Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, Tataradek said:

Kolego chcesz mieć na lat czy na chwile? 
Jak na lat to wyciągnij lampy, zrób papierem od 600 do 2000(wszystkimi pomiędzy), Max 2500, zostaw matowe, dobrze odtłuść ale nie nitro bo może Ci plastik zjeść, a później malujesz lakierem bezbarwnym co napisałem powyżej i masz na lat, a jak chcesz dodatkowo zabezpieczyć to dajesz jeszcze folie i zapominasz o lampach 

No nie wiem, nie jestem jakoś przekonany co do lakierów bezbarwnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gold_Car napisał:

@Tataradek jakim papierem robiłeś przed lakierowaniem ? Dawałeś podkład do plastików (dla lepszej przyczepności) pod lakier?

Kupiłem od 600 do 3000 wszystkie pomiędzy ale 3000 nie użyłem. Później zostawisz matowe odtłuścić i malować i klar pięknie pokrywa. Jak wypolerujesz na gładko może Ci odpaść bo nie będzie miał się czego trzymać. 
Nie szukałem nawet żadnego podkładu, a nie wiem czy są podkłady bezbarwne.

Dla super przyczepności po prostu zostawiasz matowy element i pięknie trzyma i pokrywa.  

1 minutę temu, Cjgames napisał:

No nie wiem, nie jestem jakoś przekonany co do lakierów bezbarwnych..

A co masz na lakierze bazowym w alfie? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/9/2021 at 10:53 PM, Tataradek said:

A co masz na lakierze bazowym w alfie? 

Bardziej mam na mysli lakiery bezbarwne w puszkach. Chyba że masz jakiś konkretny sprawdzony produkt którego używasz to mów.. Sposób wydaje się dużo łatwiejszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cjgames napisał:

Bardziej mam na mysli lakiery bezbarwne w puszkach. Chyba że masz jakiś konkretny sprawdzony produkt którego używasz to mów.. Sposób wydaje się dużo łatwiejszy 

Używałem lakieru bezbarwnego z firmy motip 2k 200ml (około 50 zł za puszkę) jest to lakier dwuskładnikowy który trzeba wymieszać przed rozpoczęciem malowania, zwalniasz od dołu zawleczkę i mieszkasz i trzeba wykorzystać najlepiej całość bo później będzie nie do użytku. Polecam jeśli chodzi tylko o lampy ponieważ puszka 200 ml spokojnie wystarczy na obie lampy i jeszcze trochę zostanie, ja robiłem lekki oprysk na przyczepność i później 3 warstwy żeby to było konkretnie nalane. 
Cały proces opisałem powyżej.

Jeśli chcesz bardziej profesjonalnie to kup mały pistolet lakierniczy i normalnie lakier bezbarwny, utwardzacz i lecisz jak na lakierni tak tez robiłem ale 3 miesiące temu i tez wyszło kosmos, chodzi tylko aby kupić twardy lakier i tyle.

Pewnie wielu z Was wie jak wyglądają lampy w yaris, one były malowane właśnie z pistoletu.

DDF57F74-A504-4663-BF7D-CBB29A58B833.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Tataradek said:

Używałem lakieru bezbarwnego z firmy motip 2k 200ml (około 50 zł za puszkę)

zgaduje ze to ten produkt tak? :

image.png.b8a82a66ffc0ea00421eb762cc324ad2.png

No dobra, to zamawiam i probujemy. Najwyzej na to jeszcze walnę PPF to wtedy mysle nie ma mozliwosci zeby cokolwiek sie wydarzylo z nimi.

@Tataradek polecasz jakies zarowki H7 tak oprocz regeneracji reflektorow? Cos co na jazde w nocy autostrada zapewni naprawde fajna widocznosc, mysle ze odblysniki mam jeszcze dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Cjgames tak dokładnie ten produkt, cały proces jak to robiłem masz powyżej gdzieś w wiadomości.

Tylko jak będziesz chciał polerować to musisz odczekać jakiś czas aby się dobrze lakier utwardził. 

Jeśli chodzi o odbłyśnik to raczej firma ktoś się tym zajmuje.

Żarówki to tylko osram albo philips, nic z tanich produktów bo może dają fajny efekt i światło,ale w deszcz dramat. 
Myśle ze cena powinna być w granicach 100 aby to w miarę dobrze świeciło, a barwa to już musisz szukać pod względem oczekiwań. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Tataradek said:

Tylko jak będziesz chciał polerować to musisz odczekać jakiś czas aby się dobrze lakier utwardził. 

No właśnie, jak z tym polerowaniem? Będzie taka potrzeba żeby po tym lakierze jeszcze przeleciec polerką? Nie mam zbytnio ani polerki ani pasty.. Jedyne co to wkretarka i jakąś tanią pastę by się kupiło tylko nie wiem cyz to co coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cjgames napisał:

No właśnie, jak z tym polerowaniem? Będzie taka potrzeba żeby po tym lakierze jeszcze przeleciec polerką? Nie mam zbytnio ani polerki ani pasty.. Jedyne co to wkretarka i jakąś tanią pastę by się kupiło tylko nie wiem cyz to co coś da.

Dokładnie jak kolega Marcin napisał, jak uda Ci się pomalować na cycus to nie trzeba ale jak jakiś syf chwyci się lakieru to lepiej maznąc.

Po prostu musiał byś mieć czysto jak to będziesz robić. 
Słyszałem o tej firmie tungsram, nie miałem ale cena konkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@alexander.p pamietam jedna z pierwszych robótek z ppf mialem wlasnie Renault z tymi pokreconymi reflektorami. Powiem tyle co sie konstruktorowi dostało to szkoda gadać. Do dzisiaj go uszy pieka 😂😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BiałyGTi napisał:

@alexander.p pamietam jedna z pierwszych robótek z ppf mialem wlasnie Renault z tymi pokreconymi reflektorami. Powiem tyle co sie konstruktorowi dostało to szkoda gadać. Do dzisiaj go uszy pieka 😂😂 

Dizajnerzy nawymyślają i trzeba się męczyć 🙂 podlinkuj proszę namiar na dobre folie ppf, formatki itp. Mam zamiar się trochę pobawić, lampy,lusterka progi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.