkusze do lamp ale zamierzam kupić krążki 125mm deerfosa musze w drewnie popracować i przy okazji może lampy przejadę. Chociaż 125mm może być niewygodne na lampach, jak będę robić to je zdemontuje i zobaczę...

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.